...
وبینار استراتژی‌های میلیونی (2 مرداد)
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
به زودی تاریخ جدید وبینار اعلام می شود.
درخواست مشاوره ثبت نام در کربن پلاس (ویژه دوره کربن)
صرافی توبیت (Toobit) جدیدترین و بهترین صرافی برای ایرانی ها
مطالب اخیر
انتشار: ۳ آبان ۱۴۰۲
بروزرسانی: ۱۳ آبان ۱۴۰۲

ثبت نام در دوره رایگان کربن

آموزش معامله اسپات در صرافی بینگ ایکس Bingx

انتشار: محمدرضا نجفی
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۴۰۲
آموزش معامله اسپات در بینگ ایکس

صرافی بینگ ایکس یکی از شناخته شده‌ترین صرافی‌ها در میان تریدرهای ایرانی است که به دلیل مزیت‌های زیاد، معمولاً انتخاب اول آن‌ها است. معاملات اسپات از خدماتی است که در این صرافی ارائه می‌شود و به معنای خرید و فروش لحظه‌ای است. اسپات به معنای خرید نقطه‌ای بوده که در آن ارز مورد نظر با قیمت فعلی خرید و فروش می‌شود. در این مطلب به آموزش معامله اسپات در بینگ ایکس و مزیت‌های آن می‌پردازیم.

منظور از معامله اسپات چیست؟

معاملات اسپات معمولاً واضح و ساده‌ترین روش انجام معاملات در بازارهای مالی است که به شیوه سنتی انجام می‌شود. در این نوع از معاملات، تریدر از افزایش ارزش دارایی‌های مختلف سود می‌برد که این معاملات بدون اهرم انجام می‌شوند.

همان طور که اشاره شد، اسپات به معنای معامله نقطه‌ای است که در آن دارایی‌های مختلف در تاریخ خاصی که مشخص می‌شود، خرید و یا فروش می‌شوند. معمولاً چنین سبکی از معامله بیشتر برای تریدرهای بلند مدت بازار که قصد نگه‌داری دارایی مختلفی را دارند، مناسب می‌باشد.

ویدیو آموزش معامله اسپات در بینگ ایکس

در صرافی‌های مختلف، امکانات متعددی برای انجام این معاملات در نظر گرفته می‌شود. بینگ ایکس یکی از بهترین صرافی‌ها از نظر انجام معاملات اسپات است که معمولاً ابزارهای بیشتری به نسبت صرافی‌های دیگر در اختیار شما قرار می‌دهد. در ادامه بیشتر به آموزش معامله اسپات در بینگ ایکس می‌پردازیم.

ثبت نام در صرافی بینگ ایکس با کد معرف آکادمی شامی

اولین قدم برای معامله اسپات در بینگ ایکس چیست؟

قبل از هر چیزی، باید حساب کاربری خود را برای انجام معاملات شارژ کنید. برای این کار باید طبق دستورالعملی که در ادامه گفته می‌شود، عمل کنید. برای انجام معاملات اسپات در صرافی بینگ ایکس باید در کیف پول، دارایی خود را به قسمت fund account انتقال بدهید.

برای این کار ابتدا وارد قسمت transfer در کیف پول خود می‌شوید. سپس باید مقدار پول مورد نظر را از قسمت‌های دیگر مانند perpetual به قسمت fund account انتقال می‌دهید. این مقدار پول می‌تواند برای انجام معاملات اسپات مورد استفاده قرار بگیرد. پس از شارژ بخش fund account، وارد بخش اسپات می‌شوید که در این بخش چارت دارایی‌های مختلف و امکانات معاملاتی برای شما فعال می‌شود.

صفحه معاملات اسپات صرافی بینگ ایکس را بیشتر بشناسید

شارژ کردن بخش fund account اولین گام برای شروع معاملات اسپات در صرافی بینگ ایکس است. اما پس از این مرحله، باید وارد قسمت انجام معاملات این صرافی بشوید. برای مشاهده انواع سفارشات موجود در صرافی بینگ ایکس، باید از قسمت نوار ابزار وارد قسمت اسپات بشوید.

با کلیک بر روی اسپات، دو گزینه spot و convert نمایش داده می‌شود که برای خرید و فروش باید وارد قسمت spot بشوید. قسمت convert معمولاً سود و صرفه مناسبی ندارد و از این رو بیشتر باید وارد قسمت spot بشوید.

ورود به بخش اسپات

در این معاملات برخلاف حالت perpetual، تنها از افزایش دارایی سود کسب خواهید کرد که معمولاً بدون ابزارهایی مانند اهرم است. با وارد شدن به این قسمت، چارت انواع ارز و سایر دارایی‌های موجود در صرافی به همراه ابزارهای لازم برای معاملات برای شما نمایش داده می‌شود. در نگاه اول، ممکن است این قسمت کمی برای شما گیج‌کننده به نظر برسد. اما قصد داریم در آموزش معاملات اسپات در صرافی بینگ ایکس، قسمت‌های مختلف این صفحه را بررسی کنیم تا بتوانید راحت‌تر معامله کنید.

بخش alarm یکی از قسمت‌هایی است که با باز کردن بخش اسپات می‌توانید آن را مشاهده کنید. در این بخش می‌توانید تعیین کنید که با رسیدن قیمت به یک محدوده مشخص، صرافی به شما هشدار بدهد.

این هشدار می‌تواند به صورت ایمیل، اپلیکیشن، دسکتاب و غیره برای شما نمایش داده بشود. تنظیمات بخش دیگری است که می‌توانید در این صفحه مشاهده کنید. همان طور که از نامش مشخص است، می‌توان در این قسمت رنگ کندل و سایر تنظیمات چارت را تغییر دهید.

معمولاً در سمت راست چارت، بخش order book قرار دارد که در این بخش لیست سفارشات برای دارایی مورد نظر دیده می‌شود. اما قسمت مهم‌تر، بخش انواع سفارشات معامله اسپات می‌باشد که معمولاً در حالت‌های مختلف market، Limit و trigger است. ویژگی‌های هر کدام از این سفارشات متفاوت می‌باشد. در بخش بعدی بیشتر درباره این سفارشات و نحوه انجام آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

حالت های مختلف بخش اسپات

انواع روش‌های انجام معاملات اسپات در صرافی بینگ ایکس

در آموزش معامله اسپات در بینگ ایکس، باید با انواع سفارشات موجود برای این کار آشنا شوید. قبل از اینکه به معامله بپردازید، مهم است که بدانید ویژگی هر کدام از سفارشاتی که در اختیار شما قرار گرفته است، چیست. به همین دلیل در این بخش به بررسی انواع سفارش‌ها در صرافی بینگ ایکس می‌پردازیم.

سفارش market

ساده‌ترین و شاید پرطرفدارترین سفارشات معاملات اسپات، سفارش market است که در آن ارز مورد نظر به قیمت فعلی بازار معامله می‌شود. در این نوع از سفارش، قیمت توسط صرافی و به قیمت لحظه‌ای دارایی تعیین می‌شود. اگر تحلیل‌های شما به صورتی است که ترجیح می‌دهید به صورت فوری دارایی خاص را معامله کنید، بهتر است از سفارش market استفاده کنید که در آن ارز به صورت لحظه‌ای معامله می‌شود.

برای خرید در این بخش باید در قسمت معاملات که معمولاً سمت راست چارت قرار دارد، سفارش market را انتخاب کرده و روی بخش buy کلیک کنید.

آموزش معامله اسپات در صرافی بینگ ایکس

در بخش buy تنها نیاز به وارد کردن حجم مورد نظر خود دارید و با این کار معامله انجام می‌شود. می‌توانید در قسمت asset در همان صفحه، تعداد ارز، ارزش و میزان سود و زیان آن را مشاهده کنید. فروش هم در قسمت market به همین شیوه انجام می‌شود با این تفاوت که باید بر روی گزینه sell کلیک کنید. در این بخش می‌توانید حجم از دارایی مورد نظر که در حسابتان موجود است را به فروش برسانید.

سفارش Limit

در آموزش معاملات اسپات در بینگ ایکس، به سفارش Limit توجه زیادی می‌شود؛ چرا که در این روش امکانات زیادی در اختیار معامله‌گر است. اگر تحلیل‌های شما نشان می‌دهد که قیمت فعلی ارز و یا هر دارایی دیگری برای ورود مناسب نیست و باید در قیمت دیگری معامله کنید، می‌توانید سفارش Limit را انجام بدهید. برای مثال فرض کنید دارایی کاردانو با قیمت ۳۰ سنت در حال معامله است. اما شما قصد دارید که این ارز را در قیمت پایین‌تر و مثلاً ۲۹ سنت خریداری کنید.

در قسمت لیمیت می‌توانید مشخص کنید که خرید در چه قیمتی انجام بشود. پس از رسیدن قیمت فعلی دارایی به محدوده مورد نظر شما، خرید انجام می‌شود. با کلیک بر روی قسمت لیمیت، می‌توانید تعداد ارز مورد نظر و یا معادل دلاری آن را تعیین کنید. در آموزش معاملات اسپات در Bingx به شکل دقیق‌تر، معاملات لیمیت را بررسی می‌کنیم.

معمولاً پس از تأیید معامله، در قسمت پایین صفحه اطلاعات مربوط به سفارش شما درج می‌شود. بر روی چارت هم سفارش شما به صورت خط معلوم می‌گردد. در صورت تمایل می‌توانید قبل از رسیدن قیمت به محدوده مشخص شده، سفارش خود را هم کنسل کنید. دقت کنید که در حالت Limit تنها می‌توان تارگت برای پوزیشن باز شده تعیین کرد و امکان مشخص کردن حد ضرر وجود ندارد.

همچنین در صرافی بینگ ایکس معمولاً امکان انجام معاملات اسپات در روش Limit تنها برای ارز وجود دارد. در کل سفارش Limit می‌تواند سفارش بهتری برای کسب سود به نسبت روش market باشد، البته در این میان اهداف تریدر هم اهمیت دارد.

معاملات لیمیت

سفارشtrigger

یکی دیگر از انواع سفارش در معاملات اسپات صرافی بینگ ایکس، سفارش trigger است. در این روش معمولاً امکانات بیشتری به نسبت سفارش Limit وجود دارد. با یک مثال قصد داریم تا بهتر این روش معاملاتی را در آموزش معاملات اسپات در بینگ ایکس، بررسی کنیم. فرض کنید ارز کاردانو با قیمت ۳۰ سنت در حال معامله است اما شما قصد دارید تا در قیمتی بالاتر و مثلاً در قیمت ۳۵ سنت آن را تهیه کنید.

طبیعی است که در شرایط طبیعی سفارش شما در لحظه انجام بشود اما می‌توان در قسمت TP/SL انجام معامله را شرطی کرد.

در این قسمت شما تعیین می‌کنید که معامله پس از رسیدن قیمت ارز به محدوده تعیین شده توسط شما انجام بشود. می‌توانید برای این معامله هم تارگت و هم حد ضرر قرار بدهید. این امکان در صرافی بینگ ایکس وجود دارد. فروش هم به مانند خرید بر اساس محدوده تعیین شده توسط شما تعیین می‌شود. معمولاً در آموزش معاملات اسپات در صرافی بینگ ایکس، به معاملات trigger و Limit توجه زیادی می‌شود.

معاملات تریگر

صرافی بینگ ایکس برای انجام معاملات اسپات چه امکاناتی را در اختیار شما قرار می‌دهد؟

مزیت‌ها و امکانات موجود در صرافی بینگ ایکس خصوصاً برای تریدرهای ایرانی باعث شده است تا این صرافی بتواند به محبوبیت زیادی دست پیدا کند. از نظر حجم معاملاتی و امنیت، بینگ ایکس جزو چندین صرافی برتر بازار قرار می‌گیرد. اما در بینگ ایکس چه امکاناتی برای شما در نظر گرفته می‌شود؟ مزیت‌های معامله اسپات در این صرافی به اندازه‌ای است که به سراغ صرافی‌های دیگر نروید. در این بخش به بررسی این مزیت‌ها می‌پردازیم.

کارمزد پایین

یکی از دلایل آموزش معامله اسپات در بینگ ایکس، مزیت‌های فراوان این صرافی محبوب است. یکی از این مزیت‌های مهم، کارمزد پایین انجام معاملات است. کارمزد بالا از عواملی است که می‌تواند ریسک انجام معامله را افزایش بدهد. به همین دلیل در انتخاب صرافی معمولاً به عنوان یک معیار مهم تلقی می‌شود.

بینگ ایکس از صرافی‌هایی است که کارمزد ناچیزی برای انجام معاملات اسپات از تریدر دریافت می‌کند. همین موضوع می‌تواند باعث افزایش سود معاملات و کاهش ریسک آن‌ها بشود.

Grid trading

از امکانات بسیار جالب توجه در صرافی بینگ است که در آن می‌توانید محدوده مشخصی را تعیین کنید که در آن محدوده خرید و فروش انجام بشود. بر اساس تحلیل‌های خود از ادامه روند، کف و سقف قیمتی را مشخص می‌کنید که در آن محدوده معامله انجام خواهد شد. برای این کار معمولاً دو گزینه manual و Auto را در دسترس دارید.

در قسمت Auto معمولاً کف و سقف قیمتی و تعداد انجام معاملات توسط ربات‌های طراحی شده در خود صرافی انجام می‌شود. برای انجام این معاملات تنها نیاز دارید تا حجم و درصد انجام معامله را مشخص کنید. اما در آموزش معاملات اسپات در بینگ ایکس، به قسمت manual هم پرداخته می‌شود. در بخش manual، کف، سقف قیمت و تعداد گریدهای انجام معامله به صورت دستی و توسط خود شما تعیین می‌شود.

در حقیقت تمام قسمت‌های معامله اسپات در بخش دستی توسط خود شما مشخص خواهد شد. این روش مزیت بسیار بزرگی برای معامله در بازار مالی است اما گاهی می‌تواند امکان کسب سود بیشتر را هم بگیرد. در این روش با خروج قیمت از محدوده تعیین شده، معامله بسته خواهد شد که در دوره‌های رشد می‌تواند فرصت به دست آوردن سود بالاتر را از تریدر بگیرد.

اما اخیراً نسخه جدیدی از این قابلیت به نام spot infinity Grid وجود دارد که به حساب معاملاتی امکان کسب سود بیشتر در بازارهای صعودی را فراهم می‌کند. معمولاً در این روش سقف قیمتی برای انجام معاملات در نظر گرفته نمی‌شود و امکان رشد تا قیمت‌های مناسب برای معاملات فراهم است.

کپی تریدینگ (copy trading)

اگر تجربه و دانش زیادی برای معامله در بازارهای مالی ندارید، می‌توانید از قابلیت copy trading در صرافی بینگ ایکس استفاده کنید. در این قابلیت شما قادر خواهید بود معاملات خود را بر اساس افراد با تجربه و متخصص بازار انجام بدهید. البته برای این کار معمولاً بخشی از سود شما کاهش پیدا می‌کند اما در مجموع این روش می‌تواند یک روش بسیار عالی برای کسب سود بدون نیاز به دانش خاصی در بازار باشد.

نتیجه‌گیری

در آموزش معاملات اسپات در بینگ ایکس، به روش‌های مختلف معاملاتی و امکانات هر کدام پرداختیم. معمولاً معاملات اسپات به سه روش market ،Limit و TP/SL انجام می‌شود که در هر کدام معامله به شیوه خاصی صورت می‌گیرد. می‌توانید بسته به نیاز خود، به هر کدام از روش‌های گفته شده معامله خود را انجام بدهید.

بینگ ایکس از صرافی‌هایی است که معمولاً امکانات متنوع‌تری برای معاملات اسپات در نظر می‌گیرد، به همین دلیل کاربران بیشتری به خود جذب کرده است.

سؤالات متداول

۱. معاملات اسپات برای چه دسته از معامله‌گرانی مناسب است؟

معمولاً معاملات اسپات برای تریدرهایی که اهداف بلند مدت دارند، مناسب است.

۲. منظور از معاملات اسپات چیست؟

اسپات به معنی خرید و فروش لحظه‌ای ارز مورد نظر است که در آن دارایی با قیمت فعلی معامله می‌شود.

۳. انواع معاملات اسپات در صرافی بینگ ایکس کدام است؟

معاملات market، Limit ،TP/Sl  از دسته معاملات اسپات است که در صرافی بینگ ایکس انجام می‌شود.

۴. در کدام یک از انواع معاملات اسپات در صرافی بینگ ایکس می‌توان هم تارگت و هم حد ضرر تعیین کرد؟

تنها در معاملات TP/SL است که قادر خواهید بود برای سفارش فروش خود هم تارگت و هم حد ضرر تعیین کنید.

۵. در کدام یک از انواع معاملات اسپات دارایی به قیمت لحظه‌ای معامله می‌شود؟

در معاملات بخش market می‌توان دارایی مورد نظر را به قیمت لحظه‌ای خرید و فروش کرد.

 

با بهره‌گیری از مطالب ارائه شده در سایت آکادمی شامی، می‌توانید همه اطلاعات لازم برای شروع و حرفه‌ای شدن در حوزه معامله‌گری را به دست بیاورید. همچنین برای آموزش صرافی بینگ ایکس و مسلط شدن به تمامی قسمت های این صرافی میتوانید دوره رایگان بینگ ایکس پرو را تهیه کنید و از مطالب بهره ببرید.

اگر نیاز به مشاوره دارید مشاوران آکادمی شامی آماده ارائه خدمات و مشاوره رایگان به شما هستند. برای درخواست مشاوره لطفا فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

5/5 - (5 امتیاز)

درخواست مشاوره رایگان

اشتراگ گذاری مطلب:

سرفصل های مطلب

دیدگــــاه کاربــران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت اطلاعات جهت ثبت نام

بعد از تکمیل این فرم همکاران ما به زودی و در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و می توانید از مشاوران ما یک آفر عالی جهت ثبت نام در وبینار دریافت کنید.

درخواست مشاوره رایگان ثبت نام در کربن پلاس

با تکمیل این فرم همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و یک تخفیف فوق العاده برای شما در نظر می گیرند.

×
ورود / عضویت
لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید (مثال: 09190000000) - ممکن است کد تایید ارسال شده در قسمت اسپم پیامک های شما قرار گیرد.
ورود شما به معنای پذیرش شرایط و قوانین می باشد
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.