...
وبینار استراتژی‌های میلیونی (2 مرداد)
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
به زودی تاریخ جدید وبینار اعلام می شود.
درخواست مشاوره ثبت نام در کربن پلاس (ویژه دوره کربن)
صرافی توبیت (Toobit) جدیدترین و بهترین صرافی برای ایرانی ها
مطالب اخیر
انتشار: ۹ اسفند ۱۴۰۲
بروزرسانی: ۹ اسفند ۱۴۰۲

ثبت نام در دوره رایگان کربن

آشنایی با کندل مارابوزو و نحوه استفاده از آن در معاملات + ویدیو

انتشار: مهشید خطیبی نژاد
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۴۰۲
کندل مارابوزو

کندل مارابوزو چیست؟ قبل از پاسخ به این سوال، اجازه دهید سوالی دیگر مطرح کنیم. آیا ساعت‌ها به نمودار بیت کوین یا فارکس خود نگاه می‌کنید و فکر می‌کنید چه زمانی باید بخرید یا بفروشید؟ در یک لحظه، نمودار سبز می‌شود و فریاد می‌زند که باید روی گزینه خرید کلیک کنید و سپس، همه چیز قرمز است و قیمت وارد حالتی نزولی می‌شود. اگر داستان معاملاتی شما با این موضوع همخوانی داشته باشد خرید یا فروش به یک تصمیم سخت تبدیل می‌شود. این جاست که الگوهای کندلی، مثل کندل مارابوزو به کمک ما می‌آیند.

توضیحاتی درباره کندل مارابوزو

این ابزارها حرکت قیمت را در یک بازه زمانی مانند جلسه چهار ساعته (H4) یا روزانه (D1) نشان می‌دهند؛ مثلا الگوهایی شامل دوجی، ستاره صبحگاهی و غیره. برای پوشش کامل مبحث کندل‌ها، به بیشتر از یک مقاله نیاز داریم. این مقاله به فراگیری یکی از آن‌ها کمک می‌کند؛ یعنی کندل مارابوزو. با ما همراه باشید تا در مورد این الگو، انواع آن و نحوه تجارت با آن بیاموزیم.

کندل مارابوزو چیست؟

کندل مارابوزو چیست؟

کندل مارابوزو یک الگوی شمعی بدون سایه -یا با سایه کوتاه- است که بدنه‌ای بلند دارد. این موضوع نشان‌دهنده یک اقدام قیمت قوی است زیرا خریداران یا فروشندگان بر جلسه تسلط دارند. Marubozu یک اصطلاح ژاپنی به معنای طاس یا نزدیک بریده است.

این الگو، ممکن است نزولی (اگر قیمت اولیه بالاتر از قیمت انتهایی باشد) یا صعودی (اگر قیمت اولیه کمتر از قیمت انتهایی باشد) باشد. هنگامی که این اتفاق می‌افتد معامله‌گران برای یک حرکت قیمت قابل توجه آماده می‌شوند.

چرا کندل مارابوزو مهم است؟

معامله‌گران و سرمایه‌گذاران از الگوهای Marubozu برای تصمیم‌گیری معاملات بر اساس قدرت روند فعلی استفاده می‌کنند. مجموعه‌ای از الگوهای صعودی Marubozu نشان‌دهنده یک روند صعودی قوی هستند. سرمایه‌گذاران و معامله‌گران با خرید سهامی که در حال تجربه حرکت قیمت است؛ از روند صعودی استفاده می‌کنند؛ با این انتظار که قیمت‌ها همچنان به افزایش خود ادامه دهند.

آن‌ها همچنین می‌توانند از تحلیل تکنیکال برای شناسایی سطوح حمایت و مقاومت، خطوط روند و سایر شاخص‌های تکنیکال استفاده کنند تا به آن‌ها در تصمیم‌گیری آگاهانه معاملات کمک شود. همچنین افراد می‌توانند از دستورهای توقف ضرر برای مدیریت ریسک و محافظت از سرمایه خود در صورت معکوس شدن روند استفاده کنند.

مجموعه‌ای از الگوهای نزولی Marubozu نشان‌دهنده یک روند نزولی قوی هستند. سرمایه‌گذاران و معامله‌گران می‌توانند با به کارگیری استراتژی‌های مختلف، از روند نزولی استفاده کنند تا از کاهش بازار سود ببرند. یکی از رویکردها فروش سهامی است که انتظار می‌رود کاهش یابد. روش دیگر استفاده از گزینه‌های فروش است که به دارنده این حق را می‌دهد که اوراق بهادار را با قیمت از پیش تعیین شده بفروشد. این نکته نیز قابل مهم است که الگوی مارابوزویی که پس از یک دوره تثبیت ظاهر می‌شود؛ نشانه شکست یا معکوس شدن روند نیز هست.

کندل مارابوزو چگونه ایجاد می‌شود؟

کندل Marubozu زمانی در نمودار قیمت ایجاد می‌شود که قیمت افتتاحیه سهام برابر با پایین‌ترین قیمت فعلی یا قیمت بسته شدن برابر با بالاترین فعلی باشد. یک شمع قرمز ماروبوزو زمانی ایجاد می‌شود که قیمت اولیه و با کف قیمت فعلی برابر باشد و به آن، ماروبوزو نزولی می‌گویند. همچنین زمانی که قیمت بسته شدن کندل، برابر با بالاترین قیمت فعلی باشد؛ یک Marubozu صعودی ایجاد می‌شود که کندل آن به رنگ سبز است.

یک کندل صعودی بدون سایه بالایی و با بدنه‌ای بلند است که نشان می‌دهد خریداران در کل جلسه (یا روز) کنترل بازار را در دست داشتند. یک کندل نزولی بدون سایه پایینی و با بدنه‌ای بلند است که نشان می‌دهد فروشندگان بر جلسه معاملاتی تسلط داشتند.

به طور خلاصه، زمانی که یک عمده فروشی در مارکت رخ می‌دهد مارابوزو نزولی داریم. مثلا اگر کسانی که سهمی را خریداری کرده‌اند حد ضرر تعیین کنند و این حد ضرر فعال شود یک فشار فروش تشکیل می‌شود و شما مارابوزو را می‌بینید. زمانی که یک عمده خرید رخ دهد مارابوزو صعودی داریم. همچنین باید بدانیم که هر مارابوزو حاصل شکسته شدن یک محدوده است؛ اگرچه که ممکن است ما آن محدوده را نبینیم.

انواع کندل مارابوزو

دو نوع اصلی از Marubozu در بازارهای فارکس، کالا، سهام، کریپتو و سایر بازارها وجود دارد. بیایید مستقیماً در آن‌ها ورود کنیم و به طور کامل، هر یک بررسی کنیم تا به درک درستی از آن‌ها برسیم.

کندل مارابوزو نزولی

آیا به دنبال فرصت‌هایی برای فروش هستید؟ یک Marubozu ممکن است نشان دهد که چه زمانی امکان این کار را دارید. ماروبوزو نزولی (معمولاً شمع قرمز یا مشکی) با قیمتی بالا باز می‌شود و با قیمتی پایین بسته می‌شود و بدنه بلند آن نیز نشان‌دهنده فشار فروش است.

کندل مارابوزو نزولی

چگونه می‌توانید با آن معامله کنید؟ می‌توانید این مراحل را در معامله الگوی نزولی در نظر بگیرید:

Marubozu نزولی را شناسایی کنید

هنگام شروع کندل بعدی، یک معامله Short را باز کنید

استاپ لاس (SL) را بالای نزدیک‌ترین نوسان بلند قرار دهید

در نوسان پایین بعدی و یا هم در سطح پشتیبانی، سود خود را برداشت کنید.

می‌توانید این نمودار را برای رسیدن به درکی بهتر، بررسی کنید:

نمودار کندل مارابوزو نزولی

کندل ماروبوزو صعودی

کندل صعودی برعکس نسخه نزولی است و توجه معامله‌گران لانگ را مدتی به خود جلب می‌کند؛ معامله‌گرانی که به دنبال فرصت‌های خرید در نقاط قیمتی کم ریسک هستند. این کندل با قیمتی پایین باز می‌شود و با قیمتی بالا بسته می‌شود؛ بنابراین سایه‌ای ندارد و اگر هم داشته باشد بسیار کوتاه است. طول قابل توجه شمع نیز نشان‌دهنده فشار خرید است.

کندل ماروبوزو صعودی

در ادامه، نحوه معامله طبق الگوی صعودی ذکر است:

ماروبوزو نزولی را در طول یک روند صعودی نزدیک به یک نوسان پایین شناسایی کنید

حواستان باشد که در هنگام باز شدن کندل بعدی، پوزیشن لانگ باز کنید

استاپ ضرر (SL) خود را زیر نوسان پایین قرار دهید (بیشتر بخوانید: استاپ لاس چیست؟)

در نوسان بعدی، زمانی که قیمت شروع به نوسان می‌کند و یا زمانی که سایر ابزارهای تحلیل تکنیکال سیگنال معکوس قیمت را می‌دهند سود خود را برداشت کنید.

در اینجا تصویری از یک نمودار ارائه شده است که جزئیات بیشتری را به شما ارائه می‌دهد:

نمودار کندل ماروبوزو صعودی

چگونه با کندل مارابوزو معامله کنیم؟

اولین قدم برای معامله با الگوی Marubozu در بورس، شناسایی نوع ماروبوزو است. الگوی شمعدانی مارابوزو صعودی زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت افتتاحیه همان قیمت پایین و قیمت بسته شدن همان قیمت بالا باشد. این الگو حاکی از یک روند صعودی قوی است و نشان می‌دهد که خریداران بازار را از هنگام افتتاح تا زمان بسته شدن کنترل می‌کنند.

معامله‌گران باید سعی کنند در شروع کندل بعدی، با توقف ضرر کمتر از شمع مارابوزو، یک پوزیشن لانگ وارد کنند. اندیکاتورهای تکنیکال مانند شاخص قدرت نسبی و واگرایی میانگین متحرک، توسط معامله‌گران برای تایید روند و پیشنهاد نقاط مناسب ورود و خروج استفاده می‌شود.

الگوی شمعدانی نزولی مارابوزو زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت ابتدایی همان قیمت بالا و قیمت پایانی همان قیمت پایین باشد. این الگو نشان‌دهنده یک رکود قابل توجه است و نشان می‌دهد که فروشندگان بازار را از هنگام افتتاح تا زمان بسته شدن کنترل می‌کنند.

معامله‌گران سعی می‌کنند در هنگام باز شدن کندل بعدی، با استاپ ضرر بالاتر از اوج شمع مارابوزو، یک پوزیشن شورت وارد کنند. اندیکاتورهای تکنیکال مانند RSI و MACD نیز می‌توانند توسط معامله‌گران برای تأیید روند و نشان دادن نقاط ورود و خروج احتمالی استفاده شوند.

چگونه کندل مارابوزو را شناسایی کنیم

در یک بازار رنج یا نوسانی، قیمت در محدوده خطوط افقی حمایت و مقاومت حرکت می‌کند. این امر نشان می‌دهد که خریداران و فروشندگان در یک نبرد جدی هستند و هیچ کدام بر بازار مسلط نیستند.

یک مارابوزو می‌تواند رنج را بشکند؛ که در این صورت نشان می‌دهد که شدت حرکت در حال افزایش است. جدای از بحث بازار رنج یا نوسانی، الگوی مارابوزو گاهی در یک روند مشخص رخ می‌دهد که ممکن است در ابتدا، وسط یا پایان آن باشد.

کندل مارابوزو یک روند را آغاز می‌کند

یک روند جدید که با یک حرکت قیمت ثابت شروع می‌شود می‌تواند حاوی Marubozu باشد و ممکن است به دلیل اخبار یا احساسات بازار ظاهر شود. معامله‌گرانی که زودتر وارد بازار می‌شوند؛ احتمالا فضای بیشتری برای کسب سود خواهند داشت.

کندل مارابوزو در Mid-Trend

چه یک بازار صعودی باشد یا یک بازار نزولی، روندها اغلب برای مدتی کند می‌شوند. این امر باعث می‌شود افراد در طول روند صعودی یا نزولی، فعالیت‌های خود را نیز کند کنند. سپس سرعت را بالا می‌برند و به همان مسیر ادامه می‌دهند.

Marubozu ممکن است نشان‌دهنده این باشد که حرکت معامله‌گران دوباره شدت گرفته است و آن‌ها می‌توانند خود را دوباره در معرض فرصت‌های بازار قرار دهند. این موضوع ممکن است در میانه روند یا پس از توقف روند برای برخی از جلسات رخ دهد.

کندل مارابوزو به یک روند پایان می‌دهد

پایان یک روند، نقطه‌ای است که سرمایه‌گذاران خود را برای فرصت‌های جدید آماده می‌کنند. چرا؟ چون احتمالاً روند جدیدی آغاز خواهد شد و تشخیص درست آن به فرد امکان می‌دهد معامله موفقی انجام دهد. این اتفاق، یک روند معکوس است و Marubozu می‌تواند زمان وقوع را نشان دهد.

ویژگی‌های کندل مارابوزو

در این بخش از مقاله، یک سری از ویژگی‌های این کندل را که به شناسایی دقیق‌تر و بهتر آن کمک می‌کنند؛ با هم مرور می‌کنیم. دقت کنید که هر ویژگی، کاملا درست و قطعی نیست؛ اما کنار هم قرار گرفتن این ویژگی‌ها، می‌تواند ما را به سمت تشخیصی درست هدایت کند.

مارابوزو حداقل ۳ برابر یک کندل نرمال باید بدنه داشته باشد؛ مهم بدنه است نه سایه.

بعد از هر مارابوزو، قیمت حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد به داخل خود مارابوزو بر می‌گردد. فلسفه این است که تعدادی از معامله‌گران مثلا اقدام به خرید کرده و قیمت رشد کرده است؛ حال این افراد می‌خواهند سود خود را برداشت کنند و از این رو، اقدام به فروش سهام می‌کنند و فروش سهام توسط عده‌ای، باعث مقداری افت و بازگشت قیمت می‌شود. البته این احتمال قطعی نیست و الزاما در هر مارابوزویی رخ نمی‌دهد.

ما با مارابوزو نمی‌توانیم معامله کنیم؛ چون کندل بسیار بزرگ است و توانایی قرار گرفتن به عنوان مبنای معاملات ما را ندارد. پس چه کمکی می‌تواند به ما بکند؟ مارابوزو می‌گوید که حرکتِ شروع‌شده، قوی و ادامه‌دار است و به بیان دیگر، میزان قدرت حرکت را به ما نشان می‌دهد.

مارابوزوها معمولا از حجم بالایی برخوردار هستند؛ چون هم عمده فروشی یا عمده خرید رخ داده و هم مسافت زیادی طی شده و هر چقدر. حجم حرکت بیشتر باشد؛ اهمیت بیشتری هم خواهد داشت.

اولویت در تداخل مارابوزو و PRZ، با PRZ است. چون وظیفه PRZ، جلوگیری از عبور قیمت است و سیگنال قوی را برای ما ایجاد می کنند. البته اگر نزدیک PRZ مارابوزو دیدید؛ احتمال شکست آن محدوده توسط مارابوزو وجود دارد. درباره جزئیات این موضوع، در ویدئوها و مقالات بعدی صحبت خواهیم کرد.

در یک روند صعودی، اگر یک مارابوزو نزولی ببینیم (و بالعکس) این موضوع بیان‌گر اتمام آن روند است و نشان از تلاش فروشندگان دارد. البته که این موضوع احتمالی است و قطعیت ۱۰۰ درصدی ندارد.

کندل مارابوزو چقدر قابل اعتماد است؟

کندل مارابوزو چقدر قابل اعتماد است؟

الگوهای Marubozu یکی از قابل اعتمادترین الگوهای شمعدانی در تحلیل تکنیکال به حساب می‌آیند. قابلیت اطمینان الگوهای Marubozu به این واقعیت نسبت داده می‌شود که آن‌ها نشانه روشنی از احساسات بازار را بدون هیچ گونه ابهامی ارائه می‌دهند. تشخیص آن‌ها راحت و درک آن‌ها آسان است. عدم وجود سایه در الگو نشان می‌دهد که رد قیمت بسیار کمی در طول جلسه معاملاتی وجود داشته است که این موضوع، احساسات را بیشتر تقویت می‌کند.

این الگو به طور گسترده در معاملات مورد استفاده قرار می‌گیرد و تقریباً در تمام پلتفرم‌ها در دسترس است که قابلیت اطمینان آن را بیشتر می‌کند. اما توجه به این نکته نیز ضروری است که الگوهای مارابوزو نباید به صورت مجزا مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرند. آن‌ها باید همیشه همراه با سایر شاخص‌های تکنیکال و الگوهای نمودار برای تأیید احساسات بازار، مورد استفاده قرار بگیرند.

نرخ موفقیت کندل مارابوزو چقدر است؟

نرخ موفقیت هر الگوی کندل استیک، بسته به شرایط بازار، بازه‌های زمانی و استراتژی‌های معاملاتی متفاوت است. الگوهای Marubozu زمانی که همراه با سایر شاخص‌های تکنیکال و تحلیل پرایس اکشن مورد استفاده قرار می‌گیرند دارای نرخ موفقیت 65-70٪ هستند. اما هیچ استراتژی یا شاخص معاملاتی سود ۱۰۰ درصدی را تضمین نمی‌کند و معامله‌گران باید همیشه از تکنیک‌های مدیریت ریسک مناسب استفاده کنند و به برنامه معاملاتی خود پایبند باشند.

آیا راهی برای بهبود دقت کندل مارابوزو وجود دارد؟

بله؛ معامله‌گران می‌توانند از چهار تکنیک برای افزایش دقت Marubozu استفاده کنند.

  • سرمایه‌گذاران می‌توانند این الگو را با سایر شاخص‌های تکنیکال مانند میانگین متحرک، RSI یا MACD ترکیب کنند تا روند را تأیید کرده و بینش بهتری کسب کنند.
  • معامله‌گران به دنبال تایید حجم هستند؛ به نحوی که حجم بالا، قدرت الگو را تایید می‌کند و حجم کم خلاف آن را نشان می‌دهد.
  • افراد باید زمینه‌ای را که الگو در آن رخ می‌دهد در نظر بگیرند؛ زیرا درک بهتری از روند ارائه می‌دهد.
  • تجزیه و تحلیل بازه‌های زمانی متعدد نیز تصویر جامع‌تری از بازار ارائه می‌دهد و احتمال اینکه یک سیگنال قابل اعتماد باشد را افزایش می‌دهد.

چه اندیکاتوری برای ترکیب با کندل مارابوزو بهتر است؟

استفاده از مارابوزو با سایر اندیکاتورهای تکنیکال تأییدیه‌ای برای معامله‌گران فراهم می‌کند. میانگین متحرک و شاخص قدرت نسبی دو شاخص پرکاربرد برای همراه شدن با مارابوزو هستند. میانگین‌های متحرک به شما کمک می‌کند روند و سطوح حمایت و مقاومت بالقوه را تعیین کنید. شما می‌توانید از میانگین متحرک ساده (SMA) یا میانگین متحرک نمایی (EMA) استفاده کنید. اگر مارابوزو صعودی باشد و قیمت بالاتر از میانگین متحرک باشد روند صعودی تایید می‌شود. اگر مارابوزو نزولی باشد و قیمت کمتر از میانگین متحرک باشد روند نزولی تایید می‌شود.

RSI یک شاخص حرکتی است که قدرت یک روند را ارزیابی می‌کند. RSI پوزیشن‌های خرید یا فروش بیش از حد را که با الگوی کندل نشان داده شده‌اند تأیید می‌کند. صعودی بودن مارابوزو و بالای 70 بودن RSI، نشان‌دهنده شرایط خرید بیش از حد با احتمال برگشت است. مارابوزو نزولی با RSI زیر 30، نشان‌دهنده شرایط فروش بیش از حد و بازگشت احتمالی است.

بیشتر بخوانید: آموزش اندیکاتور RSI

مزایای کندل ماروبوزو

مزایای کندل ماروبوزو

الگوهای Marubozu به دلیل مزایایی که دارند معمولا مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه سه مزیت اصلی استفاده از شمعدان مارابوزو برای معامله آورده شده است.

1. مارابوزو یک روند شاخص قوی ارائه می‌دهد

الگوی Marubozu نشان‌دهنده روند قوی در بازار است. مارابوزو صعودی نشان‌دهنده یک روند صعودی قوی است؛ در حالی که مارابوزو نزولی نشان‌دهنده یک روند نزولی قوی است و معامله‌گران، می‌توانند به راحتی روندها را شناسایی کنند.

2. روند مارابوزو واضح است

از آنجایی که هیچ فتیله یا سایه‌ای در دو طرف شمعدان مارابوزو وجود ندارد؛ هیچ ابهامی در مورد قیمت باز یا بسته شدن اوراق بهادار وجود ندارد. این امر تصمیم‌گیری در مورد حرکت را برای معامله‌گران آسان‌تر می‌کند.

3. الگوهای مارابوزو نسبتاً قابل اعتماد هستند

این الگوها یک شاخص قیمت قابل اعتماد است و بینش نسبتا درستی از جهت روند و قدرت بازار به معامله‌گران ارائه می‌دهند.

توجه؛ زمانی که معامله‌گران از یک اندیکاتور تکنیکال برای تایید روند نیز استفاده می‌کنند از مزایای فوق بهتر استفاده می‌شود.

معایب کندل مارابوزو

الگوهای مارابوزو دارای سه نقطه ضعف اصلی هستند؛ به خصوص به دلیل کمبود اطلاعاتی که هر کندل ارائه می‌دهد. در زیر سه نقطه ضعف اصلی ذکر شده‌اند:

1. کمبود اطلاعات

کندل‌های مارابوزو فقط اطلاعاتی در مورد قیمت‌های افتتاحیه و بسته شدن روز ارائه می‌دهند و این، منجر به کمبود قابل توجه اطلاعات می‌شود. هیچ اطلاعاتی در مورد بالاترین یا پایین‌ترین نقطه روز ارائه نمی‌دهد. این امر باعث می‌شود معامله‌گران نتوانند قضاوت‌های کامل و دقیقی از وضعیت کل بازار داشته باشند.

2. مارابوزو کاربرد محدودی دارد

کندل‌های مارابوزو کاربرد محدودی دارند؛ زیرا برای همه انواع موقعیت‌های بازار ایده‌آل نیستند. آن‌ها در بازارهایی که با الگوهای واضح و پایدار مشخص می‌شوند بیشترین تأثیر را دارند. اما در بازارهایی که نوسان دارند؛ به هیچ وجه بینش دقیقی ارائه نمی‌کنند.

3. مارابوزو گاهی اوقات بیش از حد مورد استفاده قرار می‌گیرد

معامله‌گرانی که به مقدار بیش از حد به کندل مارابوزو اعتماد می‌کنند در معرض خطر از دست دادن سایر نشانه‌های مهم در بازار هستند. استفاده از انواع الگوها و شاخص‌های نمودار به منظور تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد تجارت ضروری است.

کندل ماروبوزو در مقابل الگوی Engulfing

گفتیم که Marubozu یک کندل منفرد است که سایه قابل توجهی ندارد و فشار خرید یا فروش قوی را نشان می‌دهد. یک الگوی Engulfing شامل دو شمع است که بدنه یکی روی دیگری کاملاً همپوشانی دارد.

بیایید یک شکل گیری Engulfing صعودی را در نظر بگیریم. شمع اول نزولی است؛ با سایه و بدنه. کندل صعودی دوم ایجاد می‌شود و بدنه آن تحت الشعاع قرار کندل اول می‌گیرد. این حالت ممکن است نشان‌دهنده یک روند معکوس باشد؛ در حالی که Marubozu می‌تواند سیگنال ادامه روند را بدهد.

برای یک Engulfing نزولی، شمع اول صعودی و دومی نزولی است. شمع نزولی به طور کامل با شمع صعودی همپوشانی دارد و پتانسیل کاهش بیشتر قیمت را نشان می‌دهد.

جمع‌بندی

کندل‌های بسیاری وجود دارند که می‌توانند ما را در انجام تحلیلی درست، یاری دهند و مارابوزو یکی از آن کندل‌ها است. کندل مارابوزو یک الگوی قابل توجه است که نشان‌دهنده فشار صعودی یا نزولی است. همراه کردن آن با استراتژی‌های دیگر مانند حمایت و مقاومت، میانگین متحرک یا نقطه محوری برای افزایش تلاقی، می‌تواند امری مؤثر باشد.

طی این مقاله، این کندل را معرفی کرده و درباره اهمیت آن، انواعی آن، چگونگی شکل‌گیری، ویژگی‌ها، مزایا و معایب و نحوه معامله با آن صحبت کردیم. دقت کنید که این کندل، یکی از کندل‌های مهم در بازار است و از طرفی، آمار 100 درصد دقیقی را ارائه نمی‌دهد. راه بهتر بهره بردن از این کندل و افزایش دقت و صحت معاملات، آشنایی دقیق با آن است؛ کاری که ما در این مقاله انجام دادیم. از این رو، چنان‌چه مقاله حاضر را مفید و کاربردی دیدید؛ لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا آن‌ها نیز دانش خود از بازار را گسترش دهند.

سوالات متداول

سوالات متداول کندل مارابوزو

Marubozu چه چیزی را پیش‌بینی می‌کند؟

این الگو، یک اندیکاتور تکنیکال است که می‌تواند به پیش‌بینی جهت قیمت کمک کند. بسته به قیمت‌های اولیه و انتهایی، ممکن است فشار خرید یا فروش را نشان دهد. این الگو می‌تواند در یک روند قوی و قبل از معکوس شدن ظاهر شود؛ بنابراین لازم است معامله‌گران سیگنال‌های آن را با ابزارهای دیگر تأیید کنند.

Marubozu چگونه کار می‌کند؟

این ابزار نشان می‌دهد که قیمت دارایی فراتر از نقطه باز و بسته شدن کندل، معامله نشده است. همچنین فاقد سایه است و بدنه بلند آن جهت قیمت تهاجمی را نشان می‌دهد.

آیا Marubozu یک الگوی صعودی یا نزولی است؟

بسته به موقعیت قیمت‌های ابتدایی و انتهایی، ممکن است صعودی یا نزولی باشد. زمانی که در قیمتی پایین باز می‌شود و در اوج بسته می‌شود؛ صعودی است. وقتی در اوج باز می‌شود و در قیمتی پایین بسته می‌شود؛ نزولی است.

 

با بهره‌گیری از مطالب ارائه شده در سایت آکادمی شامی، می‌توانید همه اطلاعات لازم برای شروع و حرفه‌ای شدن در حوزه معامله‌گری را به دست بیاورید. پیشنهاد ما به شما استفاده از آموزش معامله‌گری کربن است. همچنین اگر نیاز به مشاوره دارید مشاوران آکادمی شامی آماده ارائه خدمات و مشاوره رایگان به شما هستند. برای درخواست مشاوره لطفا فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

5/5 - (1 امتیاز)

درخواست مشاوره رایگان

اشتراگ گذاری مطلب:

سرفصل های مطلب

دیدگــــاه کاربــران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت اطلاعات جهت ثبت نام

بعد از تکمیل این فرم همکاران ما به زودی و در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و می توانید از مشاوران ما یک آفر عالی جهت ثبت نام در وبینار دریافت کنید.

درخواست مشاوره رایگان ثبت نام در کربن پلاس

با تکمیل این فرم همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و یک تخفیف فوق العاده برای شما در نظر می گیرند.

×
ورود / عضویت
لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید (مثال: 09190000000) - ممکن است کد تایید ارسال شده در قسمت اسپم پیامک های شما قرار گیرد.
ورود شما به معنای پذیرش شرایط و قوانین می باشد
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.