...
وبینار استراتژی‌های میلیونی (2 مرداد)
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
به زودی تاریخ جدید وبینار اعلام می شود.
درخواست مشاوره ثبت نام در کربن پلاس (ویژه دوره کربن)
صرافی توبیت (Toobit) جدیدترین و بهترین صرافی برای ایرانی ها
مطالب اخیر
انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۲
بروزرسانی: ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

ثبت نام در دوره رایگان کربن

بهترین کیف پول ارز دیجیتال در سال 2023 کدام است؟

انتشار: مهشید خطیبی نژاد
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۲
بهترین کیف پول ارز دیجیتال

فراهم کردن فرصت‌های سودآور شگفت‌انگیز در سال‌های گذشته بسیاری را به فکر سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال انداخته است. اگر شما هم چنین قصدی دارید، باید قبل از هر چیز به دنبال انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال باشید تا در امن‌ترین شرایط ممکن بتوانید دارایی‌های خود را ذخیره کنید. موضوعی که البته از نظر برخی کم اهمیت شمرده می‌شود، اما بررسی افراد مالباخته در سال‌های گذشته می‌تواند اهمیت آن را چندین برابر کند. در این مطلب قصد داریم تا بهترین گزینه‌های موجود به همراه ویژگی‌های آن‌ها را بررسی کنیم. از این رو حتما تا انتها همراه ما باشید.

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

چندین سال است که مردم دیگر پول‌های خود را به صورت نقد نگه‌داری نمی‌کنند و ترجیح می‌دهند که آن‌ها را در حساب بانکی و در محیطی بسیار امن ذخیره کنند. در مورد ارزهای دیجیتال هم چنین چیزی صادق است و برای ذخیره‌سازی ارزهای خود نیاز به چیزی مانند حساب بانکی دارید که کیف پول نامیده می‌شود. کیف پول ارز دیجیتال در حقیقت نوعی نرم‌افزار یا سخت‌افزار با قابلیت خاص است که می‌تواند شرایط امنی برای نگه‌داری از ارزهای شما فراهم کند. البته ذخیره‌سازی دارایی تنها یکی از قابلیت‌های والت‌ها است و علاوه بر این می‌توانید برای دریافت و یا ارسال ارزهای مختلف هم از آن استفاده کنید.

حتی در برخی از والت‌ها امکان خرید ارزهایی مانند بیت کوین را فراهم می‌کنند و به همین دلیل بیشتر از ذخیره‌سازی دارایی کاربرد دارند.کیف پول‌ها به شکل نرم‌افزار و یا سخت‌افزار هستند که برخی از انواع نرم‌افزار به صورت رایگان در دسترس می‌باشند و می‌توانید در صورت نیاز بر روی موبایل و یا رایانه خود آن‌ها را به همراه داشته باشید. اما نمونه‌های سخت‌افزاری بیشتر شبیه به چیزی مانند یک فلش مموری هستند که باید آن‌ها را تهیه کنید.

قبل از اینکه دقیق‌تر این دو نوع والت را بررسی کنیم بهتر است تا بیشتر در مورد خود آن‌ها بدانیم. معمولا برای هر کیف پولی، دو کلید عمومی و خصوصی تعریف می‌شود که با استفاده از آن‌ها امنیت و امکان جابه‌جایی دارایی فراهم می‌شود.

کلید عمومی در حقیقت همان شماره حساب شما است که برای دریافت و یا ارسال ارز استفاده می‌شود. اما کلید خصوصی همان طور که از نامش پیداست، به مانند رمز بانکی شماست که نباید به راحتی در اختیار هر کسی قرار بگیرد. اگر فردی به کلید خصوصی شما دسترسی داشته باشد، می‌تواند به راحتی تمام دارایی شما را با استفاده کلید عمومی به کیف پول شخصی خود انتقال بدهد. علاوه بر این، در زمان ثبت نام برای هر نوع والتی، تعدادی کلمه تحت عنوان عبارت بازیابی در اختیار شما قرار می‌گیرد که باید آن‌ها را به همان ترتیب نگه‌داری کنید.

عبارت بازیابی می‌تواند در مواقعی که مشکلی در کیف پول شما ایجاد شده است، تمام اطلاعات موجود در آن را بازیابی کند. باید دقت داشته باشید که این عبارت تنها روشی است که می‌توانید با استفاده از آن به هنگام فراموش کردن رمز عبور و یا اشکال در والت، اطلاعات خود را بازیابی کنید.

چرا باید از کیف پول ارز دیجیتال استفاده کنیم؟

چرا باید از کیف پول ارز دیجیتال استفاده کنیم؟

با وجود اینکه عده‌ای استفاده از کیف پول ارز دیجیتال را ضروری می‌دانند، اما عده‌ای هم وجود دارند که در این موضوع تردید دارند. همان طور که اشاره شد کیف پول وسیله‌ای برای ذخیره کردن دارایی‌های شما است. معمولا خود صرافی‌ها کیف پول مخصوصی را ارائه می‌کنند که تریدرها می‌توانند دارایی خود را در آن ذخیره کنند. اما سوال اصلی اینجاست که با وجود این کف پول‌ها آیا نیاز به یک کیف پول شخصی هم است؟

برای پاسخ به این سوال باید امنیت صرافی و کیف پول ارائه شده در آن‌ را مورد ارزیابی قرار داد. امکان هک صرافی‌های معتبر و سرقت دارایی موجود در کیف پول آن‌ها وجود دارد. مانند صرافی kucoin که در سال‌های گذشته چیزی حدود ۲۰۰ میلیون دلار از دارایی کاربرانش مورد هک قرار گرفت. از این رو با وجود چنین تهدیدهای امنیتی بسیاری استفاده از یک کیف پول شخصی امن را توصیه می‌کنند. البته نکته‌ای که وجود دارد این است که چنین تهدیداتی در مورد کیف پول‌های شخصی هم وجود دارد، اما احتمال آن کمتر است و به همین دلیل امنیت بیشتری دارند.

عمده تریدرهای حرفه‌ای از بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال استفاده می‌کنند و به این صورت تلاش می‌کنند تا ریسک خطرات احتمالی را کاهش بدهند. این موضوع می‌تواند دلیل خوبی برای افرادی باشد که در استفاده از این والت‌ها تردید دارند. البته نباید از این جمله این طور برداشت شود که استفاده از کیف پول تنها مختص به افراد با سرمایه زیاد است. هر تریدری با هر میزان بودجه باید به دنبال داشتن یک کیف پول شخصی برود. معمولا متخصصان توصیه می‌کنند بخشی از سرمایه‌ای که با آن ترید می‌کنید را در کیف پول صرافی ذخیره کنید و مابقی سرمایه که فعلا قصد ترید با آن ندارید را به کیف پول خود انتقال دهید.

با این کار امنیت دارایی‌های ذخیره شده خود را افزایش می‌دهید و دیگر نگرانی کمتری از بابت هک و یا سایر مشکلات خواهید داشت. در کنار موارد گفته شده، امنیت مهم‌ترین دلیل برای ضروری بودن داشتن بهترین کیف پول ارز دیجیتال است که باید به آن توجه داشته باشید.

چطور بهترین کیف پول ارز دیجیتال را انتخاب کنیم؟

کیف پول‌هایی که امروزه برای نگه‌داری از ارزهای دیجیتال وجود دارند، از نظر ویژگی‌ و امکانات بسیار متنوع هستند. پس اگر اطلاع دقیقی از ویژگی‌های هر کدام نداشته باشید، نمی‌توانید انتخاب خوبی انجام بدهید. اما سوال اصلی اینجاست که چه ویژگی‌هایی باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند؟ معیار همه برای انتخاب یک کیف پول معتبر یکسان نیست. بسیار از تریدرها حتی افراد حرفه‌ای در نحوه انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال تردید دارند. با وجود همه این موارد، ما در این بخش قصد داریم تا درباره راهنمای انتخاب کیف پول معتبر و ویژگی‌های مهمی که باید مورد توجه قرار دارد، صحبت کنیم‌.

1. نوع کیف پول

کیف پول‌های موجود تنوع زیادی دارند. هر کدام خصوصیات و مزیت‌های خاص خود را دارند اما در نهایت این نیازهای هر معامله‌گری است که تعیین می‌کند کدام‌یک برای وی بیشتر کاربرد دارد. بر اساس یک دسته‌بندی خاص، کیف پول‌ها به دو نوع امانی و غیر امانی تقسیم می‌شوند. در کیف پول‌های امانی مدیریت کلید خصوصی به شخص دیگری هم واگذار می‌شود تا در صورت ایجاد مشکل، امکان استفاده از پشتیبانی وجود داشته باشد. در حالی که در کیف پول‌های غیر امانی، مدیریت کلید خصوصی به خود شما واگذار می‌شود. به همین دلیل در نوع غیر امانی، باید توجه بیشتری در محافظت از کیف پول خود داشته باشید.

2. رابط کاربردی

یکی از معیارهای سرمایه‌گذاران برای انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال، رابط کاربری ساده است. پیچیدگی در کار با والت از ویژگی‌هایی است که ممکن است برای بسیاری از معامله‌گران خصوصا معامله‌گران تازه وارد خوشایند نباشد.

3. کارمزد

شاید برایتان جالب باشد که بدانید برای تراکنش بین والت‌های مختلف باید کارمزد بپردازید. این کارمزد صرف انجام خدمات مربوط به تراکنش در شبکه بلاک‌چین می‌شود. حتی کیف پول‌هایی که به صورت رایگان در دسترس هستند هم برای هر تراکنش مبلغی را دریافت می‌کنند. از این رو است که عده‌ای از تریدرهای بازار ترجیح می‌دهند دارایی‌های خود را تا حد ممکن در والت‌های صرافی ذخیره کنند. کارمزدی که هر والت برای انجام تراکنش دریافت می‌کند، یکسان نیست. بهتر است در هنگام انتخاب یک کیف پول مناسب به کارمزد دریافتی از هر تراکنش توجه کنید.

بیشتر بخوانید: بلاکچین چیست؟

4. امنیت

امنیت کیف پول

به جرئت می‌توان گفت که یکی از مهم‌ترین مواردی که برای اکثر تریدرها در انتخاب کیف پول اهمیت دارد، امنیت است. یک کیف پول غیر ایمن حتی با وجود امکانات قابل توجه، به هیچ وجه قابل اعتماد نیست. همیشه در این مدل از والت‌ها خطر هک و از دست رفتن تمام سرمایه وجود دارد. چه چیزی می‌تواند بدتر از این اتفاق برای هر تریدری باشد؟ به همین دلیل هم است که یک ویژگی مهم بهترین کیف پول ارز دیجیتال، امنیت بالای آن است. پروتکل‌هایی که هر کیف پول برای تامین امنیت در نظر می‌گیرد، یکسان نیست. مواردی وجود دارند که با مشاهده آن‌ها می‌توانید از تامین امنیت والت مطمئن بشوید. یکی از این موارد، احراز هویت چند عاملی است.

وجود احراز هویت چند عاملی کمک می‌کند که دارایی‌های موجود در کیف پول به راحتی توسط هکر‌ها تهدید نشوند. مورد بعدی، ویژگی چند امضایی است که باعث اضافه شدن لایه‌های امنیتی کیف پول می‌شود. در کیف پول‌هایی که چنین ویژگی در آن‌ها وجود دارد، زمانی تراکنش تکمیل می‌شود که چندین نفر آن را امضا کرده باشند.

5. امکانات پیشرفته

ویژگی‌های یک کیف پول ارز دیجیتال برتر تنها در امنیت بالای آن خلاصه نمی‌شود. برخی از والت‌ها علاوه بر امنیت بالا، قابلیت‌های دیگری را هم فراهم می‌کنند که آن‌ها را کاربردی‌تر می‌کند. برای مثال امکان خرید ارز با کیف پول، بررسی چارت یا ردیابی قیمت، امکان دستیابی به برنامه‌های غیرمتمرکز از مواردی هستند که می‌توانند میان انواع کیف پول تمایز ایجاد کنند.

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال نرم افزاری

تعداد افرادی که معتقد هستند بهترین کیف پول ارز دیجیتال، کیف پول‌ نرم‌افزاری است، کم نیست. این نوع از والت‌ها عموما به صورت رایگان در دسترس هستند و به دلیل داشتن نسخه‌های تحت وب محبوبیت بیشتری دارند. در این بخش قصد داریم تا بهترین والت‌های نرم‌افزاری را مورد بررسی قرار بدهیم. بررسی چنین لیست‌هایی می‌تواند انتخاب یک والت معتبر را راحت‌تر کند‌.

1. تراست والت

تراست ولت

کیف پول تراست والت از محبوب‌ترین کیف پول‌های نرم‌افزاری است که بیش از ۵ میلیون کاربر فعال دارد. چیزی که در نگاه اول در این والت توجه را به خود جلب می‌کند، رابط کاربری ساده اما بسیاری کاربردی آن است که باعث می‌شود تا تریدرهای باسابقه و تریدرهای تازه‌‌کار بتوانند به راحتی با آن کار کنند. تراست دارای نرم‌افزار قابل نصب بر روی گوشی‌های همراه است که این نسخه به صورت رایگان در دسترس عموم قرار دارد. تمامی خدمات در این کیف پول محبوب رایگان بوده و تنها هزینه دریافتی آن، بابت کارمزد تراکنش‌های مختلف در شبکه است.

از نظر امنیت هر چند که تراست والت نمی‌تواند به اندازه کیف پول‌های سخت‌افزاری مطمئن باشد، اما با این حال همچنان جزو امن‌ترین کیف پول‌ها به شمار می‌رود که موارد محدودی از هک و یا تهدید امنیتی در آن ایجاد شده است. پروتکل‌های مربوط به امنیت تراست والت توسط شرکت معتبر stateful ارائه شده است که مواردی مانند اسکن اثر انگشت از جمله آن می‌باشد. پشتیبانی از ۱۶۰ هزار دارایی، از مزیت‌های دیگری است که باعث خاص شدن تراست والت شده است. در مجموع این کیف پول می‌تواند یک انتخاب رایگان اما کاربردی برای تمام فعالان بازار به حساب بیاید.

2. Exodus

والت Exodus به دلایلی که در ادامه بررسی می‌شوند می‌تواند بهترین کیف پول ارز دیجیتال باشد. امکان پشتیبانی گسترده از ارزهای مختلف ویژگی است که برای بسیاری از فعالان بازارهای مالی اهمیت دارد. Exodus از حدود ۱۵۰ ارز مختلف پشتیبانی می‌کند که به طیف گسترده‌ای از فعالان بازار امکان ذخیره‌سازی دارایی را می‌دهد. این والت به صورت رایگان برای اندروید و ios در دسترس است که این نسخه‌ها به صورت non-custoidal هستند، یعنی مدیریت کلیدهای خصوصی به خود کاربران واگذار شده است. همانند تراست والت، exodus هم تقریبا به شکل تمام رایگان در دسترس می‌باشد و تنها کاربر نیاز به پرداخت هزینه‌های تراکنش در شبکه خواهد داشت.

البته یکی از معایب این کیف پول به نحوه انجام تراکنش‌های آن مربوط می‌شود. در exodus امکان خرید ارز با فیات وجود ندارد که این ویژگی می‌تواند مشکلاتی را برای برخی از معامله‌گران ایجاد کند. برای تامین امنیت بیشتر، این والت امکان ادغام با سایر والت‌های سخت‌افزاری را فراهم کرده است.

3. متامسک (metamask)

نسخه اولیه کیف پول متامسک نوعی افزونه تحت وب بود که تنها امکان خرید و فروش بر روی دارایی‌های اتریوم و تعداد محدودی از کوین‌ها را فراهم می‌کرد. این نسخه در سال ۲۰۱۶ ایجاد شد اما چهار سال بعد یعنی در سال ۲۰۲۰، متامسک نسخه قابل استفاده برای گوشی‌های همراه را هم روانه بازار کرد. متامسک امکان پشتیبانی از حدود ۱۸۰۰ ارز مختلف را فراهم کرده است که البته این ارز‌ها مربوط به توکن اتریوم و سایر توکن‌های مرتبط با آن هستند. شاید برایتان جالب باشد اما این والت از بیت کوین پشتیبانی نمی‌کند. همین ویژگی به عنوان یکی از بزرگترین معایب متامسک شناخته می‌شود.

از نظر امنیت، هر چند که معمولا به عنوان یک کیف پول امن شمرده می‌شود، اما نقص‌هایی هم در آن دیده می‌شوند. استفاده از درگاه‌های غیر اختصاصی برای پرداخت هزینه از جمله مواردی است که می‌تواند امنیت والت را به خطر بیاندازد. برخلاف دو کیف پول بررسی شده در بخش قبلی، متامسک خدمات تماما رایگانی در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد، البته کارمزد دریافتی هم رقم بسیار ناچیزی است.

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال سخت افزاری

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال سخت افزاری

منظور از کیف پول‌های سخت‌افزاری، والت‌هایی هستند که به صورت آفلاین دارایی کاربران را ذخیره می‌کنند. وجود چنین والت‌هایی همیشه می‌تواند فعالان بازارهای مالی را در انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال دچار تردید کند. در این بخش تعدادی از معتبرترین این کیف والت‌ها به شما معرفی می‌شوند تا بتوانید با انتخاب از آن‌ها محیط امن‌تری برای ذخیره‌سازی دارایی‌های خود داشته باشید.

1. cool wallet S

همان طور که می‌دانید کیف پول‌های سخت‌افزاری دیگر به صورت نسخه قابل نصب بر روی گوشی همراه و یا دسکتاپ نیستند و معمولا شبیه به چیزی مثل یک فلش مموری عرضه می‌شوند. اما cool wallet S علاوه بر این قابلیت نصب بر روی سیستم عامل‌های اندروید و IOS را هم دارد. نسخه فیزیکی این والت در ابعاد کارت بانکی است که دارای دکمه برای تایید فیزیکی، باتری قابل شارژ و مواردی از این دست می‌باشد. ابعاد نسبتا کوچک، قابل حمل بودن و دیگر مواردی که در این بخش بررسی شد، cool wallet S را به یک گزینه قابل اعتماد تبدیل کرده است.

2. Lock box

همکاری لاک باکس و لجر منجر به ایجاد والت قابل اعتمادی به نام لاک باکس شده است. در این والت شما قدر خواهید بود دارایی‌های مد نظر خود را به صورت آفلاین و یکپارچه ذخیره کنید. این والت امکان ذخیره‌سازی کلیدهای خصوصی در فضایی کاملا امن را فراهم کرده است، از این رو خیلی هم عجیب نیست که این والت توانسته به محبوبیت زیادی دست پیدا کند.

3. Ngrave zero

محصول شرکت imec امروزه به یکی از بهترین والت‌های سخت‌افزاری دنیا تبدیل شده است. فناوری نوآورانه این شرکت برای انتقال آفلاین دارایی، از مواردی است که باعث شده تا Ngrave zero در رده بهترین والت‌ها قرار بگیرد. این کیف پول برای جابه‌جایی ارز از اسکن QR استفاده می‌کند که به نسبت بلوتوث یا وای فای امنیت بیشتری دارد.

کیف پول ارز دیجیتال مناسب ایرانیان

انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاران ایرانی تا حدی متفاوت‌تر از سایر سرمایه‌گذاران است. تحریم‌ها شرایطی را ایجاد کرده‌اند که عملا تعدادی از کیف پول‌های معتبر، کارایی زیادی برای تریدرهای ایرانی نداشته باشند. از این رو گزینه‌های دیگری باید مورد بررسی قرار بگیرند. در این بخش قصد داریم تا چندین کیف پول مناسب برای تریدرهای ایرانی را بررسی کنیم.

1. کیف پول trezor

کیف پول trezor نوعی کیف پول سخت افزاری است که در دو مدل مختلف عرضه می‌شود. معمولا هر جا صحبت از والت‌های معتبر می‌شود، trezor به عنوان یکی از بهترین‌ها معرفی می‌شود. این والت امکان ذخیره‌سازی بیش از ۵۰۰ ارز مختلف را فراهم می‌کند که از این نظر می‌تواند بسیار کاربردی باشد. این کیف پول در در نوع trezor one و مدل T عرضه می‌شود که مدل T دارای قابلیت‌های پیشرفته‌تری است. از نظر قیمت هم این مدل قیمت بالاتری داشته و به همین دلیل برخی آن را مناسب افراد حرفه‌ای تر بازار می‌دانند.

از نظر امنیت، سیستم عامل کیف پول trezor یکی از امن‌ترین گزینه‌ها است، از این رو جزو گزینه‌های کاملا مطمئن در بازار می‌باشد. با استفاده از این کیف پول قادر خواهید بود در صورت نیاز دارایی‌های مورد نیاز خود را به شکل آفلاین ذخیره کنید. در مجموع این موارد نشان می‌دهند که والت trezor می‌تواند انتخاب خوبی باشد، البته بازهم همه چیز به شما و مواردی که برایتان اولویت دارد، وابسته است. معمولا کیف پول‌های سخت‌افزاری سرعت کمی در انتقال دارایی دارند که این موضوع می‌تواند برای تریدرهای روزانه مشکل ساز بشود. در ادامه تعدادی دیگر از والت‌های مناسب برای تریدرهای ایرانی بررسی می‌شود که می‌تواند در انتخاب نهایی آن‌ها را در دو راهی قرار بدهد.

2. کیف پول ledger

کیف پول ledger

کیف پول لجر به عقیده گروهی از سرمایه‌گذاران بازارهای مالی بهترین کیف پول ارز دیجیتال است که می‌تواند خدمات قابل قبولی ارائه کند. معمولا این والت با کیف پول ترزور که در بخش قبلی بررسی شد، مقایسه می‌شود. هر دو والت امکانات جذابی ارائه می‌دهند اما این تفاوت‌هاست که می‌تواند زمینه انتخاب از میان آن‌ها را فراهم کند. کیف پول لجر قابلیت پشتیبانی تعداد زیادی از ارزها را دارد و از این رو می‌تواند یک گزینه جذاب باشد. تقریبا از سال ۲۰۱۸ بود که این والت علاوه بر بیت کوین، امکان پشتیبانی از ۷۰۰ رمز ارز دیگر را هم فراهم کرد.

با استفاده از این والت می‌توانید دارایی‌های مورد نظر خود را در مواقع لزوم مانند سرقت و مفقود شدن به شکل آفلاین بازیابی کنید. مزیت دیگر لجر، امنیت فوق‌العاده بالای آن است که ریسک‌های استفاده از آن را کاهش می‌دهد. اما همانند همه والت‌های دنیا، لجر هم با محدودیت‌هایی در استفاده همراه است. عدم وجود یکپارچگی در سیستم عامل یکی از بزرگترین معایب این کیف پول است که می‌تواند آن را در مقایسه با رقیب خود عقب بیاندازد. کیف پول لجر در سال‌های گذشته نسخه قابل استفاده برای گوشی‌های همراه را هم عرضه کرده است که همانند نسخه قبلی خود دارای ویژگی‌های جذابی است.

3. کیف پول electrum

کیف پول electrum نوعی کیف پول دسکتابی است که به نسبت مدل‌های سخت‌افزاری سرعت بیشتری در انتقال ارزهای مختلف ایجاد می‌کند. در این والت کلید خصوصی شما به صورت رمزنگاری شده می‌باشد، از این رو امنیت بالایی دارد و به راحتی نمی‌تواند توسط هکر‌ها مورد تهدید قرار بگیرد. همانند نمونه‌های دیگری که تا اینجا بررسی شد این والت هم می‌تواند از ارزهای متنوعی پشتیبانی کند. البته به عنوان فردی که برای اولین بار از electrum استفاده می‌کنید، ممکن است در ابتدا کمی با آن مشکل داشته باشید.

رابط کاربری طراحی شده برای این کیف پول شاید یکی از معایب آن باشد که اجازه نمی‌دهد تا در همان تجربه‌های اول احساس خوبی نسبت به آن داشته باشید. با این حال با گذشت اندکی، بع تسلط بیشتری در این برنامه خواهید رسید و می‌توانید از قابلیت‌های آن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: راه اندازی کیف پول سیف پل

جمع‌بندی

یک اشتباه در تحلیل چارت می‌تواند چندین درصد از سرمایه شما را به خطر بیاندازد اما همین اشتباه در انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال می‌تواند منجر به از دست رفتن یکباره تمام سرمایه شما بشود. پس مشخص است که این موضوع اهمیت بالایی دارد و باید به آن توجه زیادی بشود. کیف پول‌های موجود هر کدام خصوصیات ویژه‌ای دارند که نسبت به سایر گزینه‌ها متمایز می‌باشند، از این رو نمی‌توان به راحتی کیف پول مشخصی را به همه پیشنهاد کرد.

البته علی رغم این تفاوت‌ها معمولا معیارهای یکسانی مانند امنیت بالا وجود دارد که برای اغلب سرمایه‌گذاران دارای اهمیت است. در این مطلب در مورد ویژگی بهترین والت‌ها صحبت کردیم و در ادامه به معرفی تعدادی از معتبرترین آن‌ها برای تریدرهای ایرانی پرداختیم. از این رو اطمینان داریم که اکنون می‌توانید دقیق‌تر کیف پول مورد نظر خود را شناسایی کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول بهترین کیف پول ارز دیجیتال

1. چرا باید به دنبال انتخاب بهترین کیف پول باشیم؟

اگر دوست ندارید که مانند صدها مالباخته دیگر در بازار کریپتو سرمایه خود را از دست بدهید، باید به فکر استفاده از امن‌ترین کیف پول‌ها باشید.

۲. امن‌ترین نوع کیف پول‌های ارز دیجیتال کدام هستند؟

معمولا کیف پول‌های سخت‌افزاری از پروتکل‌های امنیتی قوی‌تری استفاده می‌کنند، از این رو امنیت آن‌ها در مقایسه با سایر کیف پول‌ها بیشتر است.

۳. آیا کیف پول صرافی برای نگه‌داری از دارایی مطمئن است؟

اگر در صرافی معتبری فعالیت می‌کنید، می‌توانید به جای انتقال دارایی به کیف پول شخصی در همان کیف پول صرافی دارایی خود را ذخیره کنید.

۴. چند نوع کیف پول ارز دیجیتال وجود دارد؟

به صورت کلی کیف پول‌های موجود به انواع سرد و گرم تقسیم می‌شوند که انواع گرم برای معاملات روزانه و انواع سرد برای ذخیره طولانی مدت دارایی‌ها استفاده می‌شود.

 

با بهره‌گیری از مطالب ارائه شده در سایت آکادمی شامی، می‌توانید همه اطلاعات لازم برای شروع و حرفه‌ای شدن در حوزه معامله‌گری را به دست بیاورید. پیشنهاد ما به شما استفاده از آموزش معامله‌گری کربن است. همچنین اگر نیاز به مشاوره دارید مشاوران آکادمی شامی آماده ارائه خدمات و مشاوره رایگان به شما هستند. برای درخواست مشاوره لطفا فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

5/5 - (1 امتیاز)

درخواست مشاوره رایگان

اشتراگ گذاری مطلب:

سرفصل های مطلب

دیدگــــاه کاربــران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت اطلاعات جهت ثبت نام

بعد از تکمیل این فرم همکاران ما به زودی و در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و می توانید از مشاوران ما یک آفر عالی جهت ثبت نام در وبینار دریافت کنید.

درخواست مشاوره رایگان ثبت نام در کربن پلاس

با تکمیل این فرم همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و یک تخفیف فوق العاده برای شما در نظر می گیرند.

×
ورود / عضویت
لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید (مثال: 09190000000) - ممکن است کد تایید ارسال شده در قسمت اسپم پیامک های شما قرار گیرد.
ورود شما به معنای پذیرش شرایط و قوانین می باشد
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.