وبینار استراتژی‌های میلیونی (12 خرداد)
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
به زودی تاریخ جدید وبینار اعلام می شود.
درخواست مشاوره ثبت نام در کربن پلاس (ویژه دوره کربن)
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
لوگو آکادمی شامی
ورود / عضویت
مطالب اخیر
انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۲
بروزرسانی: ۱۳ آبان ۱۴۰۲

ثبت نام در دوره رایگان کربن

آموزش کپی ترید در صرافی bingx به صورت 0 تا 100

تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۲
آموزش کپی ترید در صرافی بینگ ایکس
5/5 - (3 امتیاز)

در حال حاضر برای کسب سود در بازارهای مالی نیازی به تحلیل دقیق بازار و یا رانت اطلاعاتی قوی نیست. این جمله شاید برایتان غیر قابل باور باشد اما از واقعیت‌هایی است که اکنون معامله‌گران از آن سود می‌برند. کپی ترید در صرافی bingx از قابلیت‌هایی است که به شما امکان استفاده از تجربه تریدرهای بزرگ را می‌دهد. در این قابلیت شما می‌توانید معاملات خود را دقیقاً بر اساس معاملات انجام شده توسط معامله‌گران حرفه‌ای انجام بدهید، پس ریسک کمتری متحمل می‌شوید.

در این مطلب قصد داریم به صورت کامل به آموزش کپی ترید در صرافی بینگ ایکس بپردازیم. پس تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

کپی ترید چه مفهومی در صرافی بینگ ایکس دارد؟

کپی ترید در صرافی bingx یک قابلیت خاص و بسیار شگفت‌انگیز است که می‌تواند شما را به کسب سود قابل توجه از بازارهای مالی نزدیک کند. در این شیوه حساب معاملاتی شما به حساب یکی از تریدرهای حرفه‌ای بازار متصل می‌شود و به این ترتیب تمام معاملات آن تریدر برای حساب شما هم انجام می‌شود. استفاده از تجربه معاملاتی تریدرهای بزرگ چیز جدیدی در بازار نیست اما این شیوه یک ایده بسیار خلاقانه است. در گذشته تعدادی از معامله‌گران آماتور بازار ترجیح می‌دادند که سرمایه خود را در اختیار افراد با تجربه بازار بگذارند و بر اساس قراردادی، سود کسب شده را تقسیم کنند.

این روش با ریسک‌هایی همراه بود چرا که فرد سرمایه‌گذار نمی‌توانست اطلاع دقیقی از وضعیت معاملاتی و سود کسب شده به دست بیاورد. اما در کپی ترید پول در حساب شما موجود است و تنها معاملات بر اساس معاملات یک تریدر حرفه‌ای و به نسبت سرمایه‌ای که دارد، برای شما انجام می‌شود. در این روش شما قادر خواهید بود بر اساس معیارهای مختلف، از میان تریدرهای حرفه‌ای بازار یکی را انتخاب کنید. این دسته از معامله‌گران تجربه زیادی از داده‌های قیمتی دارند و به همین دلیل پوزیشن‌های کم ریسک‌تری باز خواهند کرد.

معمولاً این روش برای تریدرهای آماتور بازار روش بسیار مناسب است که به کمک آن قادر خواهند بود بیشتر با استراتژی‌های سودده بازار آشنا شوند و همچنین در ابتدای کار دچار ضرر و زیان‌های زیاد هم نشوند. کپی ترید در صرافی bingx مزیت‌های زیادی دارد که در ادامه بیشتر به آن‌ها خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید: معرفی صرافی بینگ ایکس – بررسی مزایا و معایب آن

ویدیو آموزش کپی ترید در صرافی bingx

نحوه استفاده از کپی ترید در صرافی bingx

برای انجام کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس، نیاز است تا ابتدا وارد قسمت copy trading در نوار ابزار بالای صفحه صرافی بشوید. با کلیک بر روی این گزینه لیستی از تریدرهای مختلف و سابقه معاملاتی آن‌ها نمایش داده می‌شود. شاید در نگاه اول اعداد و ارقام میزان سود و زیان این حساب‌های معاملاتی شما را به اشتباه بیندازند، اما توصیه می‌کنیم چندان به مقدار سود این حساب‌ها توجه نداشته باشید، چراکه غالباً این آمار به اشتباه توسط صرافی درج می‌شود. بهتر است تریدرهایی را انتخاب کنید که آمار منطقی‌تری دارند و از استراتژی‌های متعادل‌تری استفاده می‌کنند.

آموزش کپی ترید در صرافی bingx

برای این کار می‌توانید بر روی پروفایل معامله‌گر کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری مانند سابقه معاملاتی، میزان سود و زیان هر کدام، وجوه انتقال داده شده، تعداد افرادی که از وی کپی می‌کنند و غیره را بررسی کنید.

ثبت نام در صرافی بینگ ایکس با تخفیف کارمزد

برای مثال در مورد این کاربر، تعداد افراد کپی‌کننده ۵۰۰ نفر است و ریسک معاملاتی ۶ می‌باشد که ریسک نسبتاً بالایی است. سابقه میزان سود و زیان حساب‌های standard features و perpetual مشاهده می‌شود که برای این کاربر حساب perpetual سودده است. میانگین سود، ضرر و بسیاری از داده‌های دیگر در این صفحه قابل مشاهده است. شما هم می‌توانید از این طریق، اطلاعات سایر معامله‌گران بازار را مشاهده کنید. کپی ترید معمولاً در دو حالت perpetual و standard features انجام می‌شود که تفاوت‌هایی از نظر شیوه معامله میان آن‌ها دیده می‌شود.

اطلاعات اکانت تریدر

ابتدا شیوه انجام کپی ترید در حالت perpetual را بررسی می‌کنیم. با کلیک بر روی این گزینه، بخشی برای شما نمایش داده می‌شود که باید در آن مقدار سرمایه مورد نظر خود برای انجام کپی ترید را مشخص کنید. فرض کنید که شما قصد دارید ۲۰ دلار برای کپی از فرد مورد نظر اختصاص بدهید. در این صورت بسته به حساب معاملاتی آن شخص، درصدی از این ۲۰ دلار وارد معامله می‌شود.

برای مثال اگر سرمایه آن تریدر حرفه‌ای ۱۰۰ دلار باشد و در یک معامله ۱۰ دلار وارد کند، از حساب ۲۰ دلاری شما هم ۲ دلار به آن معامله اختصاص پیدا می‌کند. در قسمت perpetual تنظیمات دیگری برای شما فعال نیست و تنها می‌توانید مقدار سرمایه در نظر گرفته شده برای این کار را مشخص کنید.

اما در حالت standard features تنظیمات بیشتری برای شما در دسترس است. می‌توانید در این بخش به صورت جداگانه برای معاملات انجام شده، تارگت و حد ضرر تعیین کنید. به عنوان مثال مشخص می‌کنید که برای تمام پوزیشن‌های باز شده توسط تریدر حرفه‌ای، تارگت ده درصدی و یا حد ضرر سه درصدی مشخص بشود. در حقیقت فارغ از تارگت و حد ضررهایی که حساب تریدر حرفه‌ای مشخص می‌کند، پوزیشن‌های باز شده برای شما بسته خواهد شد.

همچنین در بخش risk control می‌توان تعیین کرد که با چه میزان زیان، کپی از معامله‌گر حرفه‌ای متوقف شود. گزینه‌های دیگری هم برای شما در دسترس است که توصیه ما این است که تا حد امکان از آن‌ها استفاده نکنید.

تعیین حد سود و ضرر

توقف کپی ترید در صرافی بینگ ایکس

کپی تریدینگ می‌تواند یک قابلیت مهم برای کاهش ریسک تجارت در بازارهای مالی باشد. اما گاهی به دلایلی مانند انتخاب یک تریدر حرفه‌ای نامناسب، نیاز به توقف این قابلیت می‌باشد. اما چگونه می‌توان این ویژگی را در حساب معاملاتی متوقف کرد؟
برای این کار باید وارد بخش copy trade بشوید. سپس در قسمت my trade، تعداد کپی تریدهای شما نمایش داده می‌شود. می‌توانید به راحتی بر روی مواردی که تمایل به ادامه آن‌ها ندارید کلیک کنید و ادامه کپی را کنسل کنید. این کار یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای توقف ادامه کپی ترید از معامله‌گری است که انتخاب کرده‌اید. اما به روش دیگری هم می‌توان ادامه این روش را متوقف کرد.

همان طور که اشاره شد در بخش copy trade، دو شیوه معاملاتی وجود دارد. در بخش perpetual شما تنها مجاز به تعیین مبلغ هستید اما در قسمت standard features، تنظیمات بیشتری در اختیار شما قرار می‌گیرد. برای مثال می‌توانید مشخص کنید که پس از مقدار مشخصی زیان، دیگر از معاملات تریدر حرفه‌ای کپی نشود. در این سبک به صورت خودکار کپی ترید در صرافی bingx متوقف می‌شود.

پس از توقف copy trade، معمولاً سرمایه به همان حساب معاملاتی شما باز خواهد گشت. برای مثال اگر در بخش perpetual معامله کرده باشید، سرمایه به همان حساب باز خواهد گشت. از طریق بخش transfer، می‌توانید پول را به حساب صرافی خود انتقال بدهید تا برای خریدهای بعدی، مورد استفاده قرار بدهید.

آیا قابلیت کپی ترید در صرافی بینگ ایکس نسخه دمو دارد؟

بله یکی از گزینه‌هایی که توانسته کپی ترید در صرافی bingx را بسیار جالب‌تر کند، امکان بهره‌مندی از نسخه دمو برای این قابلیت است. این ویژگی می‌تواند برای انتخاب بهترین تریدرها هم کمک زیادی بکند. اما چگونه می‌توان از نسخه دمو کپی تریدینگ در این صرافی استفاده کرد؟
شیوه کار تا حد زیادی مانند فعال کردن آن است که در بخش اول مطلب به آن اشاره شد.

وارد قسمت کپی ترید از سایت صرافی می‌شوید و تریدر مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید. سپس مانند حالت قبل، شیوه انجام کپی ترید یعنی perpetual و یا standard features را انتخاب می‌کنید. در بخش وارد کردن سرمایه مورد نظر برای انجام کپی ترید، می‌توانید به جای VST،USDT را انتخاب کنید. در USDT خرید به صورت واقعی و با تتر انجام می‌شود، اما در VST، خرید با ارز مجازی بینگ ایکس صورت می‌گیرد که در واقع همان نسخه دموی کپی ترید است.

کپی ترید با پول مجازی صرافی

بهتر است به این حساب دمو فرصت دهید تا بتوانید عملکرد آن تریدر را ارزیابی کنید. در صورت رضایت می‌توانید برای دفعات بعدی با ارز واقعی خرید و فروش را انجام بدهید.

این ویژگی می‌تواند ریسک استفاده از کپی ترید برای انجام معاملات را تا حد زیادی کاهش بدهد، چراکه می‌توانید بدون پرداخت هزینه‌ای میزان بازدهی حساب‌های مختلف را بررسی کرده و در نهایت بهترین حساب ممکن را انتخاب کنید.

آیا در صرافی bingx می‌توان کپی تریدر شد؟

قابلیت کپی ترید همیشه برای استفاده از تجربه معاملاتی معامله‌گران حرفه‌ای نیست. اگر تجربه و مهارت کافی برای انجام معاملات سودده دارید، می‌توانید تبدیل به کپی تریدر در این صرافی بشوید، یعنی همان تحلیل‌گر حرفه‌ای که سایر معامله‌گران از نحوه معامله آن در بازار استفاده می‌کنند. در این روش معمولاً بخشی از سود حساب‌های دیگر به حساب شما واریز می‌گردد. پس می‌تواند یک روش عالی علاوه برترید برای کسب درآمد در بازار مالی باشد. اما چگونه می‌توان در صرافی بینگ ایکس به یک کپی تریدر تبدیل شد؟

قبل از هر پیش شرطی، لازم است به اندازه کافی در تحلیل بازار و معامله در آن به تخصص برسید که بتوانید سایر تریدرها را به تحلیل‌های خود جذب کنید. داشتن یک آمار معاملاتی خوب می‌تواند تأثیر زیادی برای موفقیت شما در این بخش داشته باشد. اما صرافی هم برای این کار شرایط مختلفی در نظر گرفته است. باید برای کپی تریدر شدن در صرافی بینگ ایکس، احراز هویت صرافی خود را انجام بدهید و حدود ۵۰ دلار هم سرمایه در حساب خود ذخیره کرده باشید.

پس از فراهم کردن این شرایط می‌توانید وارد قسمت copy trade در سایت صرافی بینگ ایکس شده و در ادامه وارد بخش apply to be a trader بشوید. در این بخش نیاز به تکمیل یک سری اطلاعات دارید که در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم. صرافی در این بخش از شما اطلاعات و سابقه معاملاتی شما را درخواست می‌کند. می‌توانید تصویر و یا اسکرین شات این صفحه را در اختیار صرافی قرار بدهید. سپس آیدی شبکه‌های اجتماعی و تعداد دنبال‌کننده‌های شما هم معمولاً در این قسمت درخواست می‌شود.

کپی تریدر شدن در بینگ ایکس

با وارد کردن این اطلاعات، صفحه دیگری برای شما باز خواهد شد که در آن شرایط و قوانین کپی تریدر شدن ذکر شده است. با تأیید آن، درخواست شما تکمیل می‌شود. صرافی درخواست شما را مورد بررسی قرار داده و در صورت تأیید، صفحه شما به عنوان یک معامله‌گر کپی تریدر به سایر تریدرها نمایش داده می‌شود.

آیا در بینگ ایکس می‌توان از حساب معاملاتی تریدرهای مختلف کپی کرد؟

در کپی ترید معمولاً محدودیتی برای انتخاب تریدر خاصی در نظر گرفته نمی‌شود. می‌توانید بسته به استراتژی که دارید، تمام و یا بخشی از سرمایه حساب خود را به معامله‌گران مختلف بسپارید. پس نباید این‌گونه تصور کنید که محدود به انتخاب یک تریدر خاص هستید. معمولاً با کلیک بر روی قسمت copy trader، اطلاعات کپی تریدرهای فعال برای شما نمایش داده می‌شود. بسته به این اطلاعات، می‌توانید از میان معامله‌گران مختلفی که فعال هستند، انتخاب خود را انجام بدهید. اما حتماً برای شما سؤال است که چگونه می‌توان بهترین تریدرهای موجود در قسمت کپی تریدر را مشخص کرد؟

برای این کار، صرافی گزینه‌های زیادی در اختیار شما قرار داده است. در بخش کپی تریدر، معمولاً اطلاعات کلی از حساب افراد مختلف و میزان سوددهی آن‌ها نمایش داده می‌شود. بر اساس همین اطلاعات می‌توانید یکی از گزینه‌های موجود را انتخاب کنید و در بخش بعدی با جزییات بیشتری سابقه تجارت و بازدهی آن‌ها را بررسی کنید.

اما خود صرافی هم می‌تواند بر اساس معیارهای مختلف، تریدرهای موجود را طبقه‌بندی کند. برای مثال بر اساس میزان ریسک و موارد مختلف، امکان دسته‌بندی معامله‌گران متفاوت را دارید. با استفاده از این معیارها می‌توانید تریدر مناسب خود را انتخاب کرده و از معاملات وی کپی کنید.

کپی تریدینگ برای چه دسته از معامله‌گران مناسب است؟

معمولاً تریدرهای حرفه‌ای بازار به دنبال استفاده از کپی ترید در صرافی bingx نیستند، چراکه آن‌ها معمولاً استراتژی خاص خود را دارند و به تجربه کافی برای فعالیت و تحلیل بازار رسیده‌اند. کپی ترید بیشتر برای معامله‌گرانی مناسب است که در ابتدای راه هستند و هنوز تجربه و دانش کافی برای پیش‌بینی آینده بازار را ندارند. برای این دسته از معامله‌گران، کپی ترید می‌تواند یک قابلیت بسیار ارزشمند باشد که در شروع کار، به آن‌ها فرصت کسب تجربه بیشتر بدهد. در چنین شرایطی دیگر ریسک ضرر و زیان قابل توجه و حذف از بازار برای معامله‌گران مطرح نمی‌شود.

البته نباید کپی ترید را تنها مختص به تریدرهای بی‌تجربه و آماتور بازار دانست. این روش می‌تواند منجر به اشتراک تجربه معاملاتی تریدرهای مختلف و ایجاد یک استراتژی مناسب می‌شود. حتی خود معامله‌گران کپی تریدر هم شاید گاهی ترجیح بدهند بخشی از سرمایه خود را در قالب این روش به سایر معامله گران بسپارند. البته مطمئناً مقدار آن به اندازه تریدرهای آماتور نیست.

نتیجه‌گیری

کپی ترید در صرافی bingx یک قابلیت شگفت‌انگیز است که به شما امکان انجام معاملات حرفه‌ای و کم ریسک‌تر را می‌دهد. معمولاً در بازارهای مالی تریدرهایی وجود دارند که بهتر می‌توانند بازار را تحلیل کنند و به سود برسند. استفاده از تجربه معاملاتی این دسته از تریدرها می‌تواند سودهای قابل توجهی را به راحتی برایتان به ارمغان بیاورد.

در کپی ترید می‌توانید بازدهی حساب تریدرهای مختلف را بررسی کنید و بهترین آن‌ها را بر اساس سلایق خود انتخاب کنید. این روش در صرافی بینگ ایکس معمولاً به دو روش perpetual و standard features انجام می‌شود که در این مطلب تفاوت‌های آن‌ها بررسی شد. با مطالعه این مطلب می‌توانید به خوبی از این قابلیت در صرافی استفاده کنید.

سؤالات متداول

۱. منظور از کپی ترید در صرافی بینگ ایکس چیست؟

در این قابلیت می‌توانید معاملات تریدرهای بزرگ بازار را کپی کنید و به این ترتیب به راحتی سودهای بزرگ کسب کنید.

۲. آیا برای استفاده از کپی ترید نیاز به پرداخت کارمزد است؟

معمولاً چیزی تا ده درصد سود کسب شده، به حساب تریدرهای حرفه‌ای که از معاملات آن‌ها استفاده شده است، تعلق می‌گیرد. اما این تریدرها در زیان حساب شما شریک نیستند.

۳. معاملات در کپی ترید به چه صورت انجام می‌شود؟

پس از انتخاب معامله‌گر مورد نظر، معاملات به صورت خودکار توسط صرافی برای شما انجام می‌شود و به همین دلیل نیاز ندارید که دائم پوزیشن های باز شده را چک کنید.

۴. روش انتخاب بهترین تریدرهای صرافی بینگ ایکس چیست؟

معیارهایی مانند تعداد معاملات و سود و زیان هر کدام، سطح کاربری، نحوه نظرات سایر تریدرها به معامله‌گر حرفه‌ای و عوامل دیگر می‌توانند در انتخاب تریدر حرفه‌ای تأثیر داشته باشند.

۵. کپی ترید در صرافی بینگ ایکس چه خطراتی دارد؟

با انتخاب اشتباه یک تریدر و پیروی از نحوه انجام معاملات وی، شما هم دچار ضرر و زیان می‌شوید، به همین دلیل انتخاب یک تریدر حرفه‌ای بسیار اهمیت دارد.

 

با بهره‌گیری از مطالب ارائه شده در سایت آکادمی شامی، می‌توانید همه اطلاعات لازم برای شروع و حرفه‌ای شدن در حوزه معامله‌گری را به دست بیاورید. همچنین برای آموزش صرافی بینگ ایکس و مسلط شدن به تمامی قسمت های این صرافی میتوانید دوره رایگان بینگ ایکس پرو را تهیه کنید و از مطالب بهره ببرید.

اگر نیاز به مشاوره دارید مشاوران آکادمی شامی آماده ارائه خدمات و مشاوره رایگان به شما هستند. برای درخواست مشاوره لطفا فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

درخواست مشاوره رایگان

اشتراگ گذاری مطلب:

سرفصل های مطلب

دیدگــــاه کاربــران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت اطلاعات جهت ثبت نام

بعد از تکمیل این فرم همکاران ما به زودی و در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و می توانید از مشاوران ما یک آفر عالی جهت ثبت نام در وبینار دریافت کنید.

درخواست مشاوره رایگان ثبت نام در کربن پلاس

با تکمیل این فرم همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و یک تخفیف فوق العاده برای شما در نظر می گیرند.

×
ورود / عضویت
لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید (مثال: 09190000000) - ممکن است کد تایید ارسال شده در قسمت اسپم پیامک های شما قرار گیرد.
ورود شما به معنای پذیرش شرایط و قوانین می باشد