...
وبینار استراتژی‌های میلیونی (2 مرداد)
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
به زودی تاریخ جدید وبینار اعلام می شود.
درخواست مشاوره ثبت نام در کربن پلاس (ویژه دوره کربن)
صرافی توبیت (Toobit) جدیدترین و بهترین صرافی برای ایرانی ها
مطالب اخیر
انتشار: ۴ آذر ۱۴۰۲
بروزرسانی: ۲۴ آبان ۱۴۰۲

ثبت نام در دوره رایگان کربن

ایردراپ (Airdrop) چیست؟ ارز دیجیتال رایگان، دروغ یا واقعیت؟

انتشار: مهشید خطیبی نژاد
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۴۰۲
با بهره‌گیری از مطالب ارائه شده در سایت آکادمی شامی، می‌توانید همه اطلاعات لازم برای شروع و حرفه‌ای شدن در حوزه معامله‌گری را به دست بیاورید. پیشنهاد ما به شما استفاده از آموزش رایگان معامله‌گری کربن است. همچنین اگر نیاز به مشاوره دارید مشاوران آکادمی شامی آماده ارائه خدمات و مشاوره رایگان به شما هستند. برای درخواست مشاوره لطفا فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

مدتی است که ایردراپ در رسانه‌های اجتماعی بسیار محبوب شده است. ایردراپ‌های جدید از طریق این رسانه‌ها و وب‌سایت‌های مربوطه اعلام می‌شوند و مردم برای آنچه که معتقدند می‌تواند پرسود باشد؛ زمان گذاشته و سعی می‌کنند در یک یا چند ایردراپ رایگان، کسب سود کنند. متأسفانه، اکثر این ایردراپ‌ها آنطور که انتظار می‌رود انجام نمی‌شوند. علاوه بر این، اکثر مردم اطلاعات کمی در مورد چیستی ایردراپ کریپتو و نحوه عملکرد آن دارند.

در این مقاله درباره چیستی ایردراپ و نحوه کار آن توضیح می‌دهیم؛ انواع آن‌ها را بیان کرده و مزایا و معایب شرکت در ایردراپ را بررسی می‌کنیم. در نهایت، درباره این که آیا پدیده ایردراپ معتبر است یا کلاهبرداری صحبت خواهیم کرد. اگر علاقه‌مند به این مباحث هستید؛ تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ایردراپ چیست؟

ایردراپ کریپتوکارنسی پدیده‌ای است که در آن توکن‌های ارز دیجیتال به شکل رایگان به کیف پول شما واریز می‌شوند. اما چرا کسی باید توکن‌های رایگان را به کیف پول شما واریز کند؟ خوب، برخی از پروژه‌های ارزهای دیجیتال از airdrop به عنوان یک استراتژی بازاریابی استفاده می کنند.

یکی از عواملی که ارزش یک ارز دیجیتال را تعیین می کند؛ تعداد افرادی است که از آن استفاده می کنند (همراه با عوامل دیگری مانند قابلیت استفاده، فناوری، تمرکززدایی و غیره). بنابراین پروژه‌های رمزنگاری می‌توانند این سرمایه‌گذاری را انجام دهند تا شما را به استفاده از توکن‌های آن‌ها و کمک به رشد آن‌ها تشویق کنند. همچنین، لزوما همه ایردراپ‌ها رایگان نیستند. بسته به نوع Airdrop، ممکن است مجبور شوید برخی از اطلاعات شخصی را ارائه دهید یا مالکیت توکن‌های پایه را جهت تایید واجد شرایط بودن برای آن ایردراپ، اثبات کنید.

ایردراپ چگونه کار می‌کند؟

ایردراپ چگونه کار می‌کند؟

ایردراپ تاکتیک جدیدی است که توسط پروژه‌های رمزنگاری برای افزایش شهرت پروژه و آگاهی مردم نسبت به آن پروژه استفاده می‌شود. علی‌رغم هزینه آن، که ممکن است به صدها میلیون دلار برسد (به ویژه هنگام تضمین نقدینگی، مانند airdrop Worldcoin)؛ این روش استراتژی مورد علاقه شرکت‌های رمزنگاری است؛ زیرا می‌تواند به خوبی کار کند.

همه ما می‌دانیم که مردم عاشق پول مجانی هستند. بنابراین وقتی توکن‌های رایگان – با پتانسیل افزایش نمایی قیمت – به مردم وعده داده می‌شوند؛ مطمئن خواهید بود که افراد زیادی به سمت آن جذب خواهند شد. با این استراتژی، پروژه می‌تواند هیجانات زیادی را در اطراف خود ایجاد کند و در نتیجه، ارزش به دست آمده از منافع عمومی جایگزین هزینه‌های ارائه توکن‌های رایگان می‌شود.

علاوه بر بازاریابی، ایردراپ کریپتو به عنوان یک استراتژی برای تمرکززدایی (Decentralization) نیز استفاده می‌شود. مردم از ارزهای دیجیتال حمایت می کنند؛ به این دلیل که هیچ نهاد یا دولتی به تنهایی روی آن‌ها کنترل ندارد. بنابراین برای دستیابی به تمرکززدایی بیشتر، پروژه‌های کریپتو ایردراپ انجام می دهند. اما این به چه معناست؟

با پیوستن مردم به جامعه (مالکیت بخشی از توکن‌ها و مشارکت در پروژه)، ارز دیجیتال میان افراد بیشتری توزیع می‌شود. یک جامعه بزرگتر به معنای مشارکت کنندگان بیشتر است که به دستیابی به امنیت بهتر و حفاظت نظارتی منجر می‌شود.

ایردراپ‌های کریپتو معمولاً در انجمن‌های آنلاین ارزهای دیجیتال و رسانه‌های اجتماعی اعلام می‌شوند. برای شرکت، باید در این جوامع آنلاین فعال باشید و به دنبال فرصت‌های Airdrop جدید باشید. با این حال، برای شناسایی کلاهبرداری‌های Airdrop نیز باید هوشیار باشید. هنگامی که یک Airdrop قانونی را شناسایی کردید؛ بررسی کنید که آیا شرایط لازم برای واجد شرایط بودن ایردراپ را دارید یا خیر. الزامات اغلب عبارتند از:

  • یک کیف پول ارز دیجیتال سازگار داشته باشید که توکن‌ها در آن ارسال می‌شوند.
  • ارزهای دیجیتال پایه داشته باشید. یک ارز دیجیتال پایه در این زمینه، یک توکن از قبل ایجاد شده است که به عنوان پایه توکنِ جدیدِ در حال انتشار استفاده می‌شود. به عنوان مثال، اگر یک توکن مبتنی بر فورک بلاک چین اتریوم باشد؛ ممکن است برای واجد شرایط شدن به ETH نیاز داشته باشید.
  • برخی از معیارهای موجود در اکوسیستم پروژه را رعایت کنید. به عنوان مثال، یکی از معیارهای Arbitrum’s Airdrop در 23 مارس 2023 شامل تکمیل 10000 دلار تراکنش در شبکه Arbitrum بود.

به یاد داشته باشید؛ معیارهای صلاحیت به پروژه‌ها بستگی دارد. بنابراین اگر تمام شرایط لازم را دارید؛ می‌توانید کیف پول خود را متصل کرده و ایردراپ‌های خود را دریافت کنید.

انواع ایردراپ

انواع ایردراپ

یک ایردراپ می‌تواند اهداف مختلفی را دنبال کند؛ از ترویج پروژه‌های جدید گرفته تا پشتیبانی از پروژه‌های موجود. به این ترتیب، آن‌ها را می‌توان به انواع زیر طبقه بندی کرد:

1. ایردراپ استاندارد

این مورد، رایج‌ترین نوع Airdrop است. این نوع شامل پروژه‌ای است که توکن‌های رایگان را بر اساس اولویت‌بندی خود توزیع می کند. به طور معمول، از شرکت‌کنندگان خواسته می‌شود تا در یک پلتفرم برای واجد شرایط بودن برای airdrop ثبت نام کنند. جوایز BAT توسط Brave (برای هر کسی که مرورگر وب Brave را دانلود و استفاده می‌کند)، هر 30 روز یک بار Airdrop برگزار می‌کند و جوایزی را به برخی از شرکت‌کنندگان عرضه می‌کند. این مورد، نمونه‌ای از ایردراپ استاندارد است.

2. Hard Fork Airdrop

هارد فورک زمانی اتفاق می افتد که یک پروژه از پروتکل اصلی جدا شود و کد را تغییر دهد و پروتکل جدید را با پروتکل اصلی ناسازگار کند. در چنین حالتی، به شرکت‌کنندگان زنجیره جدید، سکه‌های جدید معادل آنچه در زنجیره قبلی داشتند؛ داده می‌شود. به عنوان مثال، بیت‌کوین کش، BCH را به هر کسی که بیت‌کوین را در زمان هارد فورک آن از بیت‌کوین نگه می‌داشت؛ ارسال کرد.

3. Bounty Airdrop

پروژه‌های کریپتو اغلب سعی می‌کنند مشارکت را از طریق Bounty Airdrop حفظ کنند. به عنوان مثال، آن‌ها از شرکت‌کنندگان می‌خواهند که اقدامات خاصی مانند دنبال کردن پروژه در رسانه‌های اجتماعی یا معرفی دوستان در ازای ایردراپ رایگان انجام دهند. ایردراپ‌های Bounty در بین پروژه‌های NFT بسیار محبوب هستند.

4. Holder Airdrop

هر ایردراپ نگهدارنده، یک پروژه در یک زمان خاص، یک درک کلی از بلاک چین انجام می‌دهد و تعداد توکن‌ها را در کیف پول هر کاربر بررسی می‌کند. سپس هر کسی که تعداد مشخصی توکن در آن زمان داشته باشد؛ واجد شرایط Airdrop می‌شود. یک مثال خوب ApeCoin airdrop است که در آن توکن‌ها برای صاحبان NFTهای BAYC ارسال می شد.

5. Raffle Airdrop

هنگامی که پروژه‌ای می‌خواهد مشارکت در جامعه را تشویق کند؛ می‌تواند تعداد ثابتی از جوایز را برای فعالیت‌هایی مانند نگه داشتن توکن یا انجام تراکنش توزیع کند. گاهی اوقات، تعداد کسانی که شرایط برنده شدن را دارند؛ از تعداد توکن‌های اختصاص داده شده فراتر می رود. در این مورد، پروژه از مکانیزم قرعه‌کشی برای انتخاب برندگان استفاده می کند.

6. ایردراپ انحصاری

هر پروژه دارای حامیانی است که فعال هستند یا برای مدت طولانی برای این پروژه وقت گذاشته و کار کرده‌اند. آن‌ها لزوماً توکن‌های زیادی ندارند؛ اما حمایت بی‌دریغ خود را در انجمن‌ها نشان داده‌اند. این نوع از Airdrop، می‌تواند چنین افرادی را بشناسد و با یک ایردراپ انحصاری به آن‌ها پاداش دهد.

مسلماً، انواع ایردراپ، منحصر به این تعداد نیست. برخی از ایردراپ‌های کریپتو بسته به دلایلی که در پشت آن‌ها وجود دارد؛ می‌توانند به دو دسته تقسیم شوند.

چگونه ایردراپ بگیریم؟

چگونه ایردراپ بگیریم؟

برای دریافت ایردراپ، راه‌های گوناگونی وجود دارد. ابتدا باید از وجود آن باخبر شوید. با عضویت در کانال‌های مختلف تلگرامی، صفحات توئیتر، انجمن‌های آنلاین دنیای کریپتوکارنسی و… می‌توانید ازAirdropهای جدید با خبر شوید. سپس با مراجعه با مرجع اصلی پروژه (مثلا سایت)، شرایط دریافت توکن را مطالعه می‌کنید؛ مثلا عضو شدن دیسکورد پروژه، دعوت 3 نفر از دوستان شما و… . احتمالا از شما آدرس ایمیل و آدرس کیف پول هم گرفته می‌شود. در نهایت، پس از مدتی، قرعه‌کشی انجام می‌شود و اگر شما جزو انتخاب‌شدگان باشید؛ مقدار معینی از توکن مقرر، به کیف پول شما واریز می‌شود.

چگونه می‌توانید از طریق ایردراپ کسب درآمد کنید؟

ایردراپ می‌تواند منبع درآمد یا سودی برای علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال باشد که در آن شرکت می کنند. راه‌های مختلفی برای کسب درآمد از طریق Airdrop وجود دارد؛ مانند:

1. فروش

ساده‌ترین راه برای کسب درآمد از طریق Airdrop این است که توکن‌های رایگان را پس از فهرست شدن در صرافی یا بازار بفروشید. بسته به تقاضا و عرضه توکن‌ها، قیمت آن‌ها ممکن است در طول زمان افزایش یا کاهش یابد. بنابراین، انجام تحقیقات و تجزیه و تحلیل قبل از فروش آن‌ها ضروری است.

2. هلدینگ

یکی دیگر از راه های کسب درآمد از طریق Airdrop، نگه داشتن توکن‌های رایگان برای افزایش ارزش در طولانی‌مدت است. اگر پروژه پشت توکن‌ها موفق و ارزشمند باشد؛ ممکن است قیمت آن‌ها در طول زمان به میزان قابل توجهی افزایش یابد. با این حال، این استراتژی همچنین مستلزم ریسک و عدم اطمینان نیز است؛ زیرا ممکن است پروژه شکست بخورد یا ارتباط خود را در بازار از دست بدهد.

3. Staking

برخی از پروژه‌های رمزنگاری برای سهامداران خود که توکن‌ها را در یک قرارداد یا پلتفرم هوشمند برای مدت زمان معینی قفل می کنند؛ جوایزی ارائه می دهند. جوایز معمولاً با ارائه توکن‌های بیشتر یا سایر ارزهای دیجیتال پرداخت می‌شود. دارندگان توکن با شرکت در برنامه‌های استیک می‌توانند ضمن حمایت از امنیت و توسعه پروژه، درآمد غیرفعالی داشته باشند.

4. ارجاع (Referring)

برخی از پروژه‌های رمزنگاری برای دارندگان توکن خود که افراد بیشتری را دعوت می کنند تا به انجمن یا پلتفرم خود بپیوندند؛ جوایز ارجاع نیز ارائه می دهند. پاداش های ارجاع معمولاً با توکن‌های بیشتر یا سایر ارزهای دیجیتال پرداخت می‌شود. با شرکت در برنامه‌های Referring، دارندگان توکن می‌توانند ضمن گسترش آگاهی و پذیرش پروژه، درآمد بیشتری کسب کنند.

کلاهبرداری‌های ایردراپ

کلاهبرداری‌های ایردراپ

ممکن است ایردراپ‌های کریپتو بیش از حد معمول خوب و پرسود به نظر برسد؛ اما این کار روشی قانونی است که توسط شرکت‌ها برای جلب توجه افراد استفاده می‌شود. به عنوان مثال، در مارس 2023، Arbitrum، یکی از بزرگترین تیم‌های فعال در مقیاس لایه 2 اتریوم، توکن ARB بومی خود را راه‌اندازی کرد و 11.62 درصد (مبلغی معادل 1.162 میلیارد) از عرضه توکن در گردش را به حامیان اولیه خود ارسال کرد.

با این حال، برخی از نهادهای مخرب به دنبال سوء استفاده از این ایردراپ بودند. این نهادها سعی کردند با ارائه یک درب پشتی برای کسانی که واجد شرایط ایردراپ نیستند؛ جامعه هیجان‌زده را فریب دهند و بسیاری از تازه‌واردان قربانی چنین روش‌هایی شدند.

به عنوان مثال، در 19 مارس 2023، شرکت حسابرسی CertiK به یک حساب کاربری جعلی در توییتر Arbitrum به نام arbitrum_launch اشاره کرد که ایردراپ‌های توکن جعلی را ارائه می کرد. در همان روز، شرکت امنیتی بلاک چین Redefine یک وب‌سایت جعلی Arbitrum را کشف کرد که از کاربران می‌خواست کیف پول‌های خود را برای airdrop متصل کنند.

بعدها یک ابزار تشخیص کلاهبرداری نشان داد که بیش از 273 سایت فیشینگ Arbitrum airdrop را برای کلاهبرداری از کاربران هدف قرار داده‌اند.

این کلاهبرداری زمانی انجام می‌شود که یک وب سایت جعلی در نگاه اول معتبر به نظر می رسد. وب سایت جعلی حتی ممکن است دارای طیف گسترده‌ای از کیف پول‌های رمزنگاری شده و خدمات مالی باشد. سپس این وب سایت از کاربران می خواهد تا به صورت دستی کیف پول رمزنگاری خود را برای شرکت در ایردراپ متصل کنند.

حتی از کاربران خواسته می‌شود عبارات اولیه یا کلیدهای خصوصی خود را ارسال کنند. پس از انجام این کار، وب سایت آن‌ها را به یک صفحه یافت نشد 404 هدایت می کند. اگرچه ممکن است فکر کنید این خطا مانع از انتقال دارایی‌های دیجیتال شما شده است؛ اما به احتمال زیاد قبلاً در کیف پول‌های کلاهبرداران پول شما واریز شده است.

سرویس کیف پول رمزنگاری متامسک با درس گرفتن از چنین حوادثی به کاربران هشدار داد که هرگز عبارات بازیابی را به کسی ارائه نکنند یا آن‌ها را در هیچ سایتی وارد کنند. این روش برای همه کاربران کیف پول صدق می‌کند و رعایت آن کاملا مهم است.

در اتفاق دیگری، پروژه NFT، Bored Ape Yacht Club (BAYC)، ApeCoin خود را در آوریل 2022 رها کرد. هر دارنده BAYC 10094 توکن دریافت کرد که در آن زمان بین 80000 تا 200000 دلار ارزش داشت.

تقریباً در همان دوره، یک وب‌سایت کلاهبرداری پدید آمد که از بازدیدکنندگان می‌خواست تا با ارسال عبارات اولیه خود، تا سقف 10 NFT Bull & Ape را دریافت کنند. با استفاده از همان تاکتیکی که قبلا ذکر شد؛ کاربران در صفحه 404 قرار گرفتند و وجوه کیف پول آن‌ها از بین رفت.

یک کلاهبرداری مشابه زمانی رخ داد که یک وب‌سایت جعلی به نام Airdrop NFT Moonbird در حدود آوریل 2022 در اینترنت ظاهر شد. وقتی مردم در نظرات به وب‌سایت جعلی اشاره کردند؛ حساب توییتر آن بخش نظرات را غیرفعال کرد و اظهار داشت که نگران ایمنی کاربر است. مشخص نیست که چه تعداد نفر قربانی این وب سایت جعلی شده‌اند.

مزایا و معایب ایردراپ

مزایا و معایب ایردراپ

ایردراپ، دارای یک سری مزایا و معایب است. این مزایا و معایب، هم از سمت پروژه‌ها و ایجاد کنندگان ایردراپ و هم از سمت کاربران و بهره‌مندان از ایردراپ، مطرح می‌شود. در ابتدا، ما به مزایا و معایب برای توسعه‌دهندگان پروژه‌ها و در ادامه، به بررسی مزایا و معایب ایردراپ برای کاربران می‌پردازیم.

مزایا

1. افزایش پذیرش کاربر

Airdrop یک راه عالی برای ترغیب مردم به آزمایش یک ارز دیجیتال آن هم بدون نیاز به سرمایه‌گذاری است. این راه می‌تواند منجر به افزایش پذیرش کاربر و در نهایت، پایگاه کاربری بزرگتر برای پروژه شود.

2. مشارکت اجتماعی پیشرفته

Airdrop اغلب از کاربران می‌خواهد به گروه‌های اجتماعی بپیوندند یا کارهای دیگری را انجام دهند که به ایجاد یک جامعه حول پروژه کمک می‌کند. این راهکار می‌تواند منجر به تعامل بیشتر و بحث‌های پرجنب و جوش‌تر در جامعه شود.

3. توزیع توکن

Airdrop می‌تواند به توزیع گسترده توکن‌ها یا کوین‌ها کمک کند؛ که این اتفاق هم باعث افزایش نقدینگی و حجم معاملات در صرافی‌ها می‌شود.

4. بازاریابی

Airdrop می‌تواند راهی مقرون به صرفه برای بازاریابی یک پروژه و ایجاد سر و صدا برای آن باشد. همچنین می‌توان از آن‌ها برای پاداش دادن به کاربران وفادار و تشویق آن‌ها برای انتشار اخبار در مورد پروژه استفاده کرد.

معایب

1. مشوق‌های نادرست

Airdrop می‌تواند افرادی را جذب کند که فقط به دریافت توکن‌ها یا سکه‌های رایگان علاقه دارند؛ نه اینکه به رشد پروژه کمک کنند. این موضوع می‌تواند منجر به ناهماهنگی انگیزه‌ها و در نهایت آسیب به پروژه شود.

2. کلاهبرداری

Airdrop همچنین می‌تواند کلاهبردارانی را جذب کند که حساب‌های شبکه‌های اجتماعی جعلی یا حساب‌های ربات ایجاد می‌کنند تا از سیستم استفاده کنند و توکن‌ها یا سکه‌های رایگان دریافت کنند.

3. هزینه

در حالی که ایردراپ‌ها می‌توانند مقرون به صرفه باشند؛ اما همچنان به منابع و زمان برای برنامه‌ریزی و اجرا نیاز دارند. پروژه‌ها قبل از تصمیم‌گیری در مورد انجام یا عدم انجام Airdrop باید هزینه‌ها و منافع را بسنجید.

برای پروژه‌ها، Airdrop می‌تواند ابزار قدرتمندی برای ایجاد آگاهی، ایجاد جوامع و توزیع توکن‌ها یا کوین‌ها باشد. آن‌ها همچنین می‌توانند برای تشویق کاربران به انجام اقدامات خاص مانند معرفی دوستان یا مشارکت در توسعه پروژه استفاده شوند. به طور کلی، ایردراپ‌ها می‌توانند به افزایش پذیرش کاربر، ایجاد جوامع قوی‌تر و ایجاد سر و صدا در اطراف پروژه کمک کند و آن‌ها را به ابزاری ارزشمند در دنیای ارزهای دیجیتال تبدیل کند. اما در کنار این موارد، خطراتی مثل ایجاد مشوق‌های نادرست، کلاهبرداری و صرف هزینه‌های زیاد نیز وجود دارد.

از سمت کاربر اما، مزیت عمده کسب توکن و داشتن درآمد، آن هم بدون نیاز به سرمایه اولیه است. در صورت انتخاب پروژه مناسب و صبر کردن و انتخاب زمان درست برای فروش، می‌توانید به درآمد خوبی برسید. از طرف دیگر، همواره حواستان به احتمال کلاهبرداری باشد؛ هیچ‌گاه رمز کیف پول خود یا هیچ یک از اطلاعات خصوصی و شخصی خود را در اختیار ایردراپ‌ها قرار ندهید.

جمع‌بندی

آنچه مطالعه کردیم؛ پاسخ به سوالاتی نظیر ایردراپ چیست و چگونه ایردراپ بگیریم بود. گفتیم که Airdrop به معنای توزیع رایگان توکن‌های یک پروژه، با هدف ارتقای شمار کاربران آن پروژه است. Airdrop، به دنبال تمرکز زدایی مالکیت و افزایش شهرت برای سازندگان است و از طریق توییتر و سایر رسانه‌ها و انجمن‌های فعال، اطلاع‌رسانی می‌شود. Airdrop انواع مختلفی دارد؛ مثل استاندارد، انحصاری، هولدر و…

همچنین راه‌های مختلفی برلی کسب درآمد از ایردراپ وجود دارد که در مقاله به آن‌ها اشاره کرده‌ایم. ضمنا همواره احتمال کلاهبرداری در پروژه‌های ایردراپ وجود دارد؛ بنابراین همواره مراقب باشید و اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهید.

آیا تجربه شرکت در Airdrop را دارید؟ اگر بله؛ آیا موفق به کسب سود نیز شده‌اید؟ چنانچه هر گونه تجربه مثبت یا منفی در این زمینه دارید؛ می‌توانید با ما و مخاطبین به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

سوالات متداول

1. Airdrop چیست؟

به توزیع رایگان توکن‌هاب یک پروژه جدید میان کاربران، Airdrop گفته می‌شود. معمولا برای انجام این کار، نیاز به عضویت در کانال خاصی یا توئیت کردن و لایک کردن توئیت دارید.

2. آیا هر Airdrop رایگان است؟

خیر؛ برخی از آن‌ها نیازمند انجام تراکنش‌های خاصی هستند؛ اما معمولا Airdropها رایگان به شمار می‌آیند.

3. چگونه از Airdropهای جدید مطلع شویم؟

با عضویت در کانال‌های مختلف تلگرامی، صفحات توئیتر، انجمن‌های آنلاین دنیای کریپتوکارنسی و… می‌توانید از Airdropهای جدید با خبر شوید.

4. آیا Airdrop می‌تواند یک منبع درآمدی مناسب باشد؟

پاسخ به این سوال کمی شخصی است؛ در واقع بستگی به تایمی که می‌گذارید و نوع Airdrop شما دارد. به طور کلی، درصد قابل توجهی از Airdropهایی که ثبت‌نام می‌کنید؛ با سود و درآمدی چندانی همراه نخواهند بود؛ اما ممکن است برخی از آن‌ها، رشدی فوق‌العاده داشته باشند.

5. آیا Airdrop، کلاهبرداری است؟

Airdrop راهی قانونی است؛ اما در این میان، شرکت‌هایی سودجو با هدف به دست آوردن اطلاعات شخصی کاربران، اقدام به Airdrop می‌کنند. همیشه به یاد داشته باشید که اطلاعات خصوصی شما، مثل پسورد کیف پول یا پسورد ایمیل و…، اطلاعاتی کاملا شخصی بوده و نباید در اختیار سایت‌های واسطه قرار دهید. با رعایت نکات امیتی، می‌توانید با خیال راحت در Airdropها شرکت کنید.

 

با بهره‌گیری از مطالب ارائه شده در سایت آکادمی شامی، می‌توانید همه اطلاعات لازم برای شروع و حرفه‌ای شدن در حوزه معامله‌گری را به دست بیاورید. پیشنهاد ما به شما استفاده از آموزش رایگان معامله‌گری کربن است. همچنین اگر نیاز به مشاوره دارید مشاوران آکادمی شامی آماده ارائه خدمات و مشاوره رایگان به شما هستند. برای درخواست مشاوره لطفا فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

5/5 - (2 امتیاز)

درخواست مشاوره رایگان

اشتراگ گذاری مطلب:

سرفصل های مطلب

دیدگــــاه کاربــران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت اطلاعات جهت ثبت نام

بعد از تکمیل این فرم همکاران ما به زودی و در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و می توانید از مشاوران ما یک آفر عالی جهت ثبت نام در وبینار دریافت کنید.

درخواست مشاوره رایگان ثبت نام در کربن پلاس

با تکمیل این فرم همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و یک تخفیف فوق العاده برای شما در نظر می گیرند.

×
ورود / عضویت
لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید (مثال: 09190000000) - ممکن است کد تایید ارسال شده در قسمت اسپم پیامک های شما قرار گیرد.
ورود شما به معنای پذیرش شرایط و قوانین می باشد
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.