...
وبینار استراتژی‌های میلیونی (16 اردیبهشت)
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
به زودی تاریخ جدید وبینار اعلام می شود.
درخواست مشاوره ثبت نام در کربن پلاس (ویژه دوره کربن)
مطالب اخیر
انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۲
بروزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۴۰۲

ثبت نام در دوره رایگان کربن

معرفی 10 نفر از برترین تریدرهای دنیا

تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۲
معرفی برترین تریدرهای دنیا
5/5 - (2 امتیاز)

داستان‌های زندگی بهترین و موفق ترین تریدرهای دنیا فوق‌العاده جذاب هستند. به راستی آن‌ها چه قوانینی را دنبال می‌کنند تا معاملات سودآوری در بازارها داشته باشند؟ تعجب خواهید کرد که چقدر معامله‌گری شما بهبود خواهد یافت اگر شروع به تمرین یک یا دو یا حتی تمامی این قوانین معامله‌گری موفق کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با برخی از موفق ترین تریدرهای دنیا آشنا شویم.

مقدمه

بسیاری از معامله‌گران مبتدی با هدف سودآوری به بازار ورود پیدا کرده و ریسک بالا در معاملات را فراموش می‌کنند. آن‌ها بدون آموزش مناسب، یادگیری و تمرین وارد بازار می‌شوند. این یک روند خطرناک است که با کمک آموزش‌های تریدرهای موفق می‌توان از آن دوری کرد.

برای موفقیت در معاملات بازار و تبدیل شدن به بهترین معامله‌گر، شما باید قوانین مخصوص معامله‌گری را یاد بگیرید و سیستم‌های معاملاتی مورد تأیید یک فرد موفق را دنبال کنید. به همین دلیل است که موفق ترین تریدرهای دنیا در بازار، سودهای معاملاتی پایداری را کسب می‌کنند.

به قول معروف «برای بهترین بودن، باید از بهترین‌ها یاد بگیرید». این معامله‌گران جادوگر نیستند. آن‌ها با تجربه به نقطه‌ای رسیده‌اند که سودشان به طور قابل ملاحظه‌ای از زیانشان بیشتر می‌شود. اما بعضی وقت‌ها نیز زیان می‌کنند.

10 معامله‌گر برتر و موفق در جهان

مانند هر معامله‌گر دیگری در بازار مبادله، معامله‌گران سهام و معامله‌گران فارکس به دلیل نوسانات بازار، ریسک‌پذیر هستند. همه سودهایی که کسب کرده‌اید، ممکن است در یک لحظه از بین بروند و اگر مدیریت ریسک نکنید، نابود شوند.

شما اغلب از موفق ترین تریدرهای دنیا می‌شنوید که مدیریت ریسک به عنوان گنجینهٔ مقدس معامله‌گری شناخته می‌شود. این چیزی است که تمامی 10 معامله‌گر موفق آن را می‌فهمند. در ادامه به این ده فرد موفق می‌پردازیم.

1. جسی لیورمور (Jesse Lauriston Livermore)

جسی لیورمور یک شخصیت افسانه‌ای در دنیای معاملات سهام است که به خاطر سودهای چشمگیرش و زیان‌های ویران‌کننده شناخته می‌شود. در سال 1929، لیورمور توانست 100 میلیون دلار کسب کند که او را ثروتمندترین و موفق‌ترین معامله‌گر سهام دوران خود کرد.

Jesse Lauriston Livermore
Jesse Lauriston Livermore

اما تا سال 1934، او تمام دارایی‌های خود را از دست داد و مجبور به شروع مجدد شد. این صعود و سقوط نمایانگر ریسک‌های عظیمی است که در معاملات سهام وجود دارد و به عنوان یک داستان هشداردهنده برای موفق ترین تریدرهای دنیا شناخته می‌شود.

داستان لیورمور یادآور این است که حتی معامله‌گران موفق هم در برابر طبیعت پرتوان بازارها مصون نیستند. با وجود زیان‌هایش، لیورمور ادامه داد و در نهایت به بازار بازگشت، اما تجاربش نشان‌دهنده اهمیت مدیریت ریسک و ضرورت نزدیک شدن به بازار با احتیاط بالا است.

2. جورج سوروس (george soros)

جورج سوروس یک نام معروف در دنیای مالیات است و به عنوان یکی از بهترین و موفق‌ترین معامله‌گران سهام و پرارزش‌ترین معامله‌گران فارکس تاریخ شناخته می‌شود.

george soros یکی از موفق ترین تریدرهای دنیا
george soros

او شاید بیشتر به خاطر شرط خطرناک خود در برابر پوند بریتانیا در سال 1992 شناخته شده باشد. به خاطر همین موضوع به او لقب «مردی که بانک انگلستان را شکست داد» داده شد و به لیست موفق ترین تریدرهای دنیا راه یافت.

در تاریخ 16 سپتامبر 1992، سوروس شرط بزرگی را در برابر پوند بریتانیا قرار داد و 10 میلیارد دلار ارز را به فروش رساند. در آن زمان، پوند توسط بانک انگلستان به عنوان بخشی از مکانیزم نرخ تبادل اروپا (ERM) تقویت می‌شد.

با این حال، سوروس باور داشت که ارز ارزش پوند بریتانیا بیش از اندازه افزایش یافته است و بانک انگلستان نمی‌تواند حمایت خود را از آن حفظ کند. همین امر هم اتفاق افتاد، سوروس درست حدس زده بود. در تاریخ 16 سپتامبر، بانک انگلستان حمایت خود از پوند را کنار گذاشت. شرط سوروس به طرز چشمگیری جواب داد و به او سودی بالغ بر 1 میلیارد دلار رسید.

3. ریچارد دنیس (Richard dennis)

ریچارد دنیس یکی از موفق ترین تریدرهای دنیا به شمار می‌رود. تخمین زده می‌شود که دنیس در طول دوره حرفه‌ای خود حدود 200 میلیون دلار از معامله کالاهای مختلف، از جمله ارزها، فلزات و محصولات کشاورزی کسب کرده است.

trader-richard-dennis
trader-richard-dennis

او به خاطر راهکار «معامله‌گران لاک‌پشتی» شناخته شد. در این تجربه، گروهی از نوآموزان را جذب و آموزش داد تا با استفاده از مجموعه‌ای از سیستم‌های مبتنی بر قوانینی که خود توسعه داده بود، معامله کنند. این تجربه با موفقیت بزرگی همراه بود، به طوری که بسیاری از همان نوآموزان پس از آموزش به معامله‌گران بسیار موفق تبدیل شدند.

موفقیت دنیس به عنوان یکی از موفق ترین تریدرهای دنیا در بازارهای مختلف قابل بررسی است. او برای استفاده از استراتژی «پیروی از روند» شناخته می‌شود که شامل شناسایی و سوار شدن بر روی روندهای بلندمدت در بازارها به جای تلاش برای پیش‌بینی جابجایی‌های کوتاه‌مدت است.

4. پل تودور جونز (Paul tudor jones)

پل تودور جونز، یک معامله‌گر بسیار موفق و مدیر صندوق سرمایه‌گذاری حفاظی است که به خاطر سودهای چشمگیرش در سال 1987 شناخته می‌شود. در تاریخ 19 اکتبر 1987 که به عنوان «دوشنبه سیاه» شناخته می‌شود، بازار سهام کاهش شدیدی پیدا کرد و شاخص صنعتی داو جونز بیش از 22 درصد کاهش داشت.

paul tudor jones
paul tudor jones

جونز به عنوان یکی از موفق ترین تریدرهای دنیا که در آن زمان صندوق سرمایه‌گذاری خود را به نام Tudor Investment Corporation اداره می‌کرد، فرصت را برای کسب سود از آشفتگی بازار مهیا دید.

او اعتقاد داشت که یک فروپاشی نزدیک است و تصمیم گرفت مخالف با روند اصلی بازار فعالیت کند. عمل او به طرز چشمگیری جواب داد و به او سودی بالغ بر 100 میلیون دلار دست یافت. موفقیت جونز در سال 1987 به تثبیت شهرت او به عنوان یک معامله‌گر باهوش و موفق کمک کرد.

5. ویلیام دلبرت گن (William Delbert Gann)

ویلیام دلبرت گن که با نام W.D. گن شناخته می‌شود، یک معامله‌گر موفق و تحلیلگر بازار بود که به خاطر توسعه یک سری از شاخص‌های فنی که هنوز هم به طور گسترده استفاده می‌شوند، شناخته می‌شود. گن در سال 1878 در شهر لوفکین تگزاس متولد شد و در سن 21 سالگی به بازار معاملات راه یافت. در طول فعالیتش، او تکنیک‌های نوآورانه‌ای برای پیش‌بینی حرکات بازار و شناسایی روندها توسعه داد و به یکی از موفق ترین تریدرهای دنیا تبدیل شد.

William Delbert Gann
William Delbert Gann

او به خاطر توسعه زوایای گن که ابزارهایی گرافیکی هستند شناخته می‌شوند. او همچنین به توسعه مربع 9 افتخار می‌کند، یک ابزار ریاضی که از اصول هندسه و علم اعداد برای پیش‌بینی حرکات بازار استفاده می‌کند.

گن به قدرت اخترشناسی برای اطلاع از تحلیل بازار و پیش‌بینی اعتقاد داشت و اغلب این اصول را در روش‌های معاملاتی خود به کار می‌برد. با وجود رویکرد نامتعارف خود، گن به طور گسترده‌ای در جامعه معامله‌گری محترم است و به عنوان یکی از پیشگامان تحلیل فادامنتال در نظر گرفته می‌شود. کارهای او تأثیر بسیاری را بر معامله‌گران و تحلیل‌گران در طول سال‌ها داشته و تکنیک‌های او همچنان به طور گسترده توسط موفق ترین تریدرهای دنیا مورد مطالعه و استفاده قرار می‌گیرند.

6. بیل لیپشوتز (Bill Lipschutz)

بیل لیپشوتز یکی از بهترین معامله‌گران جهان در بازارهای سهام و فارکس محسوب می‌شود. با وجود موفقیت‌هایش، مسیر بیل لیپشوتز برای تبدیل شدن به یک معامله‌گر موفق بدون سختی نبوده است.

Bill Lipschutz
Bill Lipschutz

در اوایل دهه 1980، بیل لیپشوتز دانشجوی فارغ‌التحصیل دانشگاه کورنل بود که تصمیم گرفت 12000 دلار خود را در بازار سهام سرمایه‌گذاری کند. در چند ماه کوتاه، او موفق به تبدیل این سرمایه به 25000 دلار شد. با این حال، بیل لیپشوتز به سرعت پول‌های خود را به دلیل یک سری معاملات ناموفق از دست داد و به عنوانی یکی از موفق ترین تریدرهای دنیا مجبور به شروع مجدد شد.

با عزم محکم برای موفقیت در بازارها، بیل لیپشوتز به سمت معاملات فارکس رفت، جایی که ثروت واقعاً چشمگیری به دست آورد. تخمین زده می‌شود که او بیش از 300 میلیون دلار از معاملات ارزی کسب کرده است.

موفقیت بیل لیپشوتز در بازار فارکس به رویکرد منظم و اجتنابی او نسبت به معاملات ارتباط دارد. او به خاطر استفاده از تکنیک‌های مدیریت ریسک دقیق و توانایی حفظ خونسردی در مقابل نوسانات بازار شناخته می‌شود.

7. جان آر. تیلور جونیور

جان آر. تیلور جونیور یکی از موفق ترین تریدرهای دنیا در دنیای معاملات فارکس بوده و مالک شرکت FX Concepts، یک شرکت موفق مدیریت ارز است. شغل تیلور در صنعت مالی به عنوان یک تحلیل‌گر سیاسی در بانک کمکال (Chemical Bank) آغاز شد، جایی که در دپارتمان تحقیقات بانک کار می‌کرد.

در حالی که در بانک کمکال کار می‌کرد، تیلور به بازار فارکس علاقه مند شد و در نهایت به عنوان تحلیل‌گر فارکس فعالیت خود را آغاز کرد. وی مسئول تجزیه و تحلیل بازارهای ارزی بود و به تجار و مشتریان بانک تجزیه‌وتحلیل‌ها و پیشنهاداتی را ارائه می‌کرد.

در سال 1981، تیلور شرکت FX Concepts را تأسیس کرد، یک شرکت مدیریت ارز که خدمات متنوعی از جمله پوشش ارزی، مدیریت ریسک و استراتژی‌های معاملاتی به مشتریان ارائه می‌دهد. تحت رهبری تیلور یعنی یک از موفق ترین تریدرهای دنیا، FX Concepts به یکی از بزرگترین و موفق‌ترین شرکت‌های مدیریت ارز در جهان تبدیل شده است.

8. استنلی دراکن میلر (Stanley Druckenmiller)

استنلی دراکن‌میلر یکی از بهترین معامله‌گران جهان است که به خاطر بازده‌های چشمگیرش در بازارهای سهام و فارکس شناخته می‌شود. دراکن‌میلر حرفه‌اش را به عنوان یک تحلیل‌گر نفت در بانک ملی پیتسبورگ (Pittsburgh National Bank) آغاز نمود، جایی که تجربه و بینش‌هایی در مورد بازارهای مالی کسب کرد و خیلی سریع به لیست موفق ترین تریدرهای دنیا راه پیدا کرد.

Stanley Druckenmiller
Stanley Druckenmiller

در سال 1988، دراکن‌میلر از بانک ملی پیتسبورگ جدا شد تا به مدیریت صندوق حفاظی سوروس (Soros Fund Management) بپیوندد، یک صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی که توسط جورج سوروس تأسیس شده بود. در حین کار در مدیریت صندوق سوروس، دراکن‌میلر نقشی کلیدی در معامله‌ای مشهور ایفا کرد که به صندوق سودی حدود 1 میلیارد دلار ارائه داد. این معامله که شامل شرط‌بندی در برابر پوند بریتانیا می‌شد، به عنوان یکی از موفق‌ترین معاملات تاریخ شناخته می‌شود.

پس از موفقیت خود در مدیریت صندوق سوروس، دراکن‌میلر به تأسیس صندوق سرمایه‌گذاری حفاظی دوکین (Duquesne Capital Management) پرداخت. تحت رهبری او، این صندوق بازده‌های چشمگیری کسب کرد و به یکی از موفق‌ترین صندوق‌های جهان تبدیل و وی به عنوان یکی از موفق ترین تریدرهای دنیا شناخته شد.

9. اندرو کریگر(Andrew J. Krieger)

اندرو کریگر یک معامله‌گر موفق است که به عنوان یکی از بهترین معامله‌گران فارکس در جهان شناخته می‌شود. در طول حرفه‌اش، کریگر تعدادی معاملات چشمگیر انجام داده است برای او سودهای قابل توجهی را فراهم کرده‌اند. شاید مشهورترین معامله او در سال 1987 رخ داد، زمانی که او ارز نیوزیلند (به نام کیوی شناخته می‌شود) را عملاً تحت کنترل خود داشت.

Andrew J. Krieger
Andrew J. Krieger

در آن زمان، کریگر به عنوان یکی از موفق ترین تریدرهای دنیا برای بانکرز تراست (Bankers Trust) کار می‌کرد. او فرصتی را برای کسب سود به خاطر افزایش نامناسب نرخ کیوی مشاهده کرد. ارزش این معامله بیشتر از مجموع عرضه کلی ارز نیوزیلند بود و به کریگر سودی بالغ بر 300 میلیون دلار دست یافت. موفقیت کریگر در معامله فروش کیوی او را به افسانه‌ای در جامعه معامله‌گری تبدیل نمود و شهرت او را به عنوان یکی از بهترین و موفق‌ترین معامله‌گران جهان تثبیت کرد.

10. مایکل مارکوس

مایکل مارکوس یک مورد دیگر از بهترین تریدرهای جهان به شمار می‌آید. مارکوس به بازده‌های چشمگیری در بازار فارکس دست‌یافته است و به عنوان یک معامله‌گر ماهر و موفق شناخته می‌شود.

MichaelMarcus
MichaelMarcus

موفقیت مارکوس در بازار فارکس تا حدی به آموزش‌های استادش اد سیکوتا، یک معامله‌گر و مربی افسانه‌ای، نسبت داده می‌شود که برای کارهای نوآورانه‌اش در تحلیل تکنیکال و توسعه سیستم‌های معاملاتی شناخته می‌شد. سیکوتا مایکل مارکوس را زیر بال خود گرفت و اصول معاملات موفق را به او آموخت، همان اصولی که مارکوس در طول حرفه‌اش به کار برده است.

یکی از معاملات معروف مایکل مارکوس در دوره رونالد ریگان رخ داد، زمانی که او موقعیت‌های مناسبی در حوزه ارز مارک آلمانی (به ارزش تقریباً 300 میلیون دلار) داشت. معامله مارکوس به عنوان یکی از موفق ترین تریدرهای دنیا موفقیت‌آمیز بود و او توانست از موقعیت خود به سودهای چشمگیر دست‌یابد.

راهکارهایی که موفق ترین تریدرهای دنیا آن‌ها را دنبال می‌کنند

تبدیل شدن به یک تریدر موفق مستلزم رعایت چندین نکته مهم است. اگرچه بسیاری از این موارد مربوط به مباحث آموزشی هستند، اما در هر صورت چند نکته ساده و غیر قابل انکار نیز در این زمینه وجود دارد که باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

حالا که با موفق ترین تریدرهای موجود در تاریخ بازار معاملات آشنا شده‌اید، بهتر است به سرنخ‌هایی از موفقیت آن‌ها بپردازیم. در ادامه به نکته‌هایی اشاره می‌کنیم که بهترین تریدرهای جهان بر آن‌ها تأکید دارند.

1. با یک استراتژی معامله‌گری مناسب معامله کنید

این موضوعی بسیار مهم در رابطه با تبدیل شدن به یکی از موفق ترین تریدرهای دنیا است. برای تبدیل شدن به یک معامله‌گر موفق، شما باید استراتژی‌های معامله‌گری مناسبی را اتخاذ کنید. این مورد از سه حالت خارج نیست:

  • علاقه به معاملات جابجایی دارید: یک استراتژی معامله‌گری جابجایی یاد بگیرید و معامله کنید.
  • علاقه به معاملات معکوس دارید: یک استراتژی معامله‌گری در همین رابطه را یاد بگیرید و معاملات خود را ادامه دهید.
  • علاقه به اسکالپینگ یا معاملات دودویی دارید: با یک استراتژی معامله‌گری که بر روی فریم زمانی‌های کوچک کار می‌کند معامله کنید. انجام معاملات تصادفی به شما مزیت خاصی را نخواهد داد. به خاطر داشته باشید که هیچ موفقیتی در این حالت در دسترس نیست.

وقتی یک استراتژی خاص را به عنوان یکی از موفق ترین تریدرهای دنیا دنبال می‌کنید، حتی اگر در ابتدا همواره ضرر می‌بینید،‌ نباید تسلیم شوید. جلوگیری از جابجایی بین استراتژی‌های مختلف یکی از اشتباهات رایج میان مبتدیان است. هیچ استراتژی معامله‌گری خاصی به صورت مداوم کار نخواهد کرد.

بهترین تریدرهای جهان وقت خود را صرف یادگیری استراتژی ویژه‌ای می‌کنند که آن را می‌پسندد و یک سیستم معامله‌گری در اطراف آن استراتژی بنا می‌کنند. آن‌ها انضباط و صبر دارند تا اعتماد به نفس و حساب معاملاتی خود را افزایش دهند. به قول وارن بافت: «یک احمق با یک برنامه می‌تواند یک نابغه بدون برنامه را شکست دهد».

2. تجزیه و تحلیل نمودارهای قیمتی

یک قاعده معاملاتی که موفق ترین تریدرهای دنیا به اشتراک می‌گذارند، تجزیه و تحلیل نمودارهای قیمتی به منظور یافتن نقاط ورود و خروج بهتر است.

Price charts forex
Price charts forex

حتی اگر آنها تجزیه و تحلیل فاندامنتال را تحلیل نمایند، تقریباً همیشه به نمودارهای قیمتی برای زمان‌بندی معاملات نگاه می‌کنند. یادگیری نحوه خواندن نمودارهای شمعی مهارتی ضروری برای معامله‌گران است. شما می‌توانید با نرم‌افزارهای نموداری رایگان شروع کنید تا مهارت‌های خواندن نمودار خود را تمرین و توسعه دهید.

اگر مبتدی هستید، شروع به تجزیه و تحلیل نمودارهای بازه زمانی بلندتر مانند نمودارهای هفتگی و روزانه کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا مهم‌ترین حرکت‌های قیمتی را برای یک معامله موفق پیدا کنید. این موضوع برای تبدیل شدن به یکی از موفق ترین تریدرهای دنیا مهم است.

3. پذیرفتن مسئولیت کامل

بهترین معامله‌گران برای هر معامله‌ای که انجام می‌دهند و هر تصمیمی که می‌گیرند، خود را مسئول می‌دانند. این افراد هرگز فرد یا موضوع دیگری را به عنوان علتی برای ضررهای معاملاتی خود یا پیامدهای شکست‌هایشان سرزنش نمی‌کنند. زمانی که اوضاع خراب می‌شود، معامله‌گران برتر تقصیر را بر گردن دیگری نمی‌اندازند.

شما حتی به عنوان یکی از موفق ترین تریدرهای دنیا ضررهای معاملاتی و اشتباهاتی را خواهید داشت. این حقیقت را قبول کنید، مسئولیت را به عهده بگیرید و از ضررهای معاملاتی و اشتباهات خود بیاموزید.

رندی مک‌کی می‌گوید: «زمانی که در بازار آسیب می‌بینم، خارج می‌شوم. مهم نیست بازار به چه شکلی ادامه می‌دهد، من هرچه سریع‌تر خارج خواهم شد، زیرا باور دارم زمانی که در بازار آسیب می‌بینید، تصمیمات شما نسبت به زمانی که عالی عمل می‌کنید، کمتر منطقی خواهند بود… اگر وقتی بازار به شدت علیه شماست به فعالیت خود ادامه دهید، شکست می‌خورید».

4. از هر معامله یاد بگیرید

تعداد زیادی از معامله‌گران نمی‌توانند درک کنند چرا بازدهی بالایی به دست بیاورند. این افراد باید فعالیت‌های خود را به طور کامل بررسی نمایند تا اشتباهات معاملاتی خود را شناسایی کرده و از تکرار آنها جلوگیری کنند. بدون یک دفترچه معاملاتی که در آن معاملات خود را ردیابی کنید، نمی‌توانید انتظار موفقیت داشته باشید. بهترین تریدرهای جهان معاملات خود را ردیابی می‌کنند. این امر به آنها اجازه می‌دهد از هر معامله یاد بگیرند و به همین ترتیب مهارت‌های خود را به عنوان یکی از موفق ترین تریدرهای دنیا پیشرفت دهند.

زمانی که مهارت‌های خود را به عنوان یک معامله‌گر افزایش می‌دهید، پول بیشتری به دست می‌آورید. ردیابی معاملات شما نیاز به پیچیدگی خاصی ندارد.

به عنوان مثال تصویر نمودار خود را بگیرید، از اکسل استفاده کنید یا با قلم و کاغذ نام اوراق، تاریخ، قیمت اصلی، قیمت توقف و افکار پشت معامله را یادداشت کنید. زمانی که موقعیت خود را می‌بندید، کلیه جزئیات معامله را ذخیره داشته باشید تا به جمع موفق ترین تریدرهای دنیا بپیوندید.

ون کی. تارپ می‌گوید: «یک معامله‌گر متعهد قصد دارد با ثبت همه چیز به سمت پیشرفت حرکت کند. او مسئولیت هر چه اتفاق می‌افتد را حس می‌کند و می‌تواند از اشتباهات خود چیزهایی را یاد بگیرد. این افراد معمولاً یک برنامه قوی برای معامله دارند زیرا با معامله مانند یک کسب‌وکار برخورد می‌کنند».

5. معامله موفقیت یک زندگی متعادل است

موفقیت تنها مربوط به بازارهای مالی نیست. شما نباید حیات خود را تنها به جهت پیروزی در معاملات مالی از دست بدهید. این همان موردی به شمار می‌رود که اغلب معامله‌گران جوان نسبت به آن توجهی نمی‌کنند. اولویت شما حتی برای تبدیل شدن به یکی از موفق ترین تریدرهای دنیا، در زمان انجام معاملات گوناگون باید موارد زیر باشد:

  • سلامتی
  • ثروت
  • خانواده
  • عشق
  • سبک زندگی
  • معنویت

بهترین تریدرهای جهان تعادلی بین این موارد حفظ می‌کنند. آن‌ها می‌فهمند که موفقیت در یک بازار مالی به معنای موفقیت در کل زندگی نیست. شما باید در این زمینه تعادل مناسبی داشته باشید تا بتوانید همانند موفق ترین تریدرهای دنیا باشید.

زمان‌هایی وجود دارد که تمرکز شما روی مسائلی به غیر از بازار است و معامله‌گری از نظرتان کنار می‌رود. این بخشی از سفر زندگی شماست. خانواده خوشحال، بدنی سالم و سرگرمی‌های آرامش‌بخش به شما کمک می‌کنند و این موضوع اهمیت بالایی دارد.

برای تبدیل شدن به یک مورد از موفق ترین تریدرهای دنیا، معامله را به عنوان بخشی از یک زندگی متعادل در نظر بگیرید. ویکتور اسپراندئو می‌گوید: «کلید موفقیت در معامله‌گری تعادل هیجانی است. اگر فقط هوش کلید اصلی موفقیت باشد، افراد بیشتری به سطوح بالا در بازار دست پیدا می‌کردند».

جمع بندی

هر چه معامله ترسناک‌تر باشد، اغلب گزینه بهتری است. به همین دلیل معامله‌گران حرفه‌ای «شجاعت» را در خود و برنامه معاملاتی‌شان توسعه داده‌اند. شما باید برای تبدیل شدن به یک معامله‌گر بدون ترس و واهمه عمل کنید. همیشه به برنامه و قوانین معاملاتی خود پایبند باشید.

هیچ اهمیتی ندارد که چه چیزی در خبرها می‌شنوید، دوستان چه چیزی می‌گویند و… . از کلیه راهکارهایی که در مورد بهترین روش‌های تبدیل شده به معامله‌گر موفق پیروی کنید و همواره موفق ترین تریدرهای دنیا را مدنظر خود داشته باشید. ما نیز در آکادمی بهزاد شامی بهترین راهکارهای موجود را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.

در این مقاله ما سعی بر معرفی 10 نفر از موفق ترین تریدرهای دنیا را داشتیم. با بهره‌گیری از مطالب ارائه شده در سایت آکادمی شامی، می توانید همه اطلاعات لازم برای شروع و حرفه ای شدن در حوزه معامله‌گری را به دست بیاورید. پیشنهاد ما به شما استفاده از دوره رایگان آموزش معامله گری کربن است. همچنین اگر نیاز به مشاوره دارید مشاوران آکادمی شامی آماده ارائه خدمات و مشاوره رایگان به شما هستند. برای درخواست مشاوره، فرم زیر را پر کنید.

درخواست مشاوره رایگان

اشتراگ گذاری مطلب:

سرفصل های مطلب

دیدگــــاه کاربــران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت اطلاعات جهت ثبت نام

بعد از تکمیل این فرم همکاران ما به زودی و در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و می توانید از مشاوران ما یک آفر عالی جهت ثبت نام در وبینار دریافت کنید.

درخواست مشاوره رایگان ثبت نام در کربن پلاس

با تکمیل این فرم همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و یک تخفیف فوق العاده برای شما در نظر می گیرند.

×
ورود / عضویت
لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید (مثال: 09190000000) - ممکن است کد تایید ارسال شده در قسمت اسپم پیامک های شما قرار گیرد.
ورود شما به معنای پذیرش شرایط و قوانین می باشد
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.