وبینار استراتژی‌های میلیونی (29 خرداد)
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
به زودی تاریخ جدید وبینار اعلام می شود.
درخواست مشاوره ثبت نام در کربن پلاس (ویژه دوره کربن)
صرافی توبیت (Toobit) جدیدترین و بهترین صرافی برای ایرانی ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
لوگو آکادمی شامی
ورود / عضویت
مطالب اخیر
انتشار: ۲۷ شهریور ۱۴۰۲
بروزرسانی: ۱۳ آبان ۱۴۰۲

ثبت نام در دوره رایگان کربن

بهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس

انتشار: مهشید خطیبی نژاد
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۴۰۲
دسته بندی:
بهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس
5/5 - (1 امتیاز)

دسترسی به یک پلتفرم معاملاتی مناسب می‌تواند گام مهمی برای انجام معاملات سودده در بازار فارکس باشد. حتما همه شماهایی که اکنون این مطلب را دنبال می‌کنید هم به این نتیجه رسیده‌اید. یک پلتفرم معاملاتی مناسب تمام ابزارهای لازم برای کسب سود را در اختیار شما می‌گذارد و به همین دلیل هم است که بیشتر معامله‌گران به دنبال انتخاب بهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس هستند. در این مطلب قصد داریم تا بیشتر درباره پلتفرم‌های معاملاتی بحث کنیم.

پلتفرم معاملاتی فارکس چیست؟

فارکس یکی از بزرگ‌ترین بازارهای مالی دنیا است که در آن میلیون‌ها تریدر از نقاط مختلف دنیا فعال هستند. این بازار ۲۴ ساعته بوده و به شکلی طراحی شده است که همه بتوانند به صورت آنلاین معاملات خود را انجام بدهند اما چگونه؟ پلتفرم‌های معاملاتی فارکس ابزاری هستند که به معامله‌گران این فرصت را می‌دهند تا بتوانند از هر نقطه‌ای، ارز مورد نظر خود را خریداری کنند و یا بفروشند.

این ابزار در حقیقت نوعی نرم افزار هستند که به عنوان رابط میان تریدر و کارگزاری عمل می‌کنند. این رابط به وسیله کارگزاری‌ها در اختیار معامله‌گران قرار می‌گیرد تا آن‌ها بتوانند با دارایی مورد نظر خود را در بازار فارکس معامله کنند. اما آیا مزیت‌های یک پلتفرم معاملاتی تنها در امکان انجام معامله در آن خلاصه می‌شود؟

1. بررسی آنلاین تغییرات قیمت

معمولا امکان انجام معامله تنها مزیتی نیست که توسط این ابزار ارائه می‌شود. با کمک پلتفرم‌های معاملاتی می‌توانید به صورت آنلاین، معاملات روزانه و تغییرات قیمت را دنبال کنید تا در صورت فراهم شدن شرایط، یک پوزیشن سودده برای خود بگیرید. بررسی چارت قیمتی به صورت زنده می‌تواند کمک زیادی برای شناسایی فرصت‌های مناسب بازار به معامله‌گران بدهد. بخشی از فعالان بازارهای مالی اهداف کوتاه مدت را دنبال می‌کنند که برای این دسته از فعالان، تغییرات قیمت به صورت زنده می‌تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

بررسی آنلاین تغییرات قیمت

2. مدیریت معاملات

در این نرم افزارها می‌توانید هر دارایی و یا جفت ارزی را که مناسب دیدید، خریداری کنید و یا اینکه بسته به شرایط پوزیشن‌های دیگری بگیرید. معمولا در این نرم‌افزار ها شرایط معاملاتی متنوعی مانند اهرم‌ها و غیره را در نظر می‌گیرند تا تریدر بتواند پوزیشن‌های کم ریسک‌تری برای خود ایجاد کند.

در صورت نیاز می‌توانید برای معاملات خود حد ضرر تعیین کنید و یا اینکه ربات‌های خاصی را فعال کنید تا در شرایط ضروری هشدار های لازم را به شما بدهند. حتی برخی از کارگزاری‌ها ربات‌هایی را برای فعالان بازار فعال می‌کنند که این ربات‌ها می‌توانند الگو‌های شکل گرفته در چارت را نمایش بدهند.

همه این موارد می‌توانند تحلیل چارت قیمتی و انجام معامله را برای هر فردی ساده‌تر کنند. چیزی که مشخص می‌باشد این است که در بهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس، ویژگی‌های کاملا کاربردی برای مدیریت معاملات و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری ایجاد شده است.

3. ارائه ابزار‌های مناسب برای تحلیل دقیق چارت فنی

در پلتفرم‌های معاملاتی ابزارهای مختلف مورد نیاز برای تحلیل تکنیکال چارت مانند انواع اندیکاتورها، فیبوناچی‌ها و غیره برای استفاده معامله‌گران در پلتفرم‌های معاملاتی قرار داده می‌شود تا معامله‌گران همه ابزار‌های لازم برای معامله را در اختیار داشته باشند. بنابراین می‌توانید قبل از انجام معامله به شکل دقیق روند و جهت حرکت بازار را پیش‌بینی کنید و در ادامه نسبت به ورود به یک معامله جدید تصمیم بگیرید.

4. استفاده از حساب آزمایشی

شاید یکی از مهم‌ترین مزیت‌های بهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس، امکان استفاده از حساب آزمایشی است. فارکس به دلیل تنوع دارایی‌ها، ۲۴ ساعده بودن و داشتن فرصت‌های جذاب سودآور همیشه مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد. اما این بازار ریسک‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری خواهد داشت. تجربه می‌تواند یک عامل مهم برای کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در فارکس و محافظت از سرمایه باشد. حساب‌های آزمایشی می‌توانند فرصت خوبی برای مبتدیان فراهم کنند تا شرایط معامله در بازار فارکس را تجربه کرده و میزان کارایی استراتژی‌های خود را ارزیابی کنند.

استفاده از حساب آزمایشی

عمدتا به افراد مبتدی توصیه می‌شود برای مدتی در این بازار سرمایه‌گذاری کنند و سپس نسبت به انجام معامله در حساب‌های واقعی اقدام کنند. می‌توانید از این فرصت پلتفرم‌های معاملاتی استفاده کنید و با استراتژی و تجربه بهتر وارد معاملات اصلی بازار بشوید.

البته باید بدانید که همه کارگزاری‌های از یک پلتفرم مشخص استفاده نمی‌کنند و از این رو شکل انجام معاملات و امکاناتی که در اختیار کاربر قرار می‌دهند، در همه آن‌ها به یک شکل نیست. شاید این موضوع از دلایل برخی از تریدر‌ها برای انتخاب کارگزاری‌های خاص باشد. مطمئنا پلتفرم‌های معاملاتی به اندازه‌ای مهم هستند که بتوانند در انتخاب از میان کار گزاری‌ها نقش داشته باشند.

همیشه پلتفرم معاملاتی، خاص یک کارگزاری خاص نیست و امکان دارد که چند بروکر از پلتفرم‌های یکسانی استفاده کنند. این موضوع بیشتر به اهداف کارگزاری و نحوه بازاریابی آن‌ها بستگی دارد که از چه پلتفرمی استفاده کنند.

گاهی امکان دارد کارگزاری‌ها بسته به شرایط خود، تغییراتی در پلتفرم‌های مشترک ایجاد کنند و یا حتی یک پلتفرم خاص برای خود طراحی کنند. خوشبختانه گزینه‌های زیادی پیش‌روی شما قرار دارند که هر کدام مزیت و ویژگی خاصی دارند. پس این فرصت را خواهید داشت که بتوانید بر اساس استراتژی معاملاتی و اهدافی که دارید، یک پلتفرم مناسب انتخاب کنید.

تفاوت بین انواع پلتفرم‌ها

پلتفرم‌های زیادی برای انجام معاملات در فارکس طراحی شده‌اند اما چیزی که می‌تواند به شما برای انتخاب از میان آن‌ها کمک کند، تفاوت‌های موجود می‌باشد. هر کدام از این نرم‌افزارها ویژگی و یا قابلیت خاصی را به کاربران ارائه می‌کنند که آن‌ها را مناسب گروه خاصی از معامله‌گران می‌کند. بهتر است ابتدا تفاوت‌های میان پلتفرم‌های مختلف را بشناسید تا بهتر بتوانید در مورد انتخاب آن‌ها تصمیم گیری کنید. بهترین پلتفرم‌های فارکس معمولا دقیق‌ترین امکانات را براساس انتظارت کاربران فراهم می‌کنند.

1. رابط کاربری

طراحی و رابط کاربری همه پلتفرم‌ها یکسان نیست و هر کدام طراحی مخصوص به خود را دارند. عمدتا کاربران به دنبال ابزاری هستند که بتوانند بدون دشواری با آن کار کنند. معمولا زمانی می‌تواند یک پلتفرم خواسته‌های کاربران را برآورده کند که تمام ابزار‌های لازم برای معامله را به سرعت و به راحتی در اختیار آن‌ها قرار بدهد. برای این کار نیاز به یک رابط کاربری ساده می‌باشد که در همه پلتفرم‌ها دیده نمی‌شود.

رابط کاربری یکی از مهم‌ترین مزیت‌های بهترین پلتفرم‌های معاملاتی فارکس

2. امنیت

استفاده از یک پلتفرم ناامن می‌تواند تمام سرمایه و سود‌های کسب شده‌تان را به یکباره هدر بدهد. امنیت پلتفرم مطمئنا به اندازه نحوه استراتژی و نحوه معامله‌ اهمیت دارد و به همین دلیل جزو اولین معیارها برای انتخاب یک پلتفرم مناسب می‌باشد. پروتکل‌های امنیتی یک پلتفرم می‌توانند میزان امنیت سرمایه و اطلاعات شخصی شما را تعیین کند. همه پلتفرم‌ها از پروتکل‌های مناسبی برای تامین امنیت استفاده نمی‌کنند که همین موضوع می‌تواند ریسک بزرگی برای سرمایه معاملات‌گران ایجاد کند.

مواردی همچون احراز هویت چند مرحله‌ای، پین بیومتریک، و پروتکل‌های امنیتی مهم مانند SSL و AES می‌تواند محافظت بهتری از اطلاعات و داده‌های پلتفرم در برابر اقدامات مخرب داشته باشد. طبیعتا همه پلتفرم‌های فارکس از تدابیر امنیتی و استاندارد های مشخصی استفاده نمی‌کنند که همین موضوع می‌تواند باعث تفاوت در سطح امنیت آن‌ها شود.

3. کارمزد

یکی دیگر از تفاوت‌های پلتفرم‌های مختلف، میزان کارمزد آن‌ها می‌باشد. این هزینه می‌تواند در انجام معاملات سودده بسیار پر رنگ باشد. پایین بودن کارمزد می‌تواند ریسک معاملاتی شما را کاهش بدهد، این در حالی است که افزایش کارمزد باعث بالا رفتن میزان ریسک شما می‌شود، چرا که مجبور می‌شوید اهداف بیشتری برای سودده شدن پوزیشن معاملاتی تعیین کنید.

همچنین هزینه واریز و یا برداشت هم می‌تواند یکی دیگر از تفاوت‌های مهم میان پلتفرم‌های مختلف باشد‌. استفاده از پلتفرمی به صرفه است که کمترین میزان کارمزد را برای برداشت و انجام معاملات از شما بخواهد. همان طور که اشاره شد معمولا شرایط همه پلتفرم‌ها یکسان نیست، برخی کارمزد ثابت و برخی بر اساس سرمایه، کارمزد متفاوتی دریافت می‌کنند که انجام معاملات می‌تواند مهم باشد.

امکانات و ویژگی‌های پلتفرم

نباید انتظار داشته باشید که در همه پلتفرم‌ها بتوانید تمامی ابزارهای تحلیل تکنیکال و همچنین امکان انجام انواع سفارشات را داشته باشید. پلتفرم‌ها معمولا هر کدام امکانات متفاوتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند که همین موضوع می‌تواند باعث متمایز شدن آن‌ها بشود. طبیعی است که هر چه امکانات بیشتری در اختیار داشته باشید، می‌توانید بهتر بازار را تحلیل کنید و معاملات خود را از ریسک‌های بازار در امان نگه دارید.

برای مثال تعیین حد ضرر و امکان بستن معاملات پس از رسیدن قیمت به آن‌ها از ویژگی‌هایی است که در همه پلتفرم‌ها دیده نمی‌شود. فارغ از این امکانات،‌ ویژگی‌های دیگری هم در مورد نحوه انجام سفارش‌ها وجود دارد که باعث تفاوت در انواع پلتفرم‌های موجود شده است.

امکانات و ویژگی‌های پلتفرم

فاکتورهای انتخاب بهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس

برای معامله‌گران مبتدی بازار فارکس، انتخاب بهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس سخت است، چرا که این دسته از افراد فاکتور‌های متمایز کننده این نرم‌افزارها آشنا نیستند و به همین دلیل نمی‌توانند از میان تعداد زیاد گزینه‌های موجود به یک انتخاب مشخص برسند. اما فاکتورهای انتخاب بهترین پلتفرم معاملاتی می‌تواند کمک کند تا راحت‌تر به گزینه مد نظر خود برسید. در حقیقت همان تفاوت‌های بررسی شده در بخش قبل در بهترین حالت می‌توانند به عنوان فاکتور‌های انتخاب پلتفرم بررسی شوند. در ادامه این ویژگی‌ها به شکل دقیق‌تر بررسی می‌شود.

1. رابط ساده و کاربر پسند

برای معامله‌گران مبتدی، استفاده از یک رابط کاربری ساده و کاربر پسند می‌تواند اهمیت زیادی داشته باشد. البته نباید این طور تصور کنید که معامله‌گران حرفه‌ای رابط‌های پیچیده را می‌پسندند، چرا که تجارت در یک پلتفرم پیچیده می‌تواند خسته‌کننده و گاها عامل ضرر و زیان هم باشد. از این رو پلتفرمی مناسب می‌باشد که تمامی ابزارهای لازم را به شکلی ساده در اختیار شما قرار بدهد

2. فراهم کردن ابزارهای لازم برای تحلیل تکنیکال

زمانی می‌توانید معاملات سودده انجام بدهید که بتوانید روند و حرکت احتمالی قیمت را به درستی تشخیص بدهید. تحلیل تکنیکال می‌تواند برای این خواسته بسیار کاربردی باشد. در تحلیل تکنیکال ابزارهای زیادی طراحی شده‌اند که همگی می‌توانند چارت قیمتی و حرکت احتمالی قیمت را برای شما واضح‌تر کنند. پس هر چه در پلتفرم ابزار بیشتری برای فراهم شده باشد، امکان استفاده از استراتژی‌های بهتر و متنوع‌تری خواهید داشت. نتیجه چنین امکاناتی مطمئنا کسب سود بیشتر در بازار‌های مالی است.

3. امنیت بالا

شاید مهم‌تر از داشتن یک استراتژی مناسب برای کسب معاملات سودده، امنیت پلتفرم معاملاتی می‌باشد، چرا که عدم توجه به آن می‌تواند تمام سرمایه شما را تهدید کند. پلتفرم انتخابی باید از استاندارد‌ها و پروتکل‌هایی استفاده کند که بتواند بهترین محافظت را از سرمایه معامله‌گران انجام بدهد. طبیعتا هر چه پروتکل‌های امنیتی بیشتری رعایت شده باشد، آن پلتفرم امنیت بیشتری خواهد داشت.

امنیت بالا

4. امکان معامله بر روی دارایی‌های مختلف

هر چه قدر بتوانید سبد متنوع‌تری انتخاب کنید، ریسک معاملاتی خود را بیشتر کاهش می‌دهید. پس یک پلتفرم مناسب باید امکان معامله دارایی‌های مختلف را برای شما فراهم کند. البته تمرکز اصلی معامله‌گران فارکس بر روی جفت ارزها است، اما با این وجود فراهم کردن امکان تجارت سهام و دارایی‌های دیگر می‌تواند یک پلتفرم را در لیست بهترین پلتفرم‌های فارکس قرار بدهد.

5. سرعت بالا

بهترین بروکر‌های دنیا تلاش می‌کنند تا حد امکان از پلتفرم‌هایی استفاده کنند که سرعت بالایی داشته باشد. گاهی تغییرات در بازار‌های مالی به سرعت اتفاق می افتد که در این شرایط، حتی ثانیه‌ها هم می‌تواند برای محافظت از سرمایه اهمیت داشته باشد. از این‌رو شاید یک تاخیر چند ثانیه‌ای یک پلتفرم هم بتواند یک معامله پر سود را به زیان تبدیل کند. سرعت بالا و بیشترین زمان در دسترس بودن از ویژگی‌هایی هستند که در پلتفرم‌های محبوب بازار می‌توانید مشاهده کنید.

6. پشتیبانی

پشتیبانی قابل اعتماد و کامل می‌تواند پشتوانه خوبی در شرایط سخت بازار باشد. این احتمال وجود دارد که همه ما در زمان هایی از بازار با مشکلات فنی مواجه بشویم. دسترسی به یک پشتیبانی کامل و مطمئن می‌تواند در چنین شرایطی اهداف معاملاتی ما را تضمین کند. معمولا یک پشتیبانی خوب امکان برقراری ارتباط با روش‌های مختلفی را برای کاربران خود ایجاد می‌کند.

7. امکان برخورداری از حساب دمو

به عنوان یک معامله‌گر مبتدی شاید ترس و نگرانی زیادی از معامله در بازار فارکس داشته باشید. اما جای نگرانی وجود ندارد چراکه در حساب دمو می‌توانید بدون ریسک بازار واقعی، معامله کنید و تجربه بهتری از شرایط بازار کسب کنید. یک پلتفرم مناسب تمامی ابزار و شرایط معامله در بازار واقعی را در حساب دمو فراهم می‌کند تا بتواند تجربه‌ای ارزشمند برای کاربران خود آماده کند.

البته معامله‌گران حرفه‌ای هم در این بازار این فرصت را خواهند داشت که بتوانند شبکه‌های معاملاتی مختلف خود را در این حساب بدون ریسک بسنجند و سپس در مورد استفاده از آن‌ها در بازار واقعی تصمیم بگیرند. در بهترین پلتفرم‌های معاملاتی فارکس معمولا این قابلیت برای کاربران فراهم می‌شود.

معرفی پلتفرم‌ها و بررسی مزایا و معایب هر کدام

یکی از اجزای یک معامله سودده قطعا پلتفرم مناسب می‌باشد که معاملات و تحلیل بازار از طریق بستر آن انجام می‌شود. پس مهم است که بتوانید معاملات خود را از طریق این نرم‌افزار‌ها انجام بدهید. همیشه بهترین پلتفرم‌های فارکس برای همه افراد یکسان نیست، چراکه اهداف آن‌ها از بازارهای مالی متفاوت می‌باشد. با این وجود در این بخش قصد داریم لیستی از بهترین پلتفرم‌ها را بررسی کنیم. اطمینان داریم نیاز بخش زیادی از معامله‌گران با استفاده از همین پلتفرم‌های مناسب برطرف خواهد شد.

1. پلتفرم  TXB

از اولین پلتفرم‌های معاملاتی ارز لهستان، TXB می‌باشد که می‌تواند تمامی خواسته‌های یک معامله‌گر حرفه‌ای برای انجام معاملات روزانه خود را تامین کند. اگر به دنبال تجارت در بازار‌های مختلف هستید، این پلتفرم می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. در TXB به دارایی‌هایی همچون ارز دیجیتال، بازار کالا، سهام، شاخص‌ها و غیره دسترسی پیدا می‌کنید که هر کدام جداگانه فرصت‌های فوق‌العاده جذاب و پر سودی برای شما فراهم می‌کنند. پس با کمک این پلتفرم می‌توانید در زمان کمی به یک معامله‌گر حرفه‌ای ‌ تبدیل بشوید.

پروتکل‌های امنیتی و تنوع ابزار به شما امکان بررسی دقیق‌تر بازار را می‌دهد. اما اگر هنوز در مورد انتخاب TXB به نتیجه نرسیده‌اید، ادامه مطلب را دنبال کنید چرا که قصد داریم دقیق‌تر مزایا و معایب آن را بررسی کنیم.

بررسی بهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس

ویژگی‌های مثبت

ساده بودن رابط کاربری TXB امکان انجام معامله را برای همه معامله‌گران با هر سطحی فراهم می‌کند. شاید برایتان جالب باشد اما در این پلتفرم محبوب به حدود ۱۵۰۰ ابزار مالی دسترسی پیدا می‌کنید. این ابزار می‌توانند فرصت‌های متنوع و پر سودی برای شما ایجاد کنند. پشتیبانی ۲۴ ساعته از دیگر مزیت‌های این ابزار می‌باشد.

ویژگی‌های منفی

پلتفرم معاملاتی TXB یکی از بهترین پلتفرم‌های معاملاتی فارکس شناخته‌ می‌شود، از این رو انتظار می‌رود معایب کمی داشته باشد. این پلتفرم برای برخی از معاملات کارمزدهای بالایی درخواست می‌کند که همین موضوع می‌تواند اهداف سودده یک معامله را به خطر بیاندازد.

2. پلتفرم متاتریدر ۴

یکی از شناخته شده ترین پلتفرم‌های معاملاتی که تخمین زده می‌شود چیزی حدود ۴۵ تا ۵۵ درصد از کاربران از آن برای انجام معاملات خود استفاده کنند. این پلتفرم در سال ۲۰۰۵ طراحی شد و با اینکه پنج سال نسخه متاتریدر ۵ طراحی شد، اما همچنان جزو بهترین پلتفرم‌های معاملاتی فارکس محسوب می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این نرم‌افزار بهتر است مزایا و معایب آن را بررسی کنید‌.

ویژگی‌های مثبت

رابط کاربری در این پلتفرم بسیار ساده می‌باشد، به همین دلیل همه ابزارها به راحتی در دسترس شما خواهد بود و معمولا برای کار با آن هم نیاز به آموزش خاصی ندارید. امکانات و ابزار متاتریدر ۴ بسیار متنوع می‌باشد، با این وجود می‌توانید با استفاده از منبع باز بودن این نرم‌افزار، از امکانات ربات‌ها و ابزارهای دیگر هم استفاده کنید. معاملات خودکار می‌تواند ریسک‌های بازار را برای اهداف میان مدت و یا بلند مدت کاهش بدهد که در این نرم‌افزار از آن بهره مند هستید.

ویژگی‌های منفی

متاتریدر ۴ یکی از بهترین پلتفرم‌های معاملاتی فارکس است که توانسته محبوبیت خوبی در میان کاربران پیدا کند. از این رو برای چنین ابزاری نباید انتظار معایب زیادی را داشت. ابزارهای تحلیل تکنیکال موجود در این پلتفرم هر چند که متنوع می‌باشد، اما شاید نتواند تمامی نیاز های یک معامله‌گر حرفه‌ای را تامین کند. فیلد‌های خبری در این برنامه به اندازه‌ کافی جذاب و مفید نیستند و از این رو شاید مورد بی توجهی قرار بگیرند که تاثیر مهمی بر معاملات می‌گذارد.

3. پلتفرم proreal time

اگر دسترسی به دارایی‌های متنوع برای شما اهمیت دارد، proreal time می‌تواند متنوع دارایی‌ها را برای شما فراهم کند. عمده معامله‌گران حرفه‌ای ترجیح می‌دهند سرمایه خود را در بازار‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنند، پس چنین پلتفرمی بهترین گزینه برای آن‌ها می‌باشد. البته مزیت‌ها و معایب این پلتفرم در موارد گفته شده خلاصه نمی‌شود که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

پلتفرم proreal time

ویژگی‌های مثبت

پلتفرم proreal time  به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید ربات‌های معاملاتی خودتان را در این پلتفرم فعال کنید و بر اساس استراتژی که دارید، سود کنید. شاید برایتان جالب باشد اما از طریق این نرم افزار این امکان را پیدا خواهید کرد که بتوانید به شکل مستقیم با کمک نمودار معامله کنید. ابزار تحلیل تکنیکال و بازه‌های زمانی بسیار متنوع می‌باشند که برای پیش‌بینی قیمت کافی می‌باشند. همین موضوع باعث شده است تا بهترین بروکر فارکس از این نرم افزار استفاده کند.

ویژگی‌های منفی

امکانات فوق العاده کاربردی در proreal time  برای کاربران فراهم شده است اما این امکانات معمولا به شکل رایگان در دسترس نیستند. برای مثال داده‌های آنلاین که نقش مهمی در معاملات خواهند داشت، به شکل رایگان در دسترس نیستند. بنابراین برای استفاده از این پلتفرم پرداخت هزینه نیاز پیدا خواهید کرد که می‌تواند یکی از بزرگترین عیب‌های proreal time  باشد.

پرسش های متداول

1. پلتفرم معاملاتی می‌تواند چه تاثیری بر معاملات ما داشته باشد؟

یک پلتفرم مناسب ابزار لازم برای تحلیل بهتر بازار و انجام معاملات سودده در اختیار شما می‌گذرد، از این رو یکی از ضروری‌ترین ابزارها برای معامله‌گران می‌باشد.

۲. بهترین پلتفرم معاملاتی فارکس چیست؟

پلتفرم‌های مختلفی با امکانات متنوعی وجود دارد که هر کدام بسته به شرایط معامله‌گر می‌توانند بهترین باشد. در این مطلب لیستی از بهترین این نرم‌افزار ها بررسی شد.

۳. ویژگی‌های بهترین پلتفرم معاملاتی فارکس چیست؟

به طور خلاصه در بهترین پلتفرم‌های معاملاتی فارکس، از رابط کاربری ساده، سرعت و امنیت بالا، ابزار‌های متنوع و امکان بهره‌مندی از حساب دمو برخودار می‌شوید.

4. چرا باید به دنبال انتخاب بهترین پلتفرم‌های فارکس باشیم؟

بهترین بروکر فارکس پلتفرمی با ابزارهای مناسب در اختیار شما قرار می‌دهد که از اطلاعات شما محافظت می‌کند و می‌تواند تا حد ممکن ریسک معامله در بازار پر ریسک را کاهش بدهد.

5. پلتفرم معاملاتی فارکس چیست؟

به زبان ساده پلتفرم معاملاتی در واقع همان نرم‌فزاری است که از طریق آن خرید یا فروش را انجام می‌دهید.

 

با بهره‌گیری از مطالب ارائه شده در سایت آکادمی شامی، می‌توانید همه اطلاعات لازم برای شروع و حرفه‌ای شدن در حوزه معامله‌گری را به دست بیاورید. پیشنهاد ما به شما استفاده از آموزش رایگان معامله‌گری کربن است. همچنین اگر نیاز به مشاوره دارید مشاوران آکادمی شامی آماده ارائه خدمات و مشاوره رایگان به شما هستند. برای درخواست مشاوره لطفا فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

درخواست مشاوره رایگان

اشتراگ گذاری مطلب:

سرفصل های مطلب

دیدگــــاه کاربــران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت اطلاعات جهت ثبت نام

بعد از تکمیل این فرم همکاران ما به زودی و در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و می توانید از مشاوران ما یک آفر عالی جهت ثبت نام در وبینار دریافت کنید.

درخواست مشاوره رایگان ثبت نام در کربن پلاس

با تکمیل این فرم همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و یک تخفیف فوق العاده برای شما در نظر می گیرند.

×
ورود / عضویت
لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید (مثال: 09190000000) - ممکن است کد تایید ارسال شده در قسمت اسپم پیامک های شما قرار گیرد.
ورود شما به معنای پذیرش شرایط و قوانین می باشد