صرافی توبیت (Toobit) جدیدترین و بهترین صرافی برای ایرانی ها
وبینار استراتژی‌های میلیونی (29 خرداد)
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
به زودی تاریخ جدید وبینار اعلام می شود.
درخواست مشاوره ثبت نام در کربن پلاس (ویژه دوره کربن)
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
لوگو آکادمی شامی
ورود / عضویت

زمان خرید ارز دیجیتال

انتشار: مهشید خطیبی نژاد
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۴۰۲
زمان خرید ارز دیجیتال
لطفا به این صفحه امتیاز دهید

بازار ارزهای دیجیتال امروزه به یکی از مهم‌ترین بازارهای مالی در جهان تبدیل شده‌اند و نظر کاربران بسیار زیادی را به خود جلب کرده‌اند. به همین دلیل شناخت بهترین زمان خرید ارز دیجیتال نیز اولویت اصلی کاربران شناخته می‌شود. البته چنین موضوعی با توجه به بازار پرسود ارزهای دیجیتال جای تعجب ندارد.

پارامترهای گوناگونی را باید به منظور تشخیص بهترین زمان جهت خرید انواع ارزهای دیجیتال مورد بررسی قرار داد که هر یک از آن‌ها دارای ماهیت خاص خود هستند. تنها به این شکل امکان دستیابی به اهداف مالی و سوددهی مناسب برای کلیه کاربران وجود دارد. با ما همراه باشید تا با هم به بررسی چنین پارامترهای مهمی بپردازیم و بهترین زمان جهت خرید ارزهای دیجیتال را بیابیم.

پیش از هر چیز باید به این نکته اشاره کنیم بهترین زمان خرید ارز دیجیتال رابطه مستقیمی با استراتژی کلی شما دارد. در واقع استراتژی مالی شما تعیین می‌کند که چطور و چگونه و در چه زمانی باید ارزهای دیجیتال مدنظر خود را تهیه کنید و آن‌ها را به کار بگیرید.

بهترین زمان خرید ارز دیجیتال

به احتمال بسیار زیاد تا کنون این سخن را بارها شنیده‌اید که بازار مربوط به رمزارزهای دیجیتال به هیچ شکلی قابل پیش‌بینی نیست. شاید در نگاه اول این موضوع تکراری به نظر برسد، اما این مورد چیزی از ارزش‌های آن کم نمی‌کند. چنین امری حتی در بازارهایی غیر از بازار رمزارزهای دیجیتال نیز به وفور مشاهده می‌شود و تنها مختص به چنین بازار خاصی نیست.

بهترین زمان خرید ارز دیجیتال

شما نمی‌توانید به طور قطعی در مورد آینده یک رمزارز خاص صحبت کنید و پیش‌بینی نمایید که آن ارز در فلان روز و فلان ساعت به مبلغ معینی از ارزش دست پیدا می‌کند. این مورد تنها یک تخیل به شمار می‌آید که بسیاری از کاربران به آن گرفتار می‌شوند و به همین دلیل خیلی زود ارزش کلی دارایی‌های خود را از دست می‌دهند.

به طور کلی باید بیان کرد که جهت یافتن زمان خرید ارز دیجیتال باید به موارد گوناگونی همچون تحلیل‌ها و تکنیک‌های فنی دقت کرد. حتی در این شرایط نیز امکان پیش‌بینی صد در صدی بازار وجود ندارد، اما در هر صورت می‌توان امید داشت که شانس موفقیت شما به طور کلی افزایش پیدا می‌کند.

اگر پیش‌بینی نادرستی داشته باشید کل دارایی خود را از دست می‌دهید، اما چنانچه با شناخت روش‌های تحلیل آشنا شوید و بتوانید به نحو مناسبی بازار را آنالیز کنید، شانس موفقیت شما در این زمینه به شکل مناسبی بهبود می‌یابد.

به طور کلی و با یک نگاه جامع به بازار ارزهای دیجیتال می‌‌توان بیان کرد که بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال برای شما وقتی است که ارزش ارز مذکور در کف قیمت قرار دارد. در این صورت می‌توانید انتظار داشته باشید که با افزایش کلی ارزش ارز مربوطه، دارایی کلی شما نیز در بازار رمزارزها به شکل مناسبی بیشتر می‌شود. البته، پیدا کردن کف قیمت نیز خود راهکارهای ویژه‌ای دارد.

چه زمانی ارز دیجیتال بخریم؟

بدترین زمان خرید ارز دیجیتال

همان‌طور که شناخت بهترین زمان خرید ارز دیجیتال دارای اهمیت است، باید با بدترین زمان موجود در این زمینه نیز آشنایی پیدا کنید. اگرچه مفهوم خاصی به نام بدترین زمان خرید انواع ارزهای دیجیتال واقعاً قابل دستیابی نیست، اما می‌توان بیان کرد که در برخی از شرایط، بازار در وضع خطرناک و پر ریسک قرار می‌گیرد. در این وضعیت، عمده تصمیمات کاربران ناشی منجر به ضرردهی آن‌ها خواهد شد.

یکی از مهم‌ترین وضعیت‌های خطرناک در این رابطه، وقتی است که نمودار بازار‌ ارزهای دیجیتال روند مشخصی ندارد. به عنوان مثال در یک بازه زمانی خاص و کوتاه مدت شاهد افزایش بسیار زیاد قیمت هستیم و سپس بلافاصله ارزش ارز مذکور به شدت کاهش پیدا می‌کند. به این حالت،‌ قرارگیری در لبه تیغ نیز گفته می‌شود، زیرا مشخص نیست که در یک دقیقه و یا یک ساعت بعد ارزش ارزهای دیجیتال مختلف در چه مکانی قرار می‌گیرد. شناخت زمان خرید ارز دیجیتال به همین دلیل اهمیت دارد.

حال شاید این پرسش برایتان مطرح شود که چنین شرایطی در چه زمانی صورت می‌‌گیرد؟ به طور کلی باید گفت که این مورد مهم بیشتر در بازه‌های زمانی خاصی قابل مشاهده است که قیمت ارز دیجیتال در نقطه مقاومت قرار دارد. این نقطه را می‌توان همان نقطه مهمی دانست که قیمت ارز دیجیتال را برای یک بازه زمانی طولانی مدت تعیین می‌کند.

بنابراین،‌ برای شناخت بدترین زمان خرید ارز دیجیتال باید به صورت مداوم به شاخص‌ها و نمودارهای قیمتی دقت کنید. این نمودارها به ما نشان می‌دهند که میزان مقاومت کلی ارزش ارز‌های گوناگون چقدر است و چطور می‌توان به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کرد. علاوه بر این،‌ با بررسی مداوم آن‌ها می‌‌‌توانید به شکل چشم‌گیری از ضرر و زیان‌های مالی نیز جلوگیری کنید که خود یک هدف بی‌نظیر به شمار می‌آید.

آیا هر روز باید ارز دیجیتال بخریم؟

آیا هر روز باید ارز دیجیتال بخریم؟

اگر به دنبال بهترین زمان خرید ارز دیجیتال به شکل روزانه هستید، باید بگوییم که مسیر نامناسبی را طی می‌کنید. به جای اینکه تمرکز خود را بر خرید و فروش ارزهای دیجیتال به شکل روزانه قرار دهید،‌ سعی کنید این بازار را همانند یک بازار برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت در نظر بگیرید. ارزهای دیجیتال خاصی که امروزه ارزش چندانی ندارند ممکن است در آینده حتی ارزشی بالاتر از بیت کوین به دست بیاورند.

این ویژگی در زمینه شناخت زمان خرید ارز دیجیتال را می‌توان به صورت همزمان یک نقطه ضعف و یک نقطه قوت در بازار ارزهای دیجیتال دانست. در این بازار هیچ چیز مشخص نیست. در واقع اگرچه می‌توانیم با مواردی همچون استراتژی‌های نوسان‌گیری به شکل نسبتاً مشخصی آینده ارزهای گوناگون را تعیین کنیم، اما چنین مواردی نیز دارای قطعیت کامل نیستند. این موضوع به خصوص برای کسانی که صبر لازم را ندارند و می‌خواهند یک شبه به درآمد بالایی برسند قطعاً مناسب نخواهد بود.

در واقع به منظور یافتن زمان خرید ارز دیجیتال لازم نیست به صورت مداوم و روزانه خرید و فروش ارزهای گوناگون را ادامه دهید. بهترین گزینه ممکن در این زمینه آن است که بازارهای ارزهای دیجیتال را همواره بررسی نمایید و ببینید که در بازه‌های زمانی گذشته چه ارزی توانسته است نظر کاربران را به خود جلب کند.

توجه به همین نکته ساده این امکان را در اختیار شما قرار خواهد داد تا صرف نظر از نوع ارز خریداری شده به سود مناسبی دست پیدا کنید. به یاد داشته باشید که ارزهایی همانند بیت کوین در ابتدا ارزش بالایی نداشتند، اما به مرور زمان و با افزایش میزان اهمیت آن‌ها شاهد بهبود ارزش در آن‌ها بودیم. بنابراین زمان خرید ارز دیجیتال به شکل روزانه مشخص نیست و بیشتر توصیه می‌شود که به جای این نوع سرمایه‌گذاری به سراغ سرمایه‌گذاری بلند مدت بروید.

خرید ارز دیجیتال فقط برای سرمایه گذاری بلندمدت

خرید ارز دیجیتال فقط برای سرمایه گذاری بلندمدت

یکی از مهم‌ترین مواردی که در سال‌های اخیر شاهد آن بوده‌ایم،‌ خریداری ارزهای دیجیتال جهت سرمایه‌گذاری به شکل بلند مدت محسوب می‌شود. در این روش خرید،‌ سرمایه‌گذاری یا بر روی یک ارز خاص صورت می‌گیرد و یا دارایی مدنظر به چندین ارز مختلف اختصاص پیدا می‌کند. در هر صورت شناخت بهترین زمان خرید ارز دیجیتال در این شرایط نیز حائز اهمیت است و نمی‌توان از آن چشم برداشت.

به طور کلی می‌توان گفت که بهترین روش موجود جهت یافتن زمان مناسب برای انجام این کار، بهره‌گیری از استراتژی DCA است. این استراتژی بیان می‌کند که خریداران ارزهای دیجیتال به جای دست روی دست گذاشتن و منتظر ماندن برای بهترین زمان،‌ باید در اسرع وقت نسبت به خریداری ارز دیجیتال مدنظر خود اقدام کنند.

دلیل اصلی این موضوع نیز به نامشخص بودن آینده ارزش هر یک از ارزهای دیجیتال موجود در بازار بر می‌گردد. به عنوان مثال تصور کنید که ارز خاصی را مدنظر خود دارید،‌ اما به جای خریداری آن فقط و فقط منتظر یافتن بهترین زمان خرید ارز دیجیتال مذکور هستید. طبیعتاً‌ این انتظار به منزله از دست دادن فرصت مناسب جهت کسب درآمد از آن ارز است.

افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری بلند مدت در این بازار هستند به خوبی با چنین استراتژی خاصی آشنایی دارند و به جای صبر کردن برای پیدا کردن بهترین زمان خریداری ارز دیجیتال مدنظرشان، در اولین موقعیت آن را تصاحب می‌کنند. با پیروی از این استراتژی می‌توانید انتظار داشته باشید که در شرایط افزایش میزان ارزش ارز مدنظر، شما نیز به درآمد بالایی دست پیدا خواهید کرد. البته باید به این نکته اشاره کنیم که انتخاب چنین روشی مستلزم آشنایی با سایر تحلیل‌های مهم بازار رمزارزهای دیجیتال مانند تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندمنتال است.

بهره‌گیری از استراتژی‌های نوسان‌گیری به منظور خرید ارز

وقتی که صحبت از یافتن بهترین زمان ممکن جهت زمان خرید ارز دیجیتال می‌شود، بسیاری از افراد روش نوسان‌گیری را پیشنهاد می‌دهند. همان‌طور که از نام این روش می‌توان فهمید،‌ در آن باید به نوسان‌های گوناگونی که در بازار رخ می‌دهند توجه داشته باشید. نوسان‌گیری به صورت خاص برای همه بازارهای مالی امکان‌پذیر است، اما امروزه عموماً‌ در بازار رمزارزهای دیجیتال نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این روش، کاربران باید در یک بازه زمانی یک ماهه و یا بیشتر، میزان نوسان‌های ارز دیجیتال مدنظر خود را به شکل دقیق مورد بررسی قرار دهند. طبیعتاً‌ پس از انجام این امر می‌توانید مشاهده کنید که ارز مربوطه به چه شکل فعالیت کرده و میزان کاهش یا افزایش ارزش کلی آن چقدر بوده است.

چنانچه به دنبال پیدا کردن بهترین زمان خرید ارز دیجیتال برای ارزهای جدید هستید، این روش می‌تواند به شما کمک کند. ارزهای مهمی مانند بیت کوین و یا اتریوم معمولاً جهش‌ قیمتی بالایی را در مدت زمان کوتاهی مانند یک ماه تجربه نمی‌کنند، اما ارزهای جدید بدین شکل نیستند.

نکته جالب در مورد روش نوسان‌گیری آن است که می‌توان این کار را به صورت اتوماتیک و با کمک ربات‌هایی که جهت این امر آموزش دیده‌اند نیز انجام داد. این ربات‌ها به صورت خاص نوسان‌های ارزهای گوناگون نسبت به ارز مدنظر شما را نیز مورد بررسی قرار می‌دهند تا زمان خرید ارز دیجیتال به بهترین شکل ممکن برای کاربران مشخص شود. شناخت اندیکاتور در این زمینه اهمیت دارد.

روش قیمت دلاری

روش قیمت دلاری

در این روش تمرکز اصلی شما بر روی پیدا کردن بهترین زمان برای زمان خرید ارز دیجیتال نخواهد بود. در روش قیمت دلاری یا DOLLAR COST AVERAGING لازم است که دارایی مدنظر خود جهت سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را به شکل منظم و در یک سری بازه‌ زمانی مشخص تزریق کنید. این تزریق باید به شکل حساب ‌شده صورت بگیرد تا میزان ریسک مالی کاهش پیدا کند.

تجربه نشان داده است که روش قیمت دلاری در زمان استفاده از استراتژی سرمایه‌گذاری بلند مدت بسیار مناسب خواهد بود. البته، باید به این نکته اشاره کنیم که سود حاصل از روش مذکور ممکن است به پای سودی که از سود ناگهانی ارزش یک ارز خاص حاصل می‌شود، کمتر باشد. در هر صورت نباید فراموش کرد که این استراتژی به جای تمرکز بر روی بهترین زمان خرید ارز دیجیتال، تلاش دارد تا با ارائه یک راهکار بلند مدت، میزان سرمایه‌ ارائه شده را به شکل مناسبی افزایش دهد. با دوره رایگان سود در سود از معامله گر مبتدی به یک معامله گر حرفه ای تبدیل شوید. هرآنچه که برای تبدیل شدن به یک تریدر نیاز دارید را میتوانید در این دوره آموزش ببینید.

جمع‌بندی مبحث زمان خرید ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال در حال حاضر بخش مهمی از بازارهای مالی جهانی را به خود اختصاص داده‌اند. دلیل اصلی این امر را می‌توان کاربردی بودن و البته جذابیت کلی آن‌ها دانست. اگر سرمایه‌گذاری در این ارزها به شکل مناسبی صورت بگیرد می‌توان انتظار داشت که افراد در مدت زمان مشخصی به سود بالایی دست پیدا کنند. اهمیت بالای این ارزها موجب شده است که بسیاری از کاربران به صورت مداوم به دنبال پیدا کردن زمان خرید ارز دیجیتال باشند.

همان‌طور که در طول متن بارها گفته شد، پیدا کردن بهترین زمان جهت انجام معاملات مربوط به رمزارزهای گوناگون کار ساده‌ای نیست. در واقع به علت ماهیت خاص بازارهای مالی رمز ارزها امکان پیش‌بینی کلی چنین مواردی وجود ندارد. ارزهایی مانند بیت کوین در ابتدا قیمت بسیار کمی داشتند، اما امروزه به یک ارزش دست نیافتنی رسیده‌اند. بنابراین، تعیین بهترین زمان ممکن جهت خریداری ارز دیجیتال و یا حتی فروش آن‌ها رابطه مستقیمی با استراتژی کلی شما در زمینه سرمایه‌گذاری دارد. به همین سبب باید برای شناخت زمان خرید ارز دیجیتال به آن توجه کرد.

به طور کلی توصیه می‌شود که در چنین بازارهایی همواره به سراغ سرمایه‌گذاری بلند مدت بروید. این نوع سرمایه‌گذاری شاید در نگاه اول یک امر نامناسب و خسته‌کننده به نظر برسد، اما تجربه نشان داده است که با انتخاب سرمایه‌گذاری به شکل بلند مدت امکان دریافت سود مناسب از بازار ارزهای دیجیتال افزایش پیدا می‌کند.

با بهره‌گیری از مطالب ارائه شده در سایت آکادمی شامی، می توانید همه اطلاعات لازم برای شروع و حرفه ای شدن در حوزه معامله گری را به دست بیاورید. پیشنهاد ما به شما استفاده از آموزش رایگان کربن است. سرفصل ها و اطلاعات بیشتر درباره این آموزش را در این صفحه بخوانید. همچنین اگر نیاز به مشاوره دارید مشاوران آکادمی شامی آماده ارائه خدمات و مشاوره رایگان به شما هستند. برای درخواست مشاوره، فرم زیر را پر کنید.

درخواست مشاوره رایگان

اشتراگ گذاری مطلب:

سرفصل های مطلب

دیدگــــاه کاربــران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت اطلاعات جهت ثبت نام

بعد از تکمیل این فرم همکاران ما به زودی و در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و می توانید از مشاوران ما یک آفر عالی جهت ثبت نام در وبینار دریافت کنید.

درخواست مشاوره رایگان ثبت نام در کربن پلاس

با تکمیل این فرم همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و یک تخفیف فوق العاده برای شما در نظر می گیرند.

×
ورود / عضویت
لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید (مثال: 09190000000) - ممکن است کد تایید ارسال شده در قسمت اسپم پیامک های شما قرار گیرد.
ورود شما به معنای پذیرش شرایط و قوانین می باشد