وبینار استراتژی‌های میلیونی (29 خرداد)
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
به زودی تاریخ جدید وبینار اعلام می شود.
درخواست مشاوره ثبت نام در کربن پلاس (ویژه دوره کربن)
صرافی توبیت (Toobit) جدیدترین و بهترین صرافی برای ایرانی ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
لوگو آکادمی شامی
ورود / عضویت

میم کوین چیست؟ چگونه بهترین میم کوین ها را تشخیص دهیم؟

انتشار: محمدرضا نجفی
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۲
میم کوین چیست؟
5/5 - (3 امتیاز)

میم کوین نوعی ارز دیجیتال است که از مطالب طنز و ترند در رسانه‌های اجتماعی الهام می‌گیرد. معمولاً پشتوانه و اهداف مشخصی برای این ارزها تعریف نشده است، اما پتانسیل سوددهی و ویژگی‌های جذاب، آن‌ها را به گزینه مناسبی برای ترید تبدیل کرده است. شاید از نظر ارزش، چنین ارزهایی ارزش خاصی ایجاد نکنند، اما قدرت طنز و حس اجتماعی آن‌ها در کنار پتانسیل سوددهی قابل توجه باعث جذب سرمایه‌گذاران شده است. در این مطلب بیشتر با این memecoin و مطالب مرتبط با آن آشنا می‌شوید.

میم کوین چیست؟

میم کوین چیست؟

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما ارزهای رمزنگاری شده‌ای در بازار کریپتو وجود دارند که از مطالب طنز و شوخی‌ترند شده در شبکه‌های اجتماعی و یا فضای اینترنت الهام گرفته و توسعه داده شده‌اند. اولین بار چنین ارزهایی با هدف تمسخر رشد بی سابقه آلت کوین‌ها ایجاد شدند اما بعدها به دلیل استقبال بازار، در حجم بیشتری عرضه شدند.

بیشتر میم کوین‌ها با هدف سرگرمی عرضه می‌شوند و پروژه خاصی را برای حل مشکلات دنیای فعلی ارائه نمی‌کنند، به همین دلیل از نظر ذاتی ارزش کمی دارند. معمولاً چنین ارزهایی به شدت تحت تأثیر فضای مجازی و احساسات فعالان بازار هستند، چرا که این ویژگی‌ها اصلی‌ترین دلیل برای تحرک آن‌ها در بازار هستند.

نوسانات در میم کوین ها بسیار زیاد می‌باشد که این ویژگی هم می‌تواند یک مزیت و هم یک ویژگی منفی باشد. تریدرهای زیادی در بازار وجود داشته‌اند که از این نوسانات ثروتمند شده‌اند و سوی دیگر هم، گروه‌های زیادی هم سرمایه خود را در این نوسانات از دست داده‌اند. بیشتر استراتژی و هنر معامله یک تریدر است که موفقیت وی را تعیین می‌کند. تعداد توکن‌های عرضه شده از memecoinها در بازار قابل توجه است که این موضوع قیمت نسبتاً پایین آن‌ها را در زمان عرضه نشان می‌دهد.

همچنین چنین ارزهایی معمولاً مکانیسم سوزاندن توکن را هم ندارند و به همین دلیل اغلب اوقات با حجم زیاد عرضه می‌شوند.

شاید گروهی معامله بر روی توکن‌هایی که بیشتر اهداف طنز دارند و عملکرد مشخصی ارائه نمی‌کنند را به نوعی دیوانگی بدانند، اما باید بدانید که برخی از این دارایی‌های به ظاهر بی ارزش، فرصت‌های فوق العاده جذابی برای میلیونر شدن ایجاد کرده‌اند. حمایت افراد مشهور از میم‌کوین‌ها می‌تواند محرک خوبی برای ایجاد نوسانات بزرگ در این ارزها باشد که به دنبال آن افراد ریسک‌پذیر بازار قادر خواهند بود سرمایه قابل توجه کسب کنند.

تاریخچه میم کوین

میم کوین‌ها ابتدا با هدف تمسخر سایر ارزها و به صورت طنز ایجاد شدند. در آن دوران شاید کمتر کسی تصور می‌کرد که چنین ارزهایی بتوانند در آینده بخش قابل توجهی از بازار کریپتو را به خود اختصاص بدهند. سابقه سودهای کلان در برخی از memecoin ها باعث شده تا در سال‌های گذشته توجه بیشتری به این ارزها اختصاص پیدا کند. اولین ارز دیجیتالی که از این دسته در بازار عرضه شد، دوج کوین بود که در سال ۲۰۱۳ برای اولین بار به عنوان یک memecoin به بازار کریپتو معرفی شد. این ارز برای فعالان بازار به خصوص تریدرهای ایرانی بسیار شناخته شده است.

حمایت افراد مشهوری همانند ایلان ماسک در مشهور شدن دوج کوین در بازار تأثیر زیادی داشته است و دقیقاً پس از این تجربه موفق بود که سرمایه‌گذاران دریافتند چنین ارزهایی بیشتر از اهداف طنز کاربرد دارند. پس از دوج کوین ارزهای دیگری با استفاده از اتفاقات طنز ترند شده در فضای مجازی عرضه شدند که برخی راه دوج را در پیش گرفته و برخی دیگر نتوانستند به اندازه کافی بهره مالی برای سرمایه‌گذاران داشته باشند.

Dogecoin

تفاوت میم کوین با سایر ارزهای دیجیتال

در دنیای کریپتو با انواعی از توکن‌های مختلف مواجه می‌شوید که هر کدام با هدف و فناوری‌های مختلف تولید شده‌اند. بر اساس موارد مختلفی می‌توان ارزهای موجود در بازار را دسته‌بندی کرد. در دسته بندی کلی به غیر از بیت کوین به تمامی ارزهای دیگر موجود در بازار آلت کوین گفته می‌شود. خود آلت کوین‌ها بسته به فناوری و نوع کاربری که دارا هستند می‌توانند طبقه‌بندی بشوند. میم کوین‌ها نوعی آلت کوین محسوب می‌شوند که فناوری به خصوصی ارائه نمی‌دهند و تنها با هدف سرگرمی ایجاد می‌شوند. اغلب این ارزها بر اساس فناوری‌های شبکه بلاک چین بیت کوین و یا اتریوم تولید شده‌اند.

اما آلت کوین‌هایی که در این دسته قرار نمی‌گیرند، معمولاً فناوری نوآورانه‌ای ارائه می‌دهند تا بتوانند مشکلات موجود در شبکه بلاک‌چین را حل کنند. البته شت کوین‌ها هم مانند میم کوین‌ها کاربرد مشخصی ارائه نمی‌دهند. ارزهای دیجیتال به نسبت سایر دارایی‌های موجود از نوسانات بیشتری برخوردار هستند و از این نظر بی ثبات به نظر می‌رسند. اما در این میان میم کوین ها به نسبت سایر آلت کوین‌ها دارای سطح جدیدی از نوسان هستند. علت این نوسانات عدم وجود بنیاد مناسب است که باعث می‌شود تا هیجانات جای آن‌ها را در معامله بگیرند.

این حدس و گمان و هیجان می‌تواند محرک اصلی تغییر قیمت در مورد این ارزها باشد. تفاوت دیگری که میان میم کوین ها با سایر ارزهای دیجیتال دیده می‌شود، بحث امنیت و تضمین کارایی آن‌ها است. در حالی که اغلب آلت کوین‌ها خدمات قابل اعتمادی را در زمینه بلاک چین ارائه می‌کنند، اما memecoinها چنین مواردی را در اولویت قرار نمی‌دهند و به همین دلیل امکان دستکاری قیمتی در آن‌ها بالا می‌باشد. در کل چنین ارزهایی با ریسک بالایی برای معامله همراه هستند و شاید از نظر بسیاری برای تجارت گزینه مطمئنی به شمار نروند.

آیا میم کوین‌ها ارزش سرمایه گذاری دارند؟

سؤال اشاره شده تردید بسیاری از فعالان کریپتو است. سرمایه‌گذاری در ارزی که پشتوانه آن تنها مطالب طنز معروف در فضای مجازی است، مسخره به نظر می‌رسد. همیشه ریسک صفر شدن چنین ارزهایی فعالان بازار را تهدید می‌کند و این موضوع می‌تواند ریسک اصلی معامله بر روی این دارایی‌ها باشد. اما مطمئناً ویژگی‌های دیگری وجود دارند که باعث محبوبیت این ارزها در بازار شده است. این ایده بیشتر به دلیل نادیده گرفتن تأثیر موضوعات اجتماعی و حمایت افراد مشهور بر معاملات ارزهای دیجیتال گرفته شده است.

سرمایه‌گذاری در چنین ارزهایی بیشتر شبیه به یک قمار است، چرا که تضمینی برای ادامه فعالیت آن‌ها در بازار وجود ندارد. با وجود همه ریسک‌هایی که خرید میم کوین‌ها دارند، اما معامله چنین ارزهایی می‌تواند برای گروهی از معامله‌گران مناسب باشد. memecoinها برای اهداف بلند مدتی مناسب نیستند، پس اگر استراتژی بلند مدت در بازار دارید، تجارت این ارزها می‌تواند بسیار پر ریسک باشد. ارزهای میم همان اندازه که به سرعت رشد پیدا می‌کنند، می‌توانند به سرعت هم کاهش پیدا کنند.

همچنین همان طور که اشاره شد همیشه خطر محو شدن آن‌ها از بازار وجود دارد. پس داشتن اهداف بلند مدت در مورد چنین ارزهایی به هیچ وجه عقلانی نیست. اما برای تریدرهای کوتاه مدت، میم کوین‌ها می‌توانند گزینه‌ای با پتانسیل سوددهی قابل توجه باشند. البته این دسته از معامله‌گران هم باید ملاحظات ویژه‌ای را در نظر بگیرند. معمولاً تجارت با سرمایه زیاد بر روی میم کوین ها بسیار پرریسک می‌شود، به همین دلیل اغلب توصیه به سرمایه‌گذاری با بخش کمی از سرمایه می‌شود.

باید همیشه قبل از انجام معامله بر روی چنین ارزهایی، ریسک به صفر رسیدن آن‌ها را در نظر گرفت و با بهترین استراتژی معامله را انجام داد. در کنار همه این موارد، سابقه سودهای کلان خرید میم کوین ها را بسیار جذاب کرده است. با این وجود نمی‌توان پاسخ قطعی به سؤال گفته شده داد.

ارزش سرمایه گذاری میم کوین ها

این موضوع تا حد زیادی وابسته به ویژگی‌های خود تریدر دارد. به طور کلی می‌توان گفت که اگر فردی هستید که توان تحلیل دقیق بازار را دارید و می‌توانید به موقع به ارزهای مناسب ورود و سپس خروج کنید، سرمایه‌گذاری بر روی memecoin ها می‌تواند برای شما مناسب باشد. در غیر این صورت اگر به تحلیل ارزهای موجود در کریپتو مسلط نیستید و نمی‌توانید مناسب‌ترین آن‌ها را شناسایی کنید، بهتر است به سراغ گزینه‌های دیگری برای خرید بروید.

خطرات معامله بر روی میم کوین‌ها چیست؟

در حالی که اکثر تریدرهای کوتاه مدت بازار از عرضه میم کوین‌ها در بازار استقبال می‌کنند، قانون گذاران و بخش زیادی از تریدرهای بلند مدت بازار تنها به جنبه سرگرمی این ارزها توجه ندارند و نسبت به چنین دارایی‌هایی معترض هستند. همیشه ریسک سقوط ناگهانی و یا حذف شدن چنین ارزهایی در بازار وجود دارد. برای مثال در سال ۲۰۲۱ عرضه میم کوین ها در تایلند به همراه توکن‌های هواداری ممنوع شد که این موضوع تأثیر منفی بر بازار این ارزها داشت.

توکن‌های زیادی در بازار با این مکانیسم عرضه شده‌اند که توسعه دهندگان آن با تبلیغات زیاد معامله گران را به خرید تشویق کرده و پس از رشد قابل توجه ارز، سرمایه خود را خارج کرده‌اند.

نباید تصور کنید که چنین خطراتی تنها برای سرمایه‌گذاران آماتور است و تریدرهای مشهور زیادی مانند مارک کوبان هم در تله میم کوین‌ها افتاده‌اند. علاوه بر این معامله بر روی این ارزها نیاز به مهارت و قدرت تصمیم‌گیری زیادی هم دارد. گاها نوسانات ایجاد شده در این ارزها تنها برای چندین ساعت دوام خواهد داشت، پس باید به سرعت در مورد زمان خروج از معامله تصمیم بگیرید. پس می‌توان نتیجه گرفت که به طور بالقوه خرید و فروش میم کوین ها در بازار با ریسک زیادی همراه است.

معرفی بهترین میم کوین‌های بازار ارزهای دیجیتال

تقریباً از سال ۲۰۱۳ که اولین میم کوین بازار عرضه شد، ارزهای بی شمار دیگری در کریپتو عرضه شدند به گونه‌ای که اکنون هزاران نوع از آن‌ها در بازار وجود دارد. هر چند که چنین ارزهایی توسط افراد مشهور حمایت می‌شود، اما معمولاً همه آن‌ها برای سرمایه‌گذاری مناسب نیستند. برخی از ارزهایی که تحت این عنوان در بازار ارائه شده‌اند، بیشتر یک پروژه کلاه‌برداری بودند، به همین دلیل مهم است که با میم کوین های معتبر و محبوب بازار آشنا بشوید. در این بخش قصد داریم انتخاب‌های مطمئنی برای سرمایه‌گذاری به شما معرفی کنیم.

دوج کوین

بدون شک یکی از محبوب‌ترین و با ارزش‌ترین میم کوین‌های بازار، دوج کوین است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ که توسط جکسون پالمر و بیلی مارکوس تولید شدند. این ارز بر اساس یکی از میم‌های پرطرفدار و فورکی از شبکه لایت کوین ایجاد شدند. شاید در سال‌های اولیه کسی تصور نمی‌کرد که ده سال بعد یعنی در سال ۲۰۲۳ این ارز بتواند به یکی از دارایی‌های مهم بازار کریپتو تبدیل بشود. به نسبت سایر میم کوین ها، دوج دارای شبکه بلاک چین خاص بر اساس اجماع اثبات کار است که این ویژگی ارزش ذاتی آن را افزایش می‌دهد.

برای چندین سال دوج تقریباً روندی کم نوسان و زیان‌ده را تجربه می‌کرد، اما تقریباً پس از حمایت‌های ایلان ماسک از این ارز در سال ۲۰۲۰، شاهد صعود قابل توجهی بود. حمایت سایر شخصیت‌های مشهور باعث محبوبیت بیشتر دوج در بازار شده است به شکلی که در حال حاضر بیشتر معامله‌گران آن را به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال می‌شناسند.

دوج کوین

شیبا اینو

توسعه شیبا با هدف طنز و مسخره کردن ارز دوج کوین ایجاد شد که باعث شد بعدها در میان معامله‌گران به عنوان قاتل دوج کوین معروف بشود. برخلاف دوج کوین که مدت نسبتاً زیادی از عرضه آن می‌گذرد، این ارز در سال ۲۰۲۰ عرضه شد، اما از همان ابتدا مورد توجه فعالان بازار قرار گرفت به شکلی که اکنون مارکت کپی نزدیک به ۵ میلیارد دلار دارد. بسیاری از فعالان بازار شیبا را جزو میم کوین‌های مناسب برای خرید و حتی جایگزین دوج کوین می‌دانند. از این رو برای علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در میم کوین ها می‌تواند مناسب باشد.

شیبا اینو

آکیتا اینو

آکیتا اینو در سال ۲۰۲۱ و با هدف ادای احترام به نژاد سگ آکیتا اینو ایجاد شد. فناوری آکیتا بر روی بلاک چین اتریوم به صورت غیر متمرکز ایجاد شد که برای کاربران امکان تراکنش‌های سریع را فراهم می‌کند. ویژگی‌های خاص آکیتا باعث شد تا به سرعت به یکی از میم کوین‌های محبوب بازار تبدیل بشود. برای مثال این ارز بخشی از سرمایه خود را برای مؤسسات حمایت از حیوانات اختصاص می‌دهد که این ویژگی زمینه را برای فعالانی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در مشارکت‌های اجتماعی هستند، فراهم می‌کند.

پس وجود جامعه قوی در پشت آکیتا می‌تواند امنیت آن را به شکل قابل توجهی تضمین کند. ویژگی دیگر که شاید کمتر در memecoin ها دیده شود، سوزاندن بخشی از هر تراکنش است که باعث می‌شود کل توکن‌ها در زمان عرضه کاهش پیدا کند.

آکیتا اینو

نتیجه‌گیری

میم کوین‌ها از جمله دارایی‌هایی هستند که در سال‌های گذشته پتانسیل سوددهی مناسبی از خود نشان داده و تأثیر زیادی بر کریپتو داشته‌اند. شاید از نظر ارزش این ارزها گزینه مناسبی برای تجارت نباشند، اما که فرصت‌های طلایی برای کسب سود ایجاد می‌کنند. اگر بتوانید قبل از پامپ شدن یک میم کوین آن را شناسایی و خرید کنید، می‌توانید به میلیونر بعدی بازار ارزهای دیجیتال تبدیل بشوید. البته بهتر است برای خرید چنین ارزهایی طمع نکنید و با سرمایه غیر قابل استفاده خود در آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید.

سؤالات متداول

۱. خرید و فروش میم کوین چه مزیت‌هایی دارد؟

امکان کسب سودهای نجومی در مدت کوتاه و سرمایه‌گذاری با کمترین میزان سرمایه از مزیت‌های خرید و فروش میم کوین در بازار است.

۲. خطرات معامله بر روی میم کوین ها چیست؟

معمولاً بالا رفتن قیمت میم کوین ها تحت تأثیر هیجان و هیاهو در بازار است که با فروکش آن امکان ریزش قیمت وجود دارد.

۳. بهترین میم کوین برای خرید در سال ۲۰۲۳ چیست؟

دوج کوین، شیبا و pepe از جمله میم کوین‌های آینده دار بازار هستند.

۴. قیمت کدام میم کوین در بازار بیشتر است؟

دوج کوین از جمله میم کوین هایی است که ارزش بیشتری در بازار داشته است و سقف 0.73 دلاری را تاچ کرده است.

۵. آینده میم کوین ها در بازار چه می‌شود؟

عرضه میم کوین ها شاید در ابتدا با هدف شوخی آغار شد، اما اکنون این ارزها با توجه به حمایت‌های افراد مشهور به یکی از اجزای مهم بازار تبدیل شده‌اند که همین موضوع آینده آن‌ها را درخشان‌تر می‌کند.

 

با بهره‌گیری از مطالب ارائه شده در سایت آکادمی شامی، می‌توانید همه اطلاعات لازم برای شروع و حرفه‌ای شدن در حوزه معامله‌گری را به دست بیاورید. پیشنهاد ما به شما استفاده از دوره کاملا رایگان آموزش معامله‌گری کربن است. همچنین اگر نیاز به مشاوره دارید مشاوران آکادمی شامی آماده ارائه خدمات و مشاوره رایگان به شما هستند. برای درخواست مشاوره لطفا فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

درخواست مشاوره رایگان

اشتراگ گذاری مطلب:

سرفصل های مطلب

دیدگــــاه کاربــران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت اطلاعات جهت ثبت نام

بعد از تکمیل این فرم همکاران ما به زودی و در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و می توانید از مشاوران ما یک آفر عالی جهت ثبت نام در وبینار دریافت کنید.

درخواست مشاوره رایگان ثبت نام در کربن پلاس

با تکمیل این فرم همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و یک تخفیف فوق العاده برای شما در نظر می گیرند.

×
ورود / عضویت
لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید (مثال: 09190000000) - ممکن است کد تایید ارسال شده در قسمت اسپم پیامک های شما قرار گیرد.
ورود شما به معنای پذیرش شرایط و قوانین می باشد