وبینار استراتژی‌های میلیونی (29 خرداد)
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
به زودی تاریخ جدید وبینار اعلام می شود.
درخواست مشاوره ثبت نام در کربن پلاس (ویژه دوره کربن)
صرافی توبیت (Toobit) جدیدترین و بهترین صرافی برای ایرانی ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
لوگو آکادمی شامی
ورود / عضویت

ربات تریدر رایگان فارکس با آموزش ویدیویی و کاملا فارسی

ربات فرصت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال

ربات فرصت‌های معاملاتی فارکس

ربات تریدر رایگان فارکس

ربات تریدر فارکس آکادمی شامی چیست و چه کاری برای شما انجام می‌دهد؟

ربات تریدر فارکس یک نرم‌افزار هوشمند است که به صورت خودکار و به صورت 24 ساعته همه ارزها را رصد کرده و فرصت های معاملاتی که میتواند برای معامله مناسب باشند را به شما اعلام میکند. این ربات یک ربات معامله گر مستقل نیست و صرفا ربات آلارم دهی فرصت های ملاملاتی است.

مزیت ربات تریدر رایگان آکادمی شامی چیست؟ مزیت مهم و اساسی این ربات این است که در طول شبانه روز همه ارزها را رصد میکند و این به این معنی است که شما می توانید با استفاده از این ربات در زمان خود به شدت صرفه جویی کنید و اینکه همه ارزهای موجود در بازار را رصد کنید.

این درحالی است که اگر خودتان این کار را انجام دهید نمی توانید با توجه به محدودیت زمانی و انرژی که دارید همه ارزهای موجود در بازار را بررسی کنید و فرصت های معاملاتی را استخراج کنید. همچنین این کار در طول زمان برای شما تکراری و خسته کننده می شود.

برای آشنایی بیشتر با ربات تریدر رایگان آکادمی شامی و معرفی کامل آن ویدیو زیر را ببینید.

ویدیو معرفی ربات تریدر رایگان و نحوه عملکرد آن

درباره پخش ویدیو دوره رایگان آی کیو (آموزش ربات فرصت های معاملاتی آکادمی شامی)

ابتدا قصد داریم در مورد پیشینه ربات و کاربردی که دارد بحث کنیم و در ادامه با بررسی چارت‌های مختلف به بررسی دقیق‌تر مسائل فنی و تکنیکالی مرتبط با ربات بپردازیم. پس در انتهای مطلب به خوبی با نحوه کار با این ربات آشنا می‌شوید.

پیشینه ربات تریدر رایگان

ربات تریدر رایگان آکادمی شامی متعلق به این مجموعه نبوده و از یک کمپانی هلندی تهیه شده است که اکنون در اختیار شما قرار گرفته است. کاربرد اصلی این ربات با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و الگوریتم‌هایی که دارد، معرفی فرصت‌های احتمالی معاملاتی در طول روز است. اما دلیل تهیه چنین رباتی چه بوده است؟

مشغله‌های کاری و نداشتن زمان کافی شاید یکی از مهم‌ترین دلایل برای عدم انجام ترید باشد. ربات تریدر رایگان فارکس بر اساس استراتژی‌های پر سود این مجموعه، فرصت‌های مناسب احتمالی را شناسایی می‌کند و باعث صرفه‌جویی در زمان شما می‌شود.

 اگر دقت کرده باشید، تمرکز بیشتر بر روی فرصت‌های معاملاتی است و صحبتی از سیگنال نشد، چرا که کاربرد این ربات ارائه سیگنال نیست. هر چند که فرصت‌های معرفی شده می‌توانند از سیگنال اغلب کانال‌های فعال در این زمینه قوی‌تر باشند.

پس تا اینجا متوجه شده‌اید که ربات تریدر رایگان توسط این مجموعه طراحی نشده است. از این رو امکان تهیه مستقیم آن از شرکت مربوطه هم وجود دارد، اما ما تلاش کرده‌ایم که با هزینه بسیار کمتر و یا حتی صفر امکان دسترسی به ربات را برای شما فراهم کنیم. در حال حاضر هزینه یک سال استفاده از خدمات ربات در صورت تهیه از شرکت هلندی، چیزی حدود هزار دلار است که توسط ما به صورت رایگان یا با هزینه‌ای بسیار کم ارائه شده است.

موضوع مهم بعدی این است که آیا استفاده از ربات تریدر ارزش دارد؟ مطمئناً با توجه به دلایل گفته شده این کار ارزش خواهد داشت و می‌تواند بازدهی شما را افزایش بدهد. به همین دلیل نباید در استفاده از آن تردید کنید.

نحوه عملکرد ربات تریدر رایگان

همان طور که اشاره شد، کاربرد ربات تریدر ارائه سیگنال نیست، بلکه به شما آلارم و هشدارهایی می‌دهد که در ارز برای مثال ایکس، فرصت‌های معاملاتی مناسبی وجود دارد. اما بر چه اساسی این هشدارها داده می‌شود؟ بر اساس برخی اندیکاتورها، اسیلاتورها،‌ محدوده‌های حمایتی یا مقاومتی موجود در چارت و ابزارهای دیگر، این فرصت‌های مناسب شناسایی می‌شوند. این کار مزیت زیادی برای ما خواهد داشت. چیزی حدود ۳۵۰ ارز مختلف به وسیله این ربات آنالیز می‌شود و با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته، فرصت‌های مناسب در آن‌ها شناسایی می‌شوند.

ربات تریدر رایگان تهیه شده توسط سایت آکادمی شامی، متعلق به بازار کریپتو کارنسی است، اما به شکلی مشابه، ربات تریدر فارکس هم برای تحلیل بازار فارکس طراحی شده است که این ربات هم توسط سایت ارائه می‌شود. ربات تریدر ارز دیجیتال به شکل برنامه قابل نصب و مواردی از این دست نیست و دسترسی به آن از طریق بستر تلگرام و عضو شدن در کانال مجموعه فراهم می‌شود. در حال حاضر عضویت در این کانال رایگان است، اما در آینده امکان دارد برای نسخه‌های حرفه‌ای‌تر و با خدمات بیشتر هزینه بسیار کمی دریافت شود.

مزایای ربات تریدر رایگان آکادمی شامی

ارائه هشدار در مورد فرصت‌های مناسب و عدم ارائه سیگنال، عملکرد ربات تریدر رایگان را چندین برابر بهتر از کانال‌های سیگنال‌دهی کرده است. اما این موضوع دلایل دیگری هم دارد. بالا بودن تعداد آلارم‌ها، دقت بالاتر، بررسی ارز توسط خود شما همه از مواردی هستند که عملکرد این ربات را افزایش داده‌اند. در ادامه بیشتر در مورد این مزیت‌ها صحبت شده است.

1. صرفه جویی در زمان

استفاده از این ربات به معنای عدم بررسی ارز و توجه به چارت آن نیست، اما اسکن همزمان ۳۵۰ ارز مختلف و ارائه هشدارهای لازم در مورد آن‌ها می‌تواند شما را سریعتر به ارزهایی با پتانسیل بهتر برساند. عدم استفاده از ربات باعث می‌شود حتی در صورت داشتن زمان کافی، امکان بررسی ارزهای مختلف را در طول روز نداشته باشید. ذخیره زمان باعث آزاد شدن وقت شما و جلوگیری از فرسایشی شدن ترید می‌شود. تریدرهای زیادی بوده‌اند که به دلیل صرف وقت زیاد برای تحلیل بازار، روندی فرسایشی پیدا کرده‌اند که ربات تریدر از این موضوع جلوگیری می‌کند.

2. در طول روز چندین فرصت معاملاتی به شما معرفی می‌کند

حتماً تحلیل چارت توسط خود تریدر هم می‌تواند فرصت‌های مناسبی ایجاد کند، اما تعداد آن‌ها محدود می‌باشد. پس این امکان وجود دارد که به هر دلیلی چنین فرصت‌هایی از دست بروند. اما توسط ربات فرصت‌های بیشتری فراهم می‌شوند که ریسک چنین مشکلی را کم می‌کنند. این مطالب می‌تواند علم معامله‌گری شما را تقویت کند، چرا که در آن آلارم‌ها مکرراً بررسی می‌شوند تا بتوانید با مشاهده آن‌ها، نهایت استفاده را ببرید.

البته برای اینکه بتوانید از آلارم‌های ربات تریدر رایگان استفاده کنید، نیاز به علم و دانش معاملاتی مانند پرایش اکشن یا سایر روش‌های تحلیل تکنیکال هم دارید تا از آنها سیگنال خرید یا فروش ایجاد کنید، برای مثال موقعیت صحیح ورود را پیدا کنید و اینکه به این نتیجه برسید آیا ارز مربوطه مناسب پوزیشن‌گیری است یا خیر. این دوره به شکل مقدماتی نبوده و دارای سطحی پیشرفته‌تر است، پس اگر هیچ‌گونه دانشی از تحلیل تکنیکال ندارید، می‌توانید از دوره رایگان آموزش معامله گری کربن استفاده کنید و با موارد اولیه در مورد نصب صرافی، تکنیکال، معاملات فیوچرز و غیره آشنا شوید.

نحوه عضویت در ربات و آموزش مقدماتی

در این قسمت میخواهیم به نحوه عضویت در ربات بپردازیم. برای استفاده بهتر و راحت تر شما عزیزان ما دو ربات تریدر رایگان برایتان آماده کرده ایم. یکی ربات تریدر رایگان فارکس و دیگری ربات تریدر رایگان ارزهای دیجیتال. این ربات ها همانطور که می دانید در بستر تلگرام قرار گرفته اند و شما برای استفاده از آن ها باید عضو کانال هر کدام از آن ها شوید. از آن جایی که ربات به عنوان ادمین در کانال قرار گرفته است، سیگنال ها و فرصت های معاملاتی را در کانال قرار می دهد و شما می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید.

برای آشنایی کامل و آموزش مقدماتی ویدیو زیر را ببینید.

درباره پخش ویدیو دوره آی کیو (آموزش ربات فرصت های معاملاتی آکادمی شامی)

ربات فرصت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال

ربات فرصت‌های معاملاتی فارکس

آموزش آلارم های ربات تریدر رایگان و معنی و مفهوم آن ها

در این قسمت به بررسی هر یک از آلارم هایی که ربات در زمان های مختلف به ما می دهد می پردازیم تا بتوانیم بهترین استفاده را از آلارم های ربات تریدر داشته باشیم.

آلارم Near horizontal support (نزدیک به حمایت استاتیک)

آلارم Near horizontal resistance (نزدیک به مقاومت استاتیک)

برای آموزش کامل این دو آلارم، ویدیوهای زیر را ببینید.

درباره پخش ویدیو دوره آی کیو (آموزش ربات فرصت های معاملاتی آکادمی شامی)

در این قسمت بیشتر در مورد نحوه استفاده از آلارم‌های ربات تریدر رایگان صحبت خواهیم کرد. قبل از هر چیز باید اشاره کنیم اگر اطلاع زیادی از نحوه تحلیل بازار ندارید، بهتر است ابتدا دوره‌های پایه‌تر مانند دوره رایگان آموزش معامله گری کربن را مشاهده کنید و سپس از این ربات ها استفاده کنید. این ربات ها بیشتر برای آن دسته از افرادی تهیه شده است که حداقل چندین ماه تجربه معاملاتی داشته‌اند.

آلارم‌های موجود در ربات ترجمه شده است. اولین چیزی که در این بخش در مورد آن صحبت خواهیم کرد، محدوده‌های حمایتی و مقاومتی است. زمانی که قیمت به محدوده‌های مشخصی می‌رسد، ربات شروع به آلارم می‌کند که تحت عنوان near horizontal support یا near horizontal resistance است. ابتدا از آلارم‌های مربوط به نزدیک شدن قیمت به محدوده‌های حمایتی شروع می‌کنیم.

در مرحله اول محدوده برای ما مشخص می‌شود و هنوز نوع معامله مشخص نیست. پس قرار نیست با هر بار آلارم حمایتی، وارد موقعیت خرید شوید. برای مثال امکان دارد با شکست محدوده مورد نظر، وارد موقعیت فروش شویم. در حقیقت،‌ ربات بزنگاهی را مشخص می‌کند که احتمال یک پوزیشن مناسب در آن وجود دارد.

در تصویر باکسی مشخصی شده است به عنوان مقاومت در تایم فریم ۱۵ دقیقه ارز ATOM. همان طور که واضح است تنها محدوده مشخص گردیده و بهینه نشده است. پس این کار با خود ماست. آلارم‌ها تنها در سه تایم فریم ۱۵ دقیقه، یک ساعته و چهار ساعته بررسی می‌شوند. زمانی که آلارم نمایش داده می‌شود، باید به سراغ ارز مربوطه رفته و محدوده را بر روی چارت آن رسم کنیم. در ادامه با تحلیل این محدوده می‌توان نوع معامله و نقطه ورود به آن را مشخص کرد.

ATOM

به عنوان یک مثال دیگر از ربات تریدر رایگان، آلارم مربوط به ارز RVN را بررسی می‌کنیم. در تایم فریم یک ساعته، توسط ربات، محدوده حمایتی مشخص شده است و آلارم در کندل قرمز به ما داده شده است. اما ما باید پس از دریافت آلارم، محدوده مشخص شده را بهینه‌تر کنیم. در گام بعدی، باید بررسی کنیم که آیا ارز برای خرید مناسب است یا فروش. برای این کار ابتدا باید نشانه‌ها بررسی شوند و سپس وارد معامله شد. همان طور که اشاره شد، زمانی که قیمت به یک محدوده حمایتی نزدیک می‌شود، اولین کاری که انجام می‌دهیم، بهینه کردن آن محدوده است.

به عبارتی به شکلی ساده تلاش می‌کنیم محدوده به شکلی انتخاب شود که حدالامکان، بدنه در داخل آن مشاهده نشود و آن ناحیه تقاضای خوبی داشته باشد. همان طور که مشاهده می‌کنید، محدوده حمایتی کمی پایین‌تر از چیزی که ربات مشخص کرده بود، تعیین شد. سعی کنید برای بهینه کردن محدوده حمایتی، آخرین سایه کندل را هم در نظر بگیرید.

در قدم بعدی باید در مورد نوع معامله تصمیم بگیریم. زمانی که قیمت به یک محدوده حمایتی نزدیک می‌شود، اولین انتظار ما برگشت قیمت است، پس احتمالاً باید منتظر موقعیت لانگ یا خرید باشیم. برای این کار صبر می‌کنیم تا ببینیم واکنش مثبتی از سوی قیمت به محدوده مورد نظر مشاهده می‌کنیم یا خیر. همان طور که مشاهده می‌کنید، پس از دریافت آلارم، خبری از کندل سبز نیست و تا زمانی که کندل سبز را مشاهده نکرده‌اید، هیچ کاری نباید انجام بدهید، چرا که احتمال شکست محدوده و ریزش قیمت وجود دارد.

در بخش‌های قبلی هم اشاره کردیم که ربات ارز دیجیتال، آلارم مربوط به نواحی مهم را مشخص می‌کند و به هیچ وجه سیگنالی برای خرید یا فروش ارائه نمی‌کند. زمانی که قیمت به محدوده مورد نظر رسید، می‌توان برای انتخاب نوع معامله از تأییدیه‌های دیگری برای اطمینان استفاده کرد. در گام اول باید منتظر کندل برگشتی مناسب ماند. منظور از کندل برگشتی، کندل سبز رنگی است که در آن حجم خریدار خوبی برقرار باشد.

مانند کندل دوم سبزی که در تصویر نشان داده شده است. در این کندل فشار خرید احساس می‌شود که می‌تواند نقطه ورود شما باشد. حد ضرر در این معامله باید پشت محدوده حمایتی یعنی پشت آخرین قیمتی باشد که در آن محدوده ثبت شده است. همان طور که در تصویر معلوم است، حد ضرر باید پشت سایه کندلی که کمترین قیمت را ثبت کرده است قرار بگیرد نه پشت محدوده‌ای که ربات تریدر رایگان مشخص کرده است. نکته دومی که برای تأییدیه ورود به آن توجه می‌کنید، این است که کندل باید حجم خوبی را ثبت کرده باشد. برای این کار، ابزار Volume را جستجو می‌کنیم. کندل مورد نظر باید حجم بالا و نسبتاً خوبی داشته باشد.

مووینگ اوریج

اما چگونه می‌توانیم متوجه شویم که حجم نسبتاً مناسب است؟ برای این کار در تنظیمات حجم، بخش moving average را فعال می‌کنیم. اگر حجم به خط موویینگ اوریج برسد، حجم معاملات قابل قبول بوده است، البته گاهی حجم علی‌رغم رسیدن به این خط، افت قابل توجهی پیدا می‌کند که در آن صورت نسبت به این ویژگی بی‌توجه می‌شویم. برای تأییدیه، می‌توان از کندل‌های هیکن آشی هم استفاده کرد. در مورد این کندل‌ها در کارگاه جامع بوف به شکل تکمیلی صحبت شده است. از قسمت candle در چارت می‌توانید هیکن آشی‌ها را فعال بکنید. در این شیوه، کندل‌هایی که سبز رنگ هستند ولی سایه پایینی ندارند، به عنوان نقطه ورود شما تعیین می‌شوند.

زمانی که در محدوده حمایتی و کمی پیش از آن، کندل‌های قرمز قوی دیده می‌شود، باید در مورد ورود به معامله خرید کمی بیشتر احتیاط کرد. معمولاً باید منتظر ماند تا ضعف در کندل‌های قرمز مشاهده بشوند و به نوعی از محدوده حمایتی، حمایت دیده بشود. به محض مشاهده کندل مناسب با توجه به اینکه قبلاً هم از قیمت حمایت شده بود، وارد معامله می‌شویم. تعیین تارگت بحثی تخصصی‌تر است که شاید در این مطلب نگنجد، اما توصیه ما این است که از چندین تارگت مختلف استفاده کنید تا در صورت نرسیدن قیمت به تارگت اصلی، از تارگت‌های قبلی استفاده کرده باشید.

جهت اطمینان از موفقیت معامله، نیاز به راستی آزمایی محدوده مشخص شده توسط ربات تریدر رایگان هم است که این کار با بررسی تایم فریم ۴ ساعته انجام می‌شود. در مواقعی که به محدوده حمایتی یا مقاومتی شک دارید، می‌توانید از تایم فریم‌های دیگر هم استفاده کنید تا ببینید آیا محدوده مشخص شده در تایم فریم‌های دیگر هم مشاهده می‌شود یا خیر. گاهی امکان دارد که ناحیه هشدار داده شده، کمی پرریسک به نظر برسد. برای اطمینان باید چارت را در تایم فریم پایین‌تر بررسی کرد. برای مثال اگر چارت در تایم فریم ۱ ساعته است، به تایم فریم ۱۵ دقیقه می‌رویم و در صورت اطمینان، وارد معامله می‌شویم. در این بازه زمانی بهتر است تارگت‌های چندان بالایی انتخاب نکنید. به عنوان مثال می‌توانید نحوه انتخاب تارگت‌ها را در تصویر مشاهده کنید. اجاره بدهید با بررسی یک مثال دقیق‌تر این موضوع را بررسی کنیم.

فرض کنید در تایم فریم ۱ ساعته، آلارم مورد نظر را از ربات تریدر فارکس دریافت کرده‌اید اما نسبت به محدوده اعلام شده تردید دارید. برای اطمینان بهتر است در تایم فریم پایین‌تر به دنبال نقطه ورود باشید و سعی کنید که از آن سود کمتر اما مطمئن‌تری دریافت کنید. برای ورود به معامله باید ریسک به ریوارد مناسبی هم وجود داشته باشد، یعنی حداقل باید ریسک به ریوارد شما ۱ به ۲ باشد.

تایم فریم

برای تأییدیه ورود می‌توانید از ابزارهای دیگر هم بسته به استراتژی خودتان استفاده کنید و نباید به موارد گفته شده بسنده کنید. برای مثال می‌توانید از موویینگ اوریج ۱۰ استفاده کنید و از آن هم تأییدیه ورود بگیرید. به عبارتی نیاز به تغییر شیوه معاملاتی نیست و می‌توانید از همان استراتژی سابق خود برای شناسایی نقاط ورود استفاده کنید. کار این ربات، دادن آلارم برای فرصت‌های معاملاتی است و به همین دلیل لزومی ندارد که همیشه از تکنیک‌های گفته شده برای ورود استفاده کنید. اما چگونه می‌توان از موویینگ اوریج تأییدیه ورود دریافت کرد؟ اگر قیمت خط موویینگ را با یک کندل مناسب قطع کرد و کندل بالای خط بسته شد، تأییدیه ورود دریافت می‌شود.

تاییدیه مووینگ اوریج

مثال دیگری برای درک بهتر بررسی می‌شود. ربات تریدر رایگان،‌ آلارمی حدوداً ساعت ۲ شب در مورد ارز Wave داده است. چارت این ارز را باز می‌کنیم و در تایم فریم ۱۵ دقیقه محدوده حمایتی مشاهده می‌کنیم. باید توجه داشته باشید که ربات به شکل هوشمند عمل می‌کند و به صورت تصادفی به شما آلارم نمی‌دهد. قیمت قبل از رسیدن به محدوده حمایتی، ریزشی نسبتاً ضعیف را تجربه می‌کند. با مشاهده کندل‌های قوی صعودی می‌توان به ورود به معامله فکر کرد. اما در اینجا باید کمی بیشتر احتیاط کرد. چون کندل قرمز، قدرت نسبتاً خوبی دارد. اما سایه این کندل نشان می‌دهد که قدرت خرید به ارز مورد نظر بازگشته است.

کندل‌های سبز بعدی می‌توانند برای ورود استفاده بشوند اما برای اطمینان بیشتر منتظر کندل قوی‌تر می‌مانیم. می‌توان به صورت پله‌ای هم به معامله ورود کرد. همان طور که مشاهده می‌کنید، در ادامه کندلی مناسب با حجم قابل قبول ثبت شده است. با توجه به ضعف حرکتی قیمت در روند نزولی، می‌توان به معامله ورود کرد. کندل‌های هیکن آشی گزینه دیگری هستند که برای ورود می‌توانید استفاده کنید. این کندل هم حجم و هم ماهیت کندل‌ها را بررسی می‌کند، به همین دلیل برای برخی از تریدرها مناسب‌تر است. نقطه ورود ما کندلی است که بدنه بزرگی دارد.

برای تأییدیه می‌توانید از ابزارهای دیگر مانند RSI هم استفاده کنید. تاییدیه‌های گفته شده در نهایت سیگنال ورود به معامله را برای شما فعال می‌کنند. حد ضرر همان طور که اشاره شد، پشت سایه آخرین کندل نزولی قرار می‌گیرد. تارگت طبق استراتژی که دارید، تعیین می‌شود، اما باید حتماً ریسک به ریوارد ۱ به ۲ برای شما ایجاد کند. اگر ریسک به ریوارد مناسب نبود، می‌توانید نقطه ورود را پایین‌تر بیاورید تا در جایی که مناسب بود، معامله انجام بشود.

درباره پخش ویدیو دوره آی کیو (آموزش ربات فرصت های معاملاتی آکادمی شامی)

زمانی به سراغ ارزهای بر پایه بیت کوین می‌روید که قصد دارید تعداد بیت کوین‌های خود را بیشتر کنید یا اینکه تمایل دارید از شر همبستگی ارزها خلاص شوید. این قسمت از آموزش ربات تریدر رایگان آکادمی شامی را با بررسی چارت LINK بر پایه BTC می‌پردازیم.

چارت لینک

ربات ارز دیجیتال در تایم فریم ۱۵ دقیقه محدوده حمایتی مشخص کرده است. با در نظر گرفتن مواردی مانند حجم، الگوهای کندلی و سایر مواردی که تا اینجا بررسی شد، می‌توانید وارد معامله بشوید. شکل‌گیری کندل چکشی به همراه کندلی که تمایل به صعود خوب دارد، موقعیت خرید برای ما ایجاد می‌کند. اما تمایل به صعود یک کندل چگونه مشخص می‌شود؟

اگر کندل سایه بالایی نداشته باشد یا اینکه سایه کوچکی داشته باشد، نشانه این است که صعود و قدرت خوبی دارد. حجم در این کندل هم گویای فشار خرید است که باعث رشد جذاب ۳ درصدی شده است. مدیریت سرمایه نکته مهمی است که باید در تمامی معاملات علاوه بر نکات گفته شده، مورد توجه قرار بدهید. گاهی امکان دارد ارز به صورت همزمان هم در ناحیه حمایتی باشد و هم در ارز واگرایی دیده بشود که این موضوع در ادامه بیشتر بررسی می‌شود.

چارت ارز coti

ارز COTI مورد دیگری است که چارت آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم. آلارم ساعت ده و نیم شب توسط ربات تریدر ارز دیجیتال داده شده است. اگر با این آلارم وارد معامله می‌شدید، حد ضرر شما طبق چارت فعال می‌شد. هر چند که این موارد به ندرت دیده می‌شوند، اما امکان آن هم وجود دارد. رعایت نکات گفته شده در این دوره به شما کمک می‌کنند تا کمتر دچار موارد ذکر شده بشوید.

ارز BAND مثال دیگری است که ربات تریدر رایگان در مورد آن آلارم داده است. در این مورد، چارت به جای موقعیت خرید به شما موقعیت فروش داده است. در حقیقت اولین اولویت ما در نقاط حمایت، ورود به معامله خرید است اما امکان دارد که عکس این شرایط هم ایجاد شود.

این چارت می‌تواند برای ما موقعیت فروش ایجاد کند چرا که حمایت شکسته شده و تبدیل به مقاومت شده است. تبدیل این دو به یکدیگر زمانی ایجاد می‌شود که این سطوح شکسته شوند. حتماً تا اینجا شما هم به این نتیجه رسیده‌اید که علم معامله‌گری برای استفاده از ربات لازم است. به همین دلیل می‌توانید از طریق آموزش‌های رایگانی که در سایت قرار گرفته است، دانش خود را افزایش بدهید.

چارت ارز نئو

به ادامه بحث با بررسی چارت دیگری که مربوط به ارز NEO است، می‌پردازیم. در گام اول محدوده حمایتی ربات تریدر فارکس را بهینه‌تر می‌کنیم. شدت ریزشی که قبل از ناحیه حمایتی وجود دارد، نشان می‌دهد که این ارز احتمالاً موقعیت خرید خوبی فراهم نکند. در عوض این ارز موقعیت فروش خوبی فراهم کرده است. پس لزوماً همیشه محدوده‌های حمایتی ربات برای شما موقعیت خرید ایجاد نمی‌کنند و می‌توانند موقعیت فروش هم ایجاد کنند.

ارز KAVA مثال دیگری است که می‌توانیم در آن سطوح مقاومتی را بررسی کنیم. اگر نشانه‌ای از فشار فروش در سطح مقاومتی مشاهده کنیم یا اینکه در اندیکاتورها، واگرایی ایجاد بشود که در این ارز مشاهده می‌شود، می‌تواند برای ما موقعیت فروش مناسبی ایجاد کند. در غیر این صورت باید منتظر شکسته شدن مقاومت و تبدیل شدن آن به حمایت باشیم. به سراغ بررسی ارز دیگری می‌رویم.

آلارم مربوط به بیت کوین در تایم فریم ۱۵ دقیقه را بررسی می‌کنیم. در مرحله اول به دنبال آلارم، وارد معامله فروش نمی‌شویم، چراکه فشار خرید مشاهده می‌شود. باید صبر کرد تا ضعف در کندل‌های صعودی دیده بشوند. به محض مشاهده کندل نزولی قوی با حجم خوب، وارد موقعیت فروش می‌شویم. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که محدوده مقاومتی می‌تواند برای ما موقعیت خرید هم ایجاد کند، پس نباید همیشه در آن به دنبال موقعیت فروش باشیم.

امکان دارد در یک آلارم، هشدار مربوط به وضعیت چند ارز داده شود که تصویر معمولاً مربوط به ارز اول است.

ربات فرصت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال

ربات فرصت‌های معاملاتی فارکس

در این قسمت به بررسی آلارم های بعدی ربات تریدر رایگان می پردازیم.

آلارم RSI Bullish Divergence (واگرایی صعودی در اندیکاتور RSI)

برای آموزش کامل این آلارم، ویدیوهای زیر را ببینید.

بیشتر بخوانید: آموزش اندیکاتور RSI

درباره پخش ویدیو دوره آی کیو (آموزش ربات فرصت های معاملاتی آکادمی شامی)

در این بخش به بررسی دو آلارم دیگر ربات تریدر رایگان می‌پردازیم. در قسمت اول در مورد کلیات این ربات صحبت شد که جزو مهم‌ترین قسمت‌های این آموزش است. در قسمت دوم در مورد آلارم‌های حمایت و مقاومت ربات صحبت کردیم و مشاهده کردید که دقت آلارم‌ها تا چه حد بالا است. همچنین تکنیک‌هایی برای بالا بردن درصد برد بررسی شد. اما این بخش در رابطه با واگرایی‌ها در ربات ارز دیجیتال است.

واگرایی در ارز دیجیتال

انواع واگرایی‌های ربات

واگرایی‌های ربات به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که عمدتاً از نوع مثبت و منفی است. این واگرایی‌ها فقط بر روی اندیکاتور RSI هستند. همان طور که می‌دانید قوی‌ترین واگرایی‌ها در دو اندیکاتور MACD و RSI مشاهده می‌شوند که پیشنهاد ما RSI است. واگرایی‌ها معمولاً زیاد در بازار دیده می‌شوند و در این قسمت قصد داریم در مورد اینکه کدامیک خوب عمل می‌کند یا اینکه کدام واگرایی باعث رشد یا ریزش می‌شود، صحبت کنیم.

واگرایی چه معنایی دارد؟

واگرایی به صورت کلی زمانی است که قیمت به سمت بالا یا پایین حرکت می‌کند اما اندیکاتور به سمت مخالف حرکت می‌کند. زمانی که واگرایی مشاهده می‌کنیم، قیمت به صورت کاذب بالا می‌رود، در رشد قیمت RSI نشان دهنده قدرت خریدار و فروشنده است، پس به دنبال رشد قیمت RSI هم باید بالاتر برود. حال که بالاتر نرفته،‌ این رشد قیمت بدون قدرت خریدار بوده و می‌تواند کاذب باشد. در حقیقت در RSI واگرایی می‌بینیم، زمانی که واگرایی مشاهده می‌کنیم، مانند تصویر، به اندیکاتور RSI اعتماد می‌کنیم و توجه زیادی به چارت نمی‌کنیم، چرا که گاهی چارت‌ها جوری ایجاد می‌شوند که باعث فریب ما شوند.

واگرایی دنیایی بسیار گسترده دارد، اما اگر قصد دارید واقعاً آن را درک و از آن استفاده کنید، توصیه ما این است که اندیکاتور RSI را دقیق‌تر فرا بگیرید. متاسفانه در منابع فارسی، مطالب و نکاتی که در مورد این اندیکاتور گفته می‌شود، اشتباه بوده یا کامل نیست. در وبینارهایی که توسط مربیان ما در مورد اندیکاتور RSI برگزار می‌شود، دقیق‌تر در مورد این ابزار مهم صحبت می‌کنیم که می‌توانید به درک بهتری از آن برسید.

نمودار RSI

زمان‌هایی وجود دارند که واگرایی عکس مطالب گفته شده در بالا است. یعنی قیمت در حال کاهش است اما RSI کفی بالاتر ثبت می‌کند. این هم نوعی واگرایی است. در حقیقت مقداری که کاهش یافته است، کاذب بوده و با فشار فروشندگان همراه نمی‌باشد.

با مثالی قصد داریم این موضوع را بیشتر بررسی کنیم. ابتدا برای فعال کردن اندیکاتور RSI، روی قیمت اندیکاتورها کلیک می‌کنیم و RSI را جستجو می‌کنیم. در حقیقت RSI مخفف عبارت Relative strength index است که با کلیک کردن بر روی آن، اندیکاتور در قسمت پایین چارت فعال می‌شود.

همان طور که از مثال مشاهده می‌کنید، قیمت افزایش پیدا کرده است اما RSI به سمت پایین حرکت می‌کند. این تفاوت در حرکت همان واگرایی است که بعد از آن انتظار ریزش را داریم که همین اتفاق هم افتاده است. در مثال دیگر مشاهده می‌کنید که قیمت پایین‌تر رفته اما اندیکاتور کفی بالاتر ایجاد کرده است. حال به سراغ ربات تریدر رایگان رفته و واگرایی‌های داده شده در آن را بررسی می‌کنیم.

بررسی چند مثال

چارت مثال

در میان آلارم‌های ربات به سراغ آلارم مربوط به ارز اتریم در تایم فریم ۴ ساعته می‌رویم. مطالبی که گفته می‌شود برای بازار فارکس و سایر بازار هم کاربرد دارد، اما چون ربات تریدر ارز دیجیتال بر روی بازار کریپتو کارنسی تمرکز می‌کند، بیشتر مثال‌ها از این بازار خواهد بود. همان طور که مشخص شده است، قیمت به سمت پایین حرکت کرده اما RSI حرکتی رو به بالا داشته است. با توجه به مطالب گفته شده انتظار داریم که قیمت افزایش پیدا کند اما مشاهده می‌کنید که قیمت افزایش خاصی نداشته است.

ربات زمانی به شما آلارم می‌دهد که احساس کند واگرایی در حال شکل‌گیری است. اما مهم این است که شما اجازه بدهید چرخش قیمتی اتفاق بیافتد تا بتوانید واگرایی مورد نظر را تأیید بکنید. ربات تنها واگرایی شکل گرفته را به شما هشدار می‌دهد، اما اینکه آیا آن واگرایی عمل می‌کند یا خیر بستگی به خود شما دارد.

اولین نکته‌ای که در واگرایی‌ها باید در نظر بگیرید این است زمانی که ربات تریدر رایگان به شما هشدار واگرایی می‌دهد، باید به دنبال الگوهای کندلی مثبت باشید. در گام بعدی زمانی که ریزش شارپی وجود دارد، باید به واگرایی توجه بیشتری کرد. هم‌چنین زمانی که واگرایی مشاهده کردید، باید به محدوده حمایتی هم دسترسی داشته باشید. مشاهده واگرایی بر روی محدوده حمایتی معتبرتر است. نکته چهارم، زمانی که واگرایی دارید، احتمال اینکه قیمت حرکتی در جهت روند قبلی داشته باشد هم وجود دارد. از این رو است که در یک روند نزولی بهتر است واگرایی بر روی یک محدوده حمایتی استاتیک بررسی شود.

از این رو اگر آلارمی در ربات داده شود که بر روی محدوده حمایتی قرار ندارد، بهتر است به آن توجه نشود یا اینکه تا رسیدن به یک محدوده حمایتی مناسب، ارز را دنبال کرد. در ارز مورد نظر، قیمت آن گونه که باید عمل نکرده و تنها ۹ درصد افزایش داشته است. هدف از بررسی این موارد این است که به صورت صادقانه نشان دهیم نباید به همه آلارم‌هایی که توسط ربات داده می‌شود، توجه کرد و به دنبال آن وارد معامله شد.

مثال چارت

ارز دیگری که قصد داریم آن را بررسی کنیم، ارز لایت کوین در تایم فریم یک ساعته است. همان طور که مشاهده می‌کنید، واگرایی به درستی توسط ربات داده شده است. تکنیکی که برای اطمینان بیشتر می‌توانید استفاده کنید، این است که در تایم فریم بالاتر به دنبال محدوده حمایتی استاتیک باشید.

زمانی که واگرایی مشاهده شد، باید منتظر ماند تا قیمت به محدوده مورد نظر برسد تا سپس به آن واکنش داد. اگر با واگرایی ربات به معامله وارد می‌شدیم، حد ضرر ما فعال می‌شد. پس با وجود اینکه آلارم چند روز قبل داده شده است، اما موقعیت مناسب برای ورود سه روز بعد فراهم شده است. ممکن است برخی تصور کنند که به دنبال آلارم، یا باید به معامله ورود کرد یا اینکه از آن صرف نظر کرد. در حالی که طبق چیزی که نشان دادیم، می‌توانید چندین روز بعد هم از آلارم ربات تریدر رایگان استفاده کنید.

چارت ارز بایننس

مثال سوم مربوط به ارز BNB می‌باشد که در تایم فریم ۴ ساعته بررسی می‌شود. مهم است که شما در اندیکاتور RSI، چرخش قیمت و ثبت کف بالاتر را مشاهده کنید. زمانی که واگرایی مشاهده شد، انتظار داریم زمانی که قیمت به اولین محدوده حمایت استاتیکی رسید، برگشت قیمت را مشاهده کنیم. الگوی برگشتی کندلی که نشان از قدرت خریدار است هم از موارد دیگری می‌باشد که باید برای بررسی حرکت قیمت بررسی کنیم.

درباره پخش ویدیو دوره آی کیو (آموزش ربات فرصت های معاملاتی آکادمی شامی)

هر چقدر در تایم فریم‌های بالاتر واگرایی مشاهده بشود، اعتبار آن واگرایی بیشتر است. مثلا در تایم فریم ۴ ساعته شاید در طول یک هفته تنها یکی الی دو واگرایی مشاهده بشوند اما در تایم فریم ۱۵ دقیقه این تعداد به روزی ۲ واگرایی برسد. برای کاهش ریسک می‌توانید تارگت برای معامله تعیین کنید. همچنین برای انتخاب نقطه ورود، تایم فریم‌های پایین تر هم می‌توانند گزینه مناسبی باشند.

یکی از دیگر انواع واگرایی، Hidden divergence است و زمانی ایجاد می‌شود که قیمت در حال صعود است و کفی بالاتر ثبت می‌کند اما اندیکاتور کفی پایین‌تر ثبت می‌کند. برای افراد مبتدی، کار کردن با این دست از واگرایی‌ها سخت‌تر است.

ارز ZIL آلارم دیگری است که مورد بررسی قرار خواهیم داد. واگرایی به وضوح در چارت دیده می‌شود. وجود یک محدوده حمایت استاتیکی می‌تواند باعث شود که بیشتر روی محدوده مورد نظر حساب کنیم. در محدوده مشخص شده، ارز بر روی حمایت مناسبی قرار دارد. امکان عبور قیمت از محدوده حمایتی وجود دارد، اما زمانی که برگشت می‌توان با آن معامله کرد. واگرایی جذاب دیگری در چارت دیده می‌شود. با مشاهده کندل صعودی قوی می‌توان وارد موقعیت خرید شد که در اینجا شرایط ورود به معامله جذاب وجود دارد و سودی تقریبا ۴.۷ درصدی برای ما ایجاد می‌کند.

برای تاییدیه معتبرتر از RSI در مورد واگرایی، بهتر است موویینگ اوریج را از  تنظیمات قسمت style فعال کنیم. این ابزار میانگین RSI را اندازه گرفته و برای ما محاسبه می‌کند. مشاهده واگرایی به همراه عبور اندیکاتور از میانگین متحرک خود، تاییدیه لازم برای انجام معامله را فراهم می‌کند.

بسته به تایم فریمی که در آن تحلیل انجام می‌دهید، باید تارگت‌های خود را تعیین کنید. در تایم فریم ۱۵ دقیقه، بسته به نوع واگرایی و محلی از چارت که این واگرایی شکل می‌گیرد، باید انتظار رشد ۲ الی ۵ درصدی داشته باشید و در تایم فریم ۱ ساعته با توجه به موارد گفته شده، باید انتظار سودی حدود ۴ الی ۷ درصدی داشته باشید.

چارت ارز zrx

آلارم بعدی ربات تریدر رایگان، ارز ZRX است که واگرایی منفی در آن مشاهده شده است. در زمان اعلام آلارم توسط ربات، هنوز اندیکاتور قله‌ای برای خود ایجاد نکرده است. پس باید منتظر ماند تا این اتفاق در اندیکاتور بیافتد. در تایم فریم یک ساعته، این ارز چیزی حدود ۷ الی ۸ درصد ریزش داشته است که در نوع خود فوق‌العاده می‌باشد.

بیایید یکبار دیگر مطالب گفته شده را مرور کنیم. زمانی که ربات ارز دیجیتال آلارم واگرایی‌ داد، باید صبر کنید که خود اندیکاتور، قله یا دره‌ای ایجاد کند. نکته بعدی این است که مشاهده واگرایی در نقاط برگشتی استاتیکی، ارزش واگرایی را بیشتر می‌کنند. در گام بعدی باید توجه کنید که با مشاهده واگرایی نباید بدون ملاحظه، وارد معامله بشوید. باید منتظر ایجاد کندل‌های برگشتی بشوید.

برای تاییدیه معامله، می‌توانید منتظر عبور اندیکاتور از میانگین متحرک خود باشید. حتما نباید آلارم‌ها را در زمان اندکی پس از ارائه توسط ربات تریدر رایگان بررسی کنید. همان طور که بارها در مثال‌ها مشاهده کرده‌اید، موقعیت ورود ممکن است ساعت‌ها بعد ایجاد بشود. پس باید به همه آلارم‌های ربات توجه داشته باشید.

باید توجه داشته باشید که برخی از آلارم‌های بازار به صورت میکس هستند. برای مثال در آلارم مربوط به ارز REN، هم واگرایی و هم قرارگیری بر روی محدوده حمایتی توسط ربات شناسایی شده است. بهتر است به محدوده حمایتی تعیین شده زیاد توجه نشود و خودمان در تایم فریم بالاتر به دنبال محدوده مناسب‌تری باشیم. اکنون می‌توانید از واگرایی استفاده کنید. این هشدارها درصد موفقیت بیشتری دارد.

چارت ارز dash

ارز DASH مورد دیگری است که آلارم آن بررسی می‌شود. محدوده استاتیکی و واگرایی برای ارز مشخص شده است. همان طور که مشاهده می‌کنید، قیمت ناحیه حمایتی را به صورت کاذب شکسته است که به آن fake breakout گفته می‌شود که هدف آن جمع کردن حد ضررها است.

شما با برگشت قیمت به محدوده حمایتی می‌توانید در کندل مناسب وارد معامله بشوید. چنین موقعیت‌هایی معمولا برای افراد مبتدی کمی سخت هستند. همان طور که مشاهده می‌کنید، اندکی پس از واگرایی به معامله وارد شده‌ایم، چون هنوز نشانه و کندل مثبتی برای برگشت روند مشاهده نشده بود.

ربات فرصت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال

ربات فرصت‌های معاملاتی فارکس

در این قسمت به بررسی آلارم های بعدی ربات تریدر رایگان می پردازیم.

آلارم RSI Extremely Oversold (اندیکاتور RSI بیش از حد در وضعیت فروش)

آلارم RSI Extremely Overbought (اندیکاتور RSI بیش از حد در وضعیت خرید)

برای آموزش کامل این آلارم، ویدیوهای زیر را ببینید.

درباره پخش ویدیو دوره آی کیو (آموزش ربات فرصت های معاملاتی آکادمی شامی)

در این قسمت دو آلارم دیگر مربوط به ربات تریدر رایگان را بررسی خواهیم کرد. تا اینجا در مورد نحوه استفاده از ربات، سطوح حمایتی و مقاومتی و واگرایی‌ها صحبت کردیم و در این جلسه قصد داریم در مورد RSI و زمان‌هایی که وارد محدوده‌های اشباع می‌شود، صحبت کنیم.

چارت بیت کوین

آلارمی که در این مطلب قصد بررسی آن را داریم، آلارم RSI extremely oversold است، به این معنا که این اندیکاتور بیش از حد در وضعیت فروش قرار گرفته که عکس آن هم شرایطی است که اندیکاتور بیش از حد در وضعیت خرید قرار دارد. در RSI دو محدوده مهم ۳۰ و ۷۰ وجود دارد. زمانی که اندیکاتور بیش از سطح ۷۰ قرار می‌گیرد، در وضعیت بیش خرید و نه اشباع هستیم، یعنی در وضعیتی که خریداران بیش از گذشته خرید می‌کنند.

همان طور که مشاهده می‌کنید، کندل‌های صعودی پرقدرت اتفاقاً پس از این ناحیه شروع شده است. زمانی که RSI به زیر سطح ۳۰ می‌رسد، به وضعیت بیش فروش و نه اشباع فروش رسیده است.

هرگاه RSI در زیر سطح ۳۰ قرار بگیرد، به محض اینکه قیمت دوباره به سطح بالای ۳۰ بازگردد، می‌توان به شرط مشاهده الگوی کندلی، وارد معامله شد. برای مثال RSI از محدوده ۳۰ به بالا عبور کرده است. مشاهده الگوی کندلی مناسب با فشار خرید باعث می‌شود تا وارد معامله خرید بشویم. برعکس، زمانی که قیمت از سطح بالای ۷۰ به زیر آن می‌رسد و کندل قوی نزولی مشاهده می‌کنیم، می‌توانیم انتظار ریزش قیمت را داشته باشیم.

چارت دوم بیت کوین

زمانی که RSI به بالای سطح ۷۰ می‌رود، باید منتظر ماند تا با مشاهده کندل سبز به معامله خرید وارد شد. سعی کنید همیشه به دنبال گرفتن تمام سود از یک موج نباشید، هر چند که این کار شدنی است اما می‌تواند باعث زیان هم بشود.

باید توجه کنید که رفت و آمدهای ضعیف اندیکاتور به محدوده‌های بیش خرید یا بیش فروش نباید زیاد مورد توجه قرار بگیرند، چرا که احتمال تشکیل واگرایی وجود دارد. هر سیگنالی که مدت زمان زیادی بالای ۷۰ یا زیر ۳۰ مانده است، ارزش بیشتری برای ما دارد. نکته بعدی این است که باید منظم باشند و قله یا کف مشخصی ایجاد کنند. رعایت این نکات به همراه این نکته که برگشت RSI به زیر ۷۰ یا برگشت RSI به بالای ۳۰، برای ما سیگنال خرید ایجاد می‌کند، می‌تواند برای ما سودده بشوند.

در مورد آلارم‌های ربات تریدر رایگان، اگر واژه Over bought مشاهده شد، به معنای ورود به محدوده بالای ۷۰ است، اما اگر over sold مشاهده شد، به معنای ورود به محدوده زیر ۳۰ است.

چارت کاردانو

به سراغ بررسی چندین مثال از آلارم‌های ربات ارز دیجیتال می‌رویم. ابتدا ارز ADA را در تایم فریم یک ساعته بررسی می‌کنیم. در آلارم، ورود RSI به زیر سطح ۳۰ دیده می‌شود که باید منتظر ماند تا شاخص به سطح بالای ۳۰ بازگردد. با بازگشت RSI به سطح بالای ۳۰، می‌توان تحت شرایطی وارد معامله خرید شد. در تایم فریم بالاتر باید دنبال محدوده‌های مهم و حتی PRZ بود که در این ارز دیده می‌شود. حتی با مشاهده موارد گفته شده هم نباید احتمال خطا را نادیده گرفت، به همین دلیل در هر شرایطی باید مدیریت سرمایه را رعایت کرد.

از پادکست‌های سایت می‌توانید به ذهنیت بهتری در مورد بازار دست پیدا کنید.

مثال دیگری در این باره بررسی می‌کنیم. در ارز MTL هر چند که RSI به زیر سطح ۷۰ رسیده است، اما دو نکته برای عدم ورود به معامله وجود دارد. نکته اول این است که زیر سطح ۷۰ مدت زیادی دوام نیاورده و به نوعی تثبیت نکرده است و نکته بعدی اینکه الگوی کندلی مناسبی هم برای ورود به معامله فروش مشاهده نمی‌شود.

اما در موقعیت بعدی، اندیکاتور به زیر سطح ۷۰ بازگشته و همزمان الگوی کندلی مناسبی هم مشاهده می‌شود که سود ۴ درصدی داشته است. نکته‌ای که وجود دارد این است که حتماً نباید در موقعیتی که کندل تشکیل شده است، به معامله ورود کرد و می‌توان کمی بالا و یا پایین‌تر به دنبال پوزیشن ورود بود.

درباره پخش ویدیو دوره آی کیو (آموزش ربات فرصت های معاملاتی آکادمی شامی)

چارت ارز MITH

در چارت ارز MITH می‌توانید مشاهده کنید که اندیکاتور وارد محدوده over sold شده و از آن خارج شده است. به محض مشاهده کندل صعودی می‌توانید وارد معامله خرید بشوید. انتخاب نقطه ورود درست در این معامله می‌توانست در نهایت سود ۱۴ درصدی برای شما به ارمغان بیاورد.

اگر در تصویر دقت کنید، اندکی بعد مجدد در چارت چنین وضعیتی ایجاد شده است اما توسط ربات تریدر رایگان، هشداری داده نشده است. باید توجه کنید که ربات همه تغییرات ایجاد شده را به شما هشدار نمی‌دهد، چرا که در صورت انجام این کار تعداد آلارم‌ها بسیار زیاد خواهند شد.

oversold

پس بیشتر تمرکز ربات بر روی آلارم‌های بهتر بازار است. در مورد آلارم بررسی شده، باقی ماندن اندیکاتور در oversold برای مدت هفت ساعت که زمان نسبتاً زیادی است، باعث ایجاد هشدار در ربات شده است. نکته دیگری که باید توجه داشت این است که هشدارهای ربات ممکن است چندین ساعت بعد برای شما نقطه ورود ایجاد کند. پس لزومی ندارد همیشه در زمان ارائه آلارم به دنبال فرصت ورود باشید و تا چندین ساعت بعد امکان ایجاد فرصت معاملاتی وجود دارد. چارت‌های بررسی شده به ناچار در مدت چارت‌های گذشته بازار هستند اما چیزی که اهمیت دارد این است که بتوانید به صورت لایو از این هشدارها استفاده کنید.

چارت ارز ogn

با مثال دیگری قصد بررسی دقیق‌تر آلارم‌ها را داریم. ارز OGN چارت دیگری است که به بررسی آن می‌پردازیم. برای اول بار اندیکاتور ورود ضعیفی به ناحیه بالای ۳۰ داشته است که این حرکت ضعیف باعث حرکت صعودی مناسبی نشده است. اما در مرتبه دوم اندیکاتور، از ناحیه بیش فروش به خوبی خارج شده است که البته بازدهی قابل قبولی در نهایت ایجاد نکرده است.

از نقطه ورود قیمت چیزی حدود ۱ الی ۲ درصد رشد داشته است و به نوعی سیگنال عمل نکرده است. ریزش سنگین قبلی یکی از دلایلی است که باعث رشد ضعیف در این ارز شده است. موضوعی که باید در ادامه مورد توجه قرار بدهید.

بازهم به سراغ بررسی ارز دیگری می‌رویم. گاهی اوقات آلارم‌های ربات با توجه به تصویر به صورتی است که هم قرار گرفتن اندیکاتور در محدوده بیش فروش و هم الگوی کندلی را هشدار می‌دهد که در مورد ارز مربوطه این الگو Bullish engulfing است. چنین آلارم‌هایی بنا به تجربه از اعتبار بیشتری برخوردار هستند. به عنوان یک نکته باید توجه داشته باشید که آلارم‌هایی که در آن اندیکاتور از ناحیه بیش خرید خارج می‌شود و مربوط به ریزش قیمت است، بهتر می‌باشند، چرا که در بازار عموماً ریزش‌ها شارپی‌تر هستند.

چارت ارز trx

در ارز TRX ریزش شدید نبوده، هر چند که در انتها به دلیل ورود RSI به ناحیه بیش فروش، کندل‌ها قوی‌تر شده‌اند، اما در نهایت ریزش قوی وجود ندارد. در آلارم مشاهده می‌کنید که همزمان برگشت اندیکاتور به سطح بالای ۳۰ و شکل‌گیری الگوی کندلی را مشاهده می‌کنیم.

سیگنال‌های واقعی RSI مواقعی هستند که اندیکاتور مدت بیشتری در ناحیه بیش خرید یا فروش بوده است. در نقطه ورود مناسب، این معامله چیزی نزدیک به ۴.۵ درصد سود برای ما ایجاد می‌کرده است. قرارگیری در ناحیه حمایتی، باعث افزایش شانس برد این موقعیت می‌شوید.

چارت ارز ترون

پس با دیدن آلارم باید به سراغ بررسی چارت رفته و در صورت دیدن نشانه‌های مناسب برای ورود، می‌توانیم وارد معامله شویم. مزیت ربات افزایش اعتماد به نفس شما برای انجام معاملات است. معمولاً ما بیشتر به اطراف اعتماد داریم و شاید نسبت به سیگنال‌های افراد دیگر بیشتر از تحلیل‌های خودمان مطمئن باشیم.

مثال سوم چارت بیت کوین

آلارم دیگری که بررسی خواهیم کرد، مربوط به بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته است که در آلارم، ورود به ناحیه بیش خرید هشدار داده شده است. در ابتدا RSI بالای سطح ۷۰ قرار دارد اما باید منتظر ماند تا اندیکاتور به زیر این سطح برسد و کندل نزولی مناسب ایجاد بشود. در این زمان شرایط برای ورود به معامله فراهم می‌شود. ریزش بیت کوین در این معامله، چیزی حدود ۸ درصد بوده است که به راحتی می‌توانستید از آن استفاده کنید.

ترون ارز دیگری است که آلارم آن بررسی می‌شود. با خروج اندیکاتور از محدوده اشباع خرید، منتظر شکل‌گیری الگوی کندلی مناسب می‌شویم. با ایجاد کندل نزولی، وارد معامله فروش می‌شویم که چیزی حدود ۷.۶۶ درصد سود ایجاد می‌کند. اکنون می‌توانید به این نتیجه برسید که آلارم‌های ربات تریدر رایگان تا چه اندازه خوب و بهتر از کانال‌های سیگنال‌دهی عمل کرده است.

ربات فرصت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال

ربات فرصت‌های معاملاتی فارکس

در این قسمت به بررسی آلارم های بعدی ربات تریدر رایگان می پردازیم.

آلارم Bullish Engulfing + RSI Was Oversold (الگوی کندلی پوشا صعودی + اندیکاتور RSI در وضعیت اشباع فروش)

آلارم Inverted Hammer + Rsi Was Oversold (الگوی چکش معکوس + اندیکاتور RSI در وضعیت اشباع فروش)

برای آموزش کامل این آلارم، ویدیو زیر را ببینید.

درباره پخش ویدیو دوره آی کیو (آموزش ربات فرصت های معاملاتی آکادمی شامی)

در این جلسه قصد داریم تا درباره دو آلارم دیگر ربات تریدر رایگان بحث کنیم. فیبوناچی اصلاحی و بولینگر باند از مواردی هستند.

که آلارم‌های ربات در مورد آن‌ها بررسی می‌شود. ابتدا آلارم‌های مهم‌تر در مورد فیبوناچی اصلاحی را مرور کرده و در ادامه به بولینگر باند هم می‌پردازیم. قبل از هر چیز باید اشاره کنیم که در مورد بولینگر باند احتمال خطا بالا است، پس اگر در مورد آلارم‌های خاصی از ربات ارز دیجیتال خطا زیادی مشاهده کردید، بهتر است دیگر به سراغ آن‌ها نروید.

مثال چهارم چارت بیت کوین

فیبوناچی اصلاحی

هر جا صحبت از فیبوناچی Retracement یا اصلاحی شد، منظور اصلاح قیمت در چارت است. همان طور که می‌دانید قیمت بر روی چارت به عنوان مثال در یک روند صعودی، همان طور که افزایش می‌یابد، اصلاح هم می‌کند. به حرکات رو به بالا جنبش یا اکستنشن گفته می‌شود و به حرکات رو به پایین، اصلاح یا پولبک گفته می‌شود. زمانی که ما با یک موج صعودی مواجه هستیم، انتظار یک موج اصلاحی هم از آن داریم. اما این اصلاح چقدر می‌تواند باشد؟

بیشتر بخوانید: اعداد فیبوناچی در فارکس

فیبوناچی اصلاحی ابزاری است که در اینجا به ما می‌گوید قیمت به صورت حدودی به چه میزان قصد برگشت دارد. کافی است از قسمت سمت چپ چارت، گزینه فیبو Retracement را انتخاب کنید و نقطه اول را از جایی که حرکت شروع شده و نقطه دوم را در جایی که حرکت خاتمه پیدا کرده، قرار بدهید. در فیبوناچی انتظار می‌رود که قیمت بین فیبوناچی.۵ تا.۶۱۸ اصلاح کند و سپس حرکت روبه بالای خود را ادامه بدهد. یعنی بین دو مقداری که مشخص شده حرکت بکند و از این محدوده حرکت بعدی خود را از سر بگیرد که این اتفاق معمولاً در بازار خواهد افتاد. عدد.۶۱۸ عدد مهمی است که ما در آن محدوده، انتظار رشد قیمت را از ارز داریم.

اجازه بدهید با بررسی مثالی، بهتر این موضوع را بررسی کنیم. همان طور که از چارت مشاهده می‌کنید، لگ حرکتی صعودی وجود دارد و در اصلاح، قیمت از سطح ۶۱۸. فیبوناچی اصلاحی، مجدد حرکت به سمت بالا را آغاز کرده است. این همان محدوده‌ای است که ربات به ما هشدار در مورد افزایش قیمت را می‌دهد. در بخش دیگری از چارت مشاهده می‌کنید که قیمت بازهم از این سطح بازگشت کرده است، البته که کمی هم از این سطح پایین‌تر رفته است.

ربات تریدر رایگان هم به همین شکل عمل کرده و زمانی که قیمت به محدوده ۶۱۸. می‌رسد، آلارم می‌دهد. همان طور که مشاهده می‌کنید، ربات، آلارم مربوط به ارز MTL را داده است. استفاده از آلارم ربات سودی حدوداً ۹ درصدی ایجاد کرده است. پیدا کردن محدوده حمایتی که با ۶۱۸. ما در یک راستا باشد، باعث بالا رفتن اعتبار معامله می‌شود.

چارت ارز MTL

آلارم دیگری که ربات بررسی کرده است مربوط به ارز RLC می‌باشد که باز هم قیمت در سطح ۶۱۸. واکنش داشته است. توکن PSG ارز دیگری است که بررسی خواهیم کرد. در این ارز قیمت به سطح ۶۱۸. واکنش نداده و کاهش قیمت را تجربه کرده است. این موضوع می‌تواند به دلیل شناسایی اشتباه توسط ربات و هم‌چنین این نکته مهم باشد که هیچ صد در صدی در بازار وجود ندارد.

تعداد آلارم‌های صحیح توسط ربات تریدر رایگان کم نیست، اما برای بالا بردن درصد موفقیت نیاز به تجربه هم است. حتی در شرایط ایده آل هم امکان اشتباه در تحلیل وجود دارد که امری طبیعی در بازار است.

آلارم باند بولینگر

بولینگر باند

برای فعال کردن این اندیکاتور، باید در قسمت اندیکاتورها، BB را جستجو کنیم. در این اندیکاتور زمانی که قیمت وارد یک فشردگی می‌شود، پس از آن انتظار حرکت شارپی را داریم. منظور از فشردگی شرایطی است که باند بالا به باند پایین نزدیک شود. شخصی به نام آقای بولینگر، بر اساس فرمول‌های ریاضی و فرمول‌های دیگر و همچنین بر اساس نوسان‌های گذشته قیمت، باندی را تشکیل داده است به نام باند بولینگر که این باند کانال متحرکی است که همراه قیمت حرکت می‌کند.

این باند مشخص می‌کند که قیمت تا کجا قصد رشد دارد. در اغلب مواقع قیمت در کانال حرکت می‌کند و نمی‌تواند از آن فاصله بگیرد. گاهی اوقات دو باند بولینگر به شدت به یکدیگر نزدیک می‌شوند. پس از این محدوده، انتظار حرکت شارپی در قیمت خواهیم داشت که البته به نسبت خطای زیادی هم دارد.

چارت ارز ctxc

ربات تریدر رایگان گاهی با استفاده از این اندیکاتور، فشردگی خاصی را شناسایی می‌کند. برای مثال ربات فشردگی در بولینگر باند را در ارز CTXC را شناسایی کرده است، البته پس از آن اتفاق خاصی هم مشاهده نشده است. بیشتر فشردگی‌هایی مد نظر است که در آن خطوط زیاد به هم نزدیک شده‌اند.

پس اگر آلارمی مشاهده کردید که زیاد به هم نزدیک نشده بودند، می‌توانید از آن چشم‌پوشی کنید. آلارم دیگری که در آن خطوط زیاد به هم نزدیک شده‌اند را بررسی می‌کنیم.

این آلارم مربوط به ارز اتریم است. اما سؤال اصلی این است که چه زمانی می‌توانیم در چنین شرایطی از قیمت انتظار حرکت شارپ را داشته باشیم؟ زمانی که یک کندل پر قدرت از باند ما کامل بیرون بزند، از آن سیگنال دریافت می‌کنیم.

پس به صورت خلاصه باید اشاره کنیم زمانی که در بولینگر فشردگی شدیدی مشاهده شود، باید منتظر یک حرکت شارپ با کندل بزرگ بشویم که از باند بیرون بزند تا با آن وارد معامله بشویم. در مورد آلارم فیبوناچی هم باید به دنبال لگ‌های حرکتی باشید که در اصلاح قیمت، ربات تریدر رایگان به شما سطح.۶۱۸ را نشان می‌دهد. با بررسی اینکه آیا این لگ حرکتی درست انتخاب شده است یا خیر و با مشاهده کندل‌های مناسب می‌توانید وارد معامله شوید.

آلارم‌هایی وجود دارند که نوسانات شدید رخ داده شده در بازار را به صورت هشدار نوسان غیر عادی یا Abnormal volatility alert به ما اطلاع می‌دهند. این آلارم به ما کمک می‌کند تا در مواقعی که پشت چارت نیستیم، در مورد اتفاقات بازار مطلع شویم.

آلارم نوسان غیر عادی

همان طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، ربات آلارمی مربوط به نوسان شدید در تاریخ ۱۶ ام برای بیت کوین صادر کرده است که در عرض نیم ساعت چیزی حدود ۳ الی ۴ درصد نوسان در قیمت این ارز مشاهده شده است. باید توجه داشته باشید که از آلارم نمی‌توان فرصت معاملاتی گرفت و تنها هشداری است که به شما اطلاع می‌دهد بازار در وضعیت هیجانی است و نوسانات به شکلی غیر عادی دنبال می‌شوند. ربات، هشدار گفته شده را در تنها در مورد بیت کوین اعلام می‌کند و در سایر ارزها نمی‌توانید چنین هشداری را مشاهده کنید.

آلارم های میکس

اما موضوع بعدی مربوط به برخی دیگر از آلارم‌های ربات که به صورت میکس هستند، می‌شود. در تصویر آلارم مربوطه، می‌توانید مشاهده کنید که ربات هشدار قرار گرفتن قیمت در محدوده بیش فروش اندیکاتور RSI را داده است که همزمان در چارت آن یک الگوی چکش هم دیده می‌شود. این آلارم‌ها چون دو پارامتر مختلف را در یک هشدار بررسی کرده‌اند، اعتبار بیشتری خواهند داشت.

به عنوان یک نمونه دیگر می‌توانید مشاهده کنید که ربات آلارم bullish engulfing یعنی کندل پوشای صعودی و قرار گرفتن اندیکاتور RSI در منطقه اشباع بیش فروش را داده است.

پوشای صعودی

نمونه دیگر، آلارمی است که در آن قیمت در حمایت استاتیک قرار دارد و به صورت همزمان در RSI واگرایی مشاهده می‌شود.

در آلارم دیگر، چندین ارز مورد بررسی قرار گرفته است اما تصویر چارت تنها یک ارز وجود دارد که می‌توانید چارت مابقی ارزها را خودتان با توجه به هشدار بررسی کنید. آلارم اولین ارز که تصویر آن هم موجود است، محدوده حمایتی را برای ما مشخص می‌کند، اما آلارم بعدی در مورد پارامتر دیگری است که مربوط به اندیکاتور RSI است. پس شکلی دیگر از آلارم‌های میکس ربات تریدر رایگان به این صورت می‌باشد.

alarm example

امکان دارد که ربات در طول یک بازه زمانی محدود مثلاً یک ساعته، آلارم‌های زیادی در مورد ارزهای بازار بدهد. اما لزومی ندارد که شما همه این آلارم‌ها را بررسی کنید. بهتر است مواردی که احساس می‌کنید چارت آن‌ها ایده‌آل‌تر بوده و بهتر درک می‌کنید را بررسی کنید. برای مثال اگر در واگرایی تخصص بیشتری دارید، می‌توانید به آلارم‌های آن بیشتر توجه کنید. باید توجه داشته باشید تمامی هشدارهای ربات در تایم فریم‌های ۴ ساعته و مواردی که تا کنون بررسی شد نیست و در بازه روزانه هم هشدارهایی در مورد تغییرات بازار به شما خواهد داد. اما چون تعداد کمتری دارند، احتمالاً کمتر به چشم شما بیایند.

تعداد زیاد آلارم‌های ربات تریدر ارز دیجیتال نباید مانعی برای عدم بررسی شما باشد. مطمئناً کانال‌های سیگنال‌دهی و مواردی از این دست نمی‌توانند بازدهی مانند این ربات برای شما ایجاد کنند، پس بهتر است به جای انتخاب گزینه‌های مختلف، بر روی استفاده درست از این ابزار تمرکز کنید. در مجموعه آکادمی شامی سعی شده است تا در نسخه‌های پیشرفته‌تر ربات تریدر رایگان، از  آلارم‌های داده شده، سیگنال خرید یا فروش ایجاد شده یا به موارد مهم توجه بیشتری بشود که بتوانید راحت‌تر از آن‌ها استفاده کنید.

برای عضویت در ربات همان طور که بارها تا به حال اشاره شده است، می‌توانید از طریق همین صفحه اقدام کرده و در صورت بروز مشکل، از پشتیبانی آنلاین برای رفع آن کمک بگیرید.

ربات فرصت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال

ربات فرصت‌های معاملاتی فارکس

ثبت اطلاعات جهت ثبت نام

بعد از تکمیل این فرم همکاران ما به زودی و در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و می توانید از مشاوران ما یک آفر عالی جهت ثبت نام در وبینار دریافت کنید.

درخواست مشاوره رایگان ثبت نام در کربن پلاس

با تکمیل این فرم همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و یک تخفیف فوق العاده برای شما در نظر می گیرند.

×
ورود / عضویت
لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید (مثال: 09190000000) - ممکن است کد تایید ارسال شده در قسمت اسپم پیامک های شما قرار گیرد.
ورود شما به معنای پذیرش شرایط و قوانین می باشد